Türkiye Süper Lig - Genel Transfer & Sohbet Konusu 🥅

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
1.jpg

Spor Toto Süper Lig’e dair maçların, kısa kısa haberlerin, transferlerin ve puan durumu gibi konuları bu başlık altından konuşabilirsiniz.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Falcao ve Nzonzi geldiğinde FT'nin taktik yapma becerisi varsa Galatasaray zar zor, eğer yoksa adil bir hakem yönetimiyle Trabzonspor güle oynaya şampiyon olur.

Son düzenleme:

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
İlk hafta itibariyle Beşiktaş 3-0 yenildi
Trabzon zayıf rakibini yenemedi, berabere kaldı
Başakşehir 3 yedi.
Yarın Fener’den de puan kaybı bekliyoruz.

Her şey çok güzel, harika başladı şampiyonluk rakiplerini görmek adına , tek bir şey dışında o da bizim de iğrenç bir oyunla yenilmemiz. Ama işin iyi tarafından bakarsak geçen sene şampiyon olarak hem Başakşehirin kimyasını gerçek anlamda bozduk Avcı’nın ayrılmasını sağladık hem de Beşiktaş ve Şenol uyumunu bozduk, yeni bir sisteme giren Beşiktaş’ın şampiyonluk yarışında daha az tehlikeli olmasını sağladık şu an itibariyle.

Trabzonspor ise beklentinin aksine yine hayal kırıklığından ibaret duracak gibi duruyor, her sene böyle bir gazla başlanır zaten ama bu sezona daha bir inanarak başladılar. Avrupa’ya kalmazlarsa belli de olmaz, şampiyonluk yarışında rakip olabilirler ama geçen seneki Başakşehir gibi illahlah ettirebileceklerini düşünmüyorum.

Fenerbahçe de bence ilk 5 yarışı yapabilecek düzeyde en fazla, şampiyonluk adına ne bir kadroları ne de oturmaya müsait sistemleri düzenleri var. Birkaç mağlubiyete kaosa gireceklerdir zaten.

Diğer favoriler kötü ancak Galatasaray da kötü başladı ve şimdilik ışık vermiyor. Falcao bu haftaiçi uçağa atlayıp gelecek ancak yine de takım kimyası halen oturmadı. Ama kağıt üzerinde açık favori olmalarından dolayı halen en büyük şampiyonluk adayı. Fakat bu sezon ya sürpriz bir anadolu takımı sahneye çıkacak şampiyonluğu kovalayacak ya da geçen seneden bile düşük puanla şampiyonluk. 10.haftada tekrardan son bir lig sonu sıralama tahmini yapacak olmakla birlikte:

1. Galatasaray
  2. Beşiktaş*
  3. Fenerbahçe **
  4. Trabzonspor*
  5. Malatya
  6. Başakşehir**
  7. Denizlispor
  8. Sivas
  9. Konya
  10. Gençlerbirliği
Ayni yıldızlı olanlar yer değiştirebilir.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
EEXlC2rX4AAo24h

Trabzonspor sakatlık olayının cılkını çıkardığı için şampiyonluk konusundaki şansı oldukça düşmüş gözüküyor. Şu an ortamda iki şampiyonluk adayı var, Galatasaray ve Fenerbahçe. Ancak yarın Alanya olur da feneri yenerse belki beklenen sürpriz Anadolu takımı Alanya olabilir şampiyonluk yarışında. Tüm bu eksikliklere rağmen Trabzonspor ise üçüncülüğe oynayacak kapasitede şu an, ama sürpriz bir şekilde üst üste galibiyetler almaya başlarlarsa o zaman işin rengi değişebilir.

Fenerbahçe ilk 3 haftalık lig performansına bakıldığında şampiyonluğun en büyük adayı şimdilik, dahası fanatik Fenerbahçeli Nihat Özdemir ve hakemler ve medya onun arkasında. Yetmediği gibi bir de Avrupa maçları yok. Galatasaray ise lige çok formsuz başladı ve TFF resmi olarak Galatasaray’a karşı savaşını ilan etti. Hakemler her maç doğruyor, medya kaçınılmaz kırmızı kartları bile haksızca verilmiş gibi yansıtıyor, siyaset desen Galatasaray’a karşı Fenerbahçe’yi desteklediğini gerek yapılan son görüşmeler gerek ise TFF’ye atadıkları şahıs ile çok net ifade ediyor.

Ancak şöyle bir şey var ki Galatasaray’ın ölüsü bile bunları tir tir korkutmaya yetiyor. Öyle ki olmadık sözden anlam çıkarıp 4 maç ceza verip sonra Fenerbahçe maçına yetişmemesi için 3’e indirecek kadar saf bir kötülük var ortamda. Tüm maksatları Galatasaray’ın ilerleyişini bozmak, ama nasip olmuyor ve olmayacak da. Sırf Fenerbahçe maçında cezalı olsun diye, Fatih Terim’den korktukları için böyle bir tiyatroya giriştiler. Ama görülüyor ki 114 senelik Galatasaray’ın en ölü hali bile şu an 112 yıllık tarihinin en diri Fenerbahçesiyle ayni puanda. Takım rayına oturunca göklerden gelen bir karar bile olsa Galatasaray’ı saha içinde yenemeyeceklerine, karabasan gibi hepsinin üzerine çökeceğine inanıyorum.

Ancak tüm bu duygusal bakış bir kenara, şampiyonluk için kondisyon ve güzel futbol şart değil Türkiye’de. Biz iki senedir dolu dolu oynamadan şampiyon olduk. Şimdi de olmasını çok iyi biliriz. Fenerbahçe zaten problem değil, istedikleri kadar iyi olsunlar onların kaderidir loserlık. Önce girerler havaya, sonra son haftalarda alacakları bir mağlubiyetle şampiyonluğa elveda. Ki onun da 33.haftadaki Beşiktaş maçı olacağını düşünüyorum, bu sene Galatasaray’ı Beşiktaş şampiyon yapacak. Hem de Fikret Orman’a, Avcı’ya (kalırsa) rağmen. Ama Avcı kenarda kalırsa yine de emin olamıyorum, onun geçen seneden acısı olduğu için açık kapı bırakıyorum konuya.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
EEm6QGDWwAYFSOU

Dün de belirtmiş olduğum gibi beklenen sürpriz Anadolu takımının Alanyaspor olma ihtimali güçlendi. Bir zamanlar Sivas’ın Beşiktaş’a çıkardığı zorluğu bu sene Alanya Galatasaray’a çıkarabilir. Ancak halen “Anadolu’dan şampiyonluk adayı” diyebilmek için çok erken, geçen sezon da Kasımpaşa lige dörtte dört yaparak başlamıştı ve seri mağlubiyetlerle birlikte ikinci yarı az kalsın küme düşüyordu.

Alanyaspor’un avantajı ise iğrenç bir iklime ve berbat bir zemine alışkın olmaları. Kendi evlerinde kolay puan kaybedecek bir takım değil, Galatasaray maçı 26 Nisan’da olsa da yine çok sıcak ve nemli olacaktır. Ancak netice itibariyle Alanya, Malatya ve Konyaspor’un ligi ilk 6’da bitirmesi oldukça olası görülüyor.

@DarkLegenD

• Beğendim
Reactions: DarkLegenD

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
EEm6QGDWwAYFSOU

Dün de belirtmiş olduğum gibi beklenen sürpriz Anadolu takımının Alanyaspor olma ihtimali güçlendi. Bir zamanlar Sivas’ın Beşiktaş’a çıkardığı zorluğu bu sene Alanya Galatasaray’a çıkarabilir. Ancak halen “Anadolu’dan şampiyonluk adayı” diyebilmek için çok erken, geçen sezon da Kasımpaşa lige dörtte dört yaparak başlamıştı ve seri mağlubiyetlerle birlikte ikinci yarı az kalsın küme düşüyordu.

Alanyaspor’un avantajı ise iğrenç bir iklime ve berbat bir zemine alışkın olmaları. Kendi evlerinde kolay puan kaybedecek bir takım değil, Galatasaray maçı 26 Nisan’da olsa da yine çok sıcak ve nemli olacaktır. Ancak netice itibariyle Alanya, Malatya ve Konyaspor’un ligi ilk 6’da bitirmesi oldukça olası görülüyor.

@DarkLegenD
İnanılmaz erken yorum yapmak için. Geçen sene gaza gelip Kasımpaşa taraftarı olmuştum. :A

Alanyaspor'un maçlarının özetlerini izledim. Fırsatçı adamlar. %70-80'lik pozisyonları leblebi gibi atıyorlar. Ara pas var, duvar pası var. Konya'yı da dün izledim, malum, Denizlispor ile maçı vardı. Hiç öyle denildiği gibi otobüs çekmediler. Eğer gerçekten Konyaspor otobüsçü bir takımsa Denizlispor Konyaspor'un oynamasına isteyerek veya istemeyerek izin vermiştir. Ben beğendim takımı. Zaten Aykut Kocaman'ı severim, kralın özoğludur kendisi. 15-16 sezonundaki gibi 3.lük patlatırsa hayır demeyiz. :A

Denizlispor ise bence beklenmedik bir mağlubiyet aldı. AK ya bizi çok iyi okuyup analiz etti, ya da biz günümüzde değildik. Veya her ikisi. 1. ligde olsak deplasmanlardaki oyunumuza güvenirdim ama Süper Lig'de işler öyle olmuyor. Evimizde puan kaybetsek bile deplasmanda galip gelip telafi ediyorduk. Burada mutlaka evimizde puan ve puanlar almalıyız. Bunu başarırsa Denizlispor'un ilk 6 şansı olabilir.

Ne olursa olsun, ne yaşanırsa yaşansın... Fenerbahçe halâ ama halâ olağanüstü muazzam bir fikstüre sahip.

Ayrıca şu ana kadar izlediğim maçlarda hiçbir taraftar topluluğunu beğenmedim. Susarak maç izleyip İngiliz kültürü oluşturmaya çalışıyorlar sanırım. Senkronizasyon sorunu olduğu için bunu başaramayacaklar.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
EEXlC2rX4AAo24h

Ki onun da 33.haftadaki Beşiktaş maçı olacağını düşünüyorum, bu sene Galatasaray’ı Beşiktaş şampiyon yapacak. Hem de Fikret Orman’a, Avcı’ya (kalırsa) rağmen. Ama Avcı kenarda kalırsa yine de emin olamıyorum, onun geçen seneden acısı olduğu için açık kapı bırakıyorum konuya.
Buraya pek katılmıyorum. Atiba geri geldi, Arsenal görmüş bir Elneny var (her ne kadar daha ilk maçtan cozuttuysa da) Diaby, Enkudu var, Burak Yılmaz geri gelecek. Taraftar kıvırtmazsa, bir maç kaybedince "al işte gitti şampiyonluk" demezse, AA ile 33. haftaya kadar entrikanın içinde olabilir bu takım. Başakşehir'in taraftarı olsaydı zaten geçen sene şampiyonluk yaşardı takım. Taraftar da var, gayet iyi oyuncular da var. Avcı'nın oyun planının tam olarak oturmasını beklemek lazım.

• Beğendim

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Buraya pek katılmıyorum. Atiba geri geldi, Arsenal görmüş bir Elneny var (her ne kadar daha ilk maçtan cozuttuysa da) Diaby, Enkudu var, Burak Yılmaz geri gelecek. Taraftar kıvırtmazsa, bir maç kaybedince "al işte gitti şampiyonluk" demezse, AA ile 33. haftaya kadar entrikanın içinde olabilir bu takım. Başakşehir'in taraftarı olsaydı zaten geçen sene şampiyonluk yaşardı takım. Taraftar da var, gayet iyi oyuncular da var. Avcı'nın oyun planının tam olarak oturmasını beklemek lazım.

Beşiktaş bir ara çok antipatik geliyordu ancak görmemişlerin, çirkeflerin allahını gördükten sonra Beşiktaş bile çok daha değer kazandı gözümde. Yemin olsun Beşiktaş’la şampiyonluk yarışında olmayı bu çirkeflerle olmaya yeğlerim.

Şike yapıyorlar olmuyor, siyaseti araya sokuyorlar olmuyor, federasyonu ele geçirip kendi kendileriyle kural koyuyorlar olmuyor, olmuyor olmuyor. Baktılar sahiden olmuyor artık AĞLAKLIĞI o kadar üst noktaya taşıyorlar ki şimdi de yeniledikleri maçı bile iptal ettirmeye çalışıyorlar. Gerçekten bu çirkefliğin doruk noktası.

Yenildikleri maçı iptal ettirmek mi?? Bu bir yerden tanıdık geliyor aslında... Ama futbolun adaleti yoktur, haksız bir şekilde iptal ettirirler ezildikleri maçı ve tekrarlanan maçı da kazanarak Türk futboluna 8 sene sonra bir kez daha kara bir sezon yaşatırlar, ne de olsa genlerine işlemiş adamların. Ama adalet yoksa adaleti uygulayacak bir Galatasaray daima vardır haklarından gelecek imansız olarak...

• İlginç
Reactions: DarkLegenD

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
Beşiktaş bir ara çok antipatik geliyordu ancak görmemişlerin, çirkeflerin allahını gördükten sonra Beşiktaş bile çok daha değer kazandı gözümde. Yemin olsun Beşiktaş’la şampiyonluk yarışında olmayı bu çirkeflerle olmaya yeğlerim.

Şike yapıyorlar olmuyor, siyaseti araya sokuyorlar olmuyor, federasyonu ele geçirip kendi kendileriyle kural koyuyorlar olmuyor, olmuyor olmuyor. Baktılar sahiden olmuyor artık AĞLAKLIĞI o kadar üst noktaya taşıyorlar ki şimdi de yeniledikleri maçı bile iptal ettirmeye çalışıyorlar. Gerçekten bu çirkefliğin doruk noktası.

Yenildikleri maçı iptal ettirmek mi?? Bu bir yerden tanıdık geliyor aslında... Ama futbolun adaleti yoktur, haksız bir şekilde iptal ettirirler ezildikleri maçı ve tekrarlanan maçı da kazanarak Türk futboluna 8 sene sonra bir kez daha kara bir sezon yaşatırlar, ne de olsa genlerine işlemiş adamların. Ama adalet yoksa adaleti uygulayacak bir Galatasaray daima vardır haklarından gelecek imansız olarak...
Yine gaza bastın uçtun gittin. :A

Verilmeyen penaltılar ve kartlar hakem hatası oluyor da maçın iptal ettirilmesinin istendiği pozisyona neden hakem hatası denilmiyor. Hadi hadi. :A

• Güldürdün

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
Hâlâ bekliyoruz. Avcı'nın da dediği gibi eksiklerimiz mevcut. Malatya'yı yenip Kadıköy'e seri ile gitmek lazım. Oradan beraberlik çıkarırsak iyi iş.

Ünal Karaman gol atıp defans yapma inadından vazgeçmezse Trabzonspor ilk 3'e bile giremez gibi gözüküyor. Bitik Galatasaray'a puan vermesinin bahanesi yok.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
Ünal Karaman gol atıp defans yapma inadından vazgeçmezse Trabzonspor ilk 3'e bile giremez gibi gözüküyor. Bitik Galatasaray'a puan vermesinin bahanesi yok.
Ünal Hocam... bu sözlerim için beni affet.

Beşiktaş transfer yapmayacak gibi duruyor, GS ise Onyekuru dışında da, övgülere bakılırsa, iyi takviyeler yaptı, TS orta sahayı güçlendirdi ama defansa bir lider oyuncu almalı, FB'nin de defansa ihtiyacı var.

Sivasspor, GS, FB, TS ve Alanya'nın ilk 5'te olacağını düşünüyorum. Malatyaspor burayı zorlayabilir. BJK'nin ilk 5'e girmesi için AA'nın kariyer performansını sergilemesi ve üstüne de oyuncuların çok iyi form tutması gerekiyor.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
Sivasspor'un şampiyonluk ihtimalinin büyük oranda azaldığını düşünüyorum. Kendi evinde Rizespor'a puan verme lüksün yok. Daha TS, GS ve FB maçların var ve Malatyaspor ile Alanyaspor'a puan kaybetme ihtimalin var.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
Sivasspor'un şampiyonluk ihtimalinin büyük oranda azaldığını düşünüyorum. Kendi evinde Rizespor'a puan verme lüksün yok. Daha TS, GS ve FB maçların var ve Malatyaspor ile Alanyaspor'a puan kaybetme ihtimalin var.
Gaziantep'e 5-1 yenildiler ve şampiyonluk şanslarını iyice düşürdüler. Şimdiki yeni hedef ilk 5 içinde olmak.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Fenerbahçe'nin şampiyon olarak bitireceği sezon. İkincilik için Galatasaray ve Trabzon yarışacaktır. Başakşehir 4 Sivas 5 olur büyük ihtimalle.

• Güldürdün

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Geçen sene de bugünlerde Başakşehir ağır favori görülüyor, İddaa şirketi bile Başakşehir’e 2’nin altında oranlar verirken Galatasaray her kesimce küçümseniyor, fikstürü çok zor çıkamaz deniliyordu. Sonra ne oldu? Bam bam bam.

Galatasaray’ın iddaa’yı nasıl dize getirdiğini bu konuda oranlar güncellendikçe paylaşacağım. Tabi ki patlayabilir, Galatasaray lige havlu da atabilir. Ama söz konusu Galatasaray olunca, Galatasaray bitti demeden hiçbir şey bitmiyor. Hele ki son 10 haftaya potada girmişse...

8 orandan 5’e yavaş yavaş...

E1A29930-6CFF-458D-B619-372DB4C50C65.jpeg

27D1993C-86C8-414A-93AF-DAA63AD24E66.jpeg

46A44AFB-F198-48FB-AF67-5AB95A6CA366.jpeg

28C56C25-089A-47BF-A9F9-8CC76F2BF959.jpeg

Son düzenleme:

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
Geçen sene de bugünlerde Başakşehir ağır favori görüşüyor, İddaa şirketi bile Başakşehir’e 2’nin altında oranlar verirken Galatasaray her kesimce küçümseniyor, fikstürü çok zor çıkamaz deniliyordu. Sonra ne oldu? Bam bam bam.

Galatasaray’ın iddaa’yı nasıl dize getirdiğini bu konuda oranlar güncellendikçe paylaşacağım. Tabi ki patlayabilir, Galatasaray lige havlu da atabilir. Ama söz konusu Galatasaray olunca, Galatasaray bitti demeden hiçbir şey bitmiyor. Hele ki son 10 haftaya potada girmişse...

Ekli dosyayı görüntüle 75299
Ekli dosyayı görüntüle 75300
Ekli dosyayı görüntüle 75301
Ekli dosyayı görüntüle 75302
5'te 5 yapılan serinin içindeki takımların sıralamaları: 11, 14, 15, 17 ve 18. Gaza gelmek için çoook erken. Bu 5 maçın 3'ü zaten Arena'da. Mesela Beşiktaş'ın 22 Mart-26 Nisan tarihleri arasında 5/5'lik seri yapması süpriz olmaz. Fenerbahçe'nin 29 Şubat-26 Nisan arasında 8 maçlık -çoğunluğu galibiyet olan- yenilmezlik serisi yapma olasılığı çok yüksek.

Bu "Galatasaray yarışın içine girerse kupayı alır." kehanetini kim uydurdu lan? Lig başlarken -15 ile mi başlıyor yoksa bu takım?

• Güldürdün

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Geçen sene de bugünlerde Başakşehir ağır favori görülüyor, İddaa şirketi bile Başakşehir’e 2’nin altında oranlar verirken Galatasaray her kesimce küçümseniyor, fikstürü çok zor çıkamaz deniliyordu. Sonra ne oldu? Bam bam bam.

Ekli dosyayı görüntüle 75299
Ekli dosyayı görüntüle 75300
Ekli dosyayı görüntüle 75301
Ekli dosyayı görüntüle 75302

Fener’in dramatik düşüşü ve Galatasaray’ın klasikleşmiş come back’i... Daha 1.50’nın altına düştüğü günleri göreceğiz hayırlısıyla..

ERnSBllX0AExusK