'Son Yaz'ın Yeni Karakterlerinin Detayları Belli Oldu! | FOX

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,019
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
orj6fft.jpg

'Son Yaz'ın yeni karakterlerinin detayları belli oldu!

Yapımcılığını O3 Medya'nın, yönetmenliğini Semih Bağcı'nın üstlendiği, senaryosunu Deniz Dargı, Cem Görgeç ve Cenk Boğatur'un kaleme aldığı, başrollerini; Alperen Duymaz, Ali Atay ve Hafsanur Sancaktutan'ın paylaştığı dizi, cumartesi akşamı yeni sezon yolculuğuna başlıyor.

Yılmaz Bayraktar, Onur Bay, Yaprak Medine, Tayfun Sav, İlda Özgürel ile Zuhal Gencer'in canlandıracağı karakterlerin detayları ise netleşti:
Son-Yaz-act-image-242544f7-8b9e-4472-bb29-e27983d241ba.jpg

Sare Akay (Birce Akalay):
Milli istihbarat teşkilatında, istihbarat uzmanıdır. Çerkez kökenli bir ailenin kızıdır. Ankara Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunudur. Üniversiteden sonra iç güvenlik ve suç analizi üzerine eğitim almıştır. Babası istihbaratçı olan Sare, eğitimini tamamladıktan sonra teşkilata katılmıştır.

Yönetme ve yönlendirme becerisi yüksektir. Analitik zekaya sahiptir ve yaratıcıdır. Detaylara önem verir. Stres altında son derece soğukkanlıdır. Kendine güvenli, alaycı, acımasız, sabit fikirli, esprili ve inatçı bir kadındır.Yurt dışında, savaş bölgelerinde çalışmıştır. Yurtdışı görevi sona erdikten sonra İstanbul’a gelmiştir. Şu anda bir üniversitede kriminoloji üzerine ders vermektedir. Sare’in tekrar aktif göreve geçmesi ise; organize suçlar için kurulan özel bir ekibin başına geçmesiyle olacaktır. Sare Son Yaz evrenine sırlarıya birlikte girecektir.
Son-Yaz-act-image-7f977ef8-11e0-4d7f-b35c-b2f9fc6ca621.jpg

Cihan Sancaktar (Yılmaz Bayraktar):
Halil Sadi’nin halefidir. Hamburg’da İşletme okumuş, ardından Türkiye’ye dönüp ailenin, temiz gözüken işlerinin başına geçmiştir. Halil Sadi’nin ölümü ile birlikte ailenin başına geçer. Başarılı, zeki ve disiplinlidir. Son derece soğukkanlı olan Cihan Sancaktar, rakipleriyle/düşmanlarıyla akıl oyunları oynamayı sever. Kontrollü, iddialı ve kendinden emindir. Dışarıdan bakıldığında hayranlık uyandıran bir iş adamı olan Cihan Sancaktar, yeraltı dünyasına hiçte uzak değildir.
Son-Yaz-act-image-d832c339-4511-41a4-90e1-94c12a9c8b75.jpg

Burak Sancaktar (Onur Bay):
Sancaktar Ailesi’nin problemli çocuğudur. Başına buyruk ve dürtüseldir. Burak, hayata ve ailesine karşı öfkelidir. Hatta bu öfke yer yer kontrolsüz bir seviyeye ulaşır. Alaycı ve uçlarda yaşayan biridir. Her an ne yapacağı belli olmayan, fevri biridir. Adeta yaydan çıkan bir ok gibi olan Burak; geri dönüşü olmayan sözleri, hareketleri ile Sancaktar Ailesi’nin başını belaya sokmak için hazır bekler. Burak abisinden korkar, annesine ise uzaktır.

Burak Sancaktar’ın aile içinde gerçekten sevdiği ve önem verdiği tek kişi, ikizi Cemre’dir.
Son-Yaz-act-image-2d1c91c8-b12c-42a1-8cf0-26b96bd3f241.jpg

Cemre Sancaktar (Yaprak Medine):
Sancaktar Ailesi’nin göz bebeğidir. Ailenin el bebek gül bebek büyütülen kızıdır. Şımarık ve bencil biridir. Modern, dışa dönük ve hayat doludur. Anne Kıymet Sancaktar, kızını geleneksel, oturması kalkmasını bilen bir kız olarak yetiştirilmeye çalışmış ancak başarılı olamamıştır. Cemre annesinin katı kurallarından kaçmak için Burak’ın gölgesine sığınır.
Son-Yaz-act-image-994f2d09-dccc-4ef4-b91a-3e04cdc592e2.jpg

Yiğit Mertoğlu (Tayfun Sav):
Eski kabadayı tedrisatından gelme biridir. Sözünün senet olması, kadın ve çocuklara dokunmaması gibi prensipleri hala savunur. Sert, acımasız ve çabuk sinirlenen biridir. Öfkesini kontrol etmekte zorlanır. Çok yoksul bir çocukluk geçirmiştir. O yoksulluğun acısını çıkarmak istercesine gösterişli, görgüsüz bir hayat yaşar. Hayatta en çok değer verdiği şey kızı Şevval’dir. Yiğit kızını gözünden bile sakınır. Yiğit Mertoğlu, Halil Sadi Sancaktar’ın gözden kaybolması ile İstanbul’daki pastadan pay alma savaşına gitmiştir.
Son-Yaz-act-image-a66f07ca-f7a1-4e1b-a4db-16c39f19fbdf.jpg

Şevval Mertoğlu (İlda Özgürel):
Yiğit Mertoğlu’nun kızıdır. Annesiz büyümüştür. Bu yüzden babası tarafından şımartılmıştır.

Hayatta hiçbir hedefi yoktur.Hiçbir zaman kendini geliştirme ihtiyacı hissetmez. Her şey hakkında bir fikir beyan edebilir. Hiç bilmediği konularda bile bilmiş bir tavır takınır.Ağzından çıkanı kulağı duymaz. Görgüsüzdür. Her daim zenginliğini belli etmekten hoşlanır.Abartıyı ve şatafatı sever. İnsanlara karşı dengeli değildir. İnsanları ya çok sever, ya nefret eder.

Kendisine göre; o mert, delikanlı bir kadındır.
Son-Yaz-act-image-dce275cd-7570-4bc6-b471-ce25f9b45b14.jpg

Kıymet Sancaktar (Zuhal Gencer):
Sancaktar Ailesinin hanımıdır. Sert mizaçlı, katı kuralları olan, görmüş geçirmiş bir kadındır. Sancaktar soyadını korumak en önemli görevidir. Yeraltı dünyasının içinde doğmuş, büyümüş ve yaşamıştır. Kıymet bu dünyada soyadının her şey demek olduğunu bilir. Kıymet genç yaşlarda Halil Sadi ile babasının istediği üzerine evlenmiştir. Oğlu Cihan’a çok düşkündür. Çünkü Cihan çocukluğundan beri işlerin başına geçmeye namzettir. Burak ile gerilimli bir ilişkileri vardır. Cemre ise onun için zaptedilmesi gereken bir kız çocuğudur.
Son Yaz, yeni sezon ilk bölümüyle cumartesi 20.00'de FOX'ta!

Son düzenleme:
  • Harika
Reactions: Angelica

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,897
Puanı
1,060
Halil Sadi'yi göstermeden öldürmek ne boyutta bir saçmalık?

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,924
Puanı
1,061
Tabii dizi nasıl işler bilmiyorum ama her mafyalı dizideki aile şablonunu birebir almışlar klişeler yumağı. :A

Bir de bu şey değil mi Beren Özdal. :A Bu tanım Yaprak Medine'nin yanında paket olarak geliyor galiba. :A
Ailenin el bebek gül bebek büyütülen kızıdır. Şımarık ve bencil biridir.

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,019
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Son-Yaz-act-image-242544f7-8b9e-4472-bb29-e27983d241ba.jpg

Sare Akay (Birce Akalay):
Milli istihbarat teşkilatında, istihbarat uzmanıdır. Çerkez kökenli bir ailenin kızıdır. Ankara Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunudur. Üniversiteden sonra iç güvenlik ve suç analizi üzerine eğitim almıştır. Babası istihbaratçı olan Sare, eğitimini tamamladıktan sonra teşkilata katılmıştır.

Yönetme ve yönlendirme becerisi yüksektir. Analitik zekaya sahiptir ve yaratıcıdır. Detaylara önem verir. Stres altında son derece soğukkanlıdır. Kendine güvenli, alaycı, acımasız, sabit fikirli, esprili ve inatçı bir kadındır.Yurt dışında, savaş bölgelerinde çalışmıştır. Yurtdışı görevi sona erdikten sonra İstanbul’a gelmiştir. Şu anda bir üniversitede kriminoloji üzerine ders vermektedir. Sare’in tekrar aktif göreve geçmesi ise; organize suçlar için kurulan özel bir ekibin başına geçmesiyle olacaktır. Sare Son Yaz evrenine sırlarıya birlikte girecektir.
@mesmeso @Angelica @Maskeli Fedai

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
  • Beğendim
Reactions: mesmeso

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,897
Puanı
1,060

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,019
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Birce Akalay röportaj vermiş:
“Son Yaz”ın heyecanla beklenen yeni sezonu bu akşam başlıyor. Böylesi başarılı bir yapıma dahil olmak size nasıl hissettiriyor? Sonradan bir projeye dahil olmanın vermiş olduğu zorluklar var mı?

Çok uzun seneler sonra ilk defa devam eden bir hikayenin içine dahil oluyorum. Benim için zorluk değil de, daha çok kolaylık gibi bu. Çok daha önceden kurulmuş bir dünya, oturmuş bir üslup ve saat gibi işleyen bir set var. Dolayısıyla bana sadece bu güzel ekibe uyum sağlamak ve tadını çıkarmak kalıyor diyelim.
“Son Yaz” dizisinde 3 yıllık bir zaman atlaması yaşayacağız ve sizi gizli servis üyesi Sare olarak izleyeceğiz. Sare nasıl biri? Dizinin dengesini tamamen değiştireceğini söyleyebilir miyiz?

“Son Yaz Evreni” diye bir söylem var, bu çok hoş gerçekten. Sare de bu evrene balıklama atlayan bir kadın. Etkisini seyirci izledikçe hissedecek elbette. Sare Organize Suçlar İstihbarat Teşkilatı daire başkanı. Oldukça ağır bir sorumluluğu var aslında. Baba mesleğini hayatının merkezine taşımış. Bunun yanı sıra taşıdığı bir intikam duygusu ve haklı gerekçeleri var. Spoiler veremem ama beni de heyecanlandıran bir hikayesi var Sare’nin...
Sare; korkusuz, kararlı, inatçı ve bir o kadar da sert, soğukkanlı, gizemli bir kadın. Sare’nin bu duruşunu kendinize de benzetiyor musunuz?

Hayır benzetmiyorum. Sadece bu özellikler Sare’yi tanımlamaya tam olarak yetmez zaten…

Rolünüz üzerine senaristlerle konuştuğunuz oluyor mu?

Elbette, işe başlamadan önce de çok uzun sohbetler ettik birlikte, devamında da aklıma takılanları her zaman kendilerine sorarım. Zaman zaman birlikte detaylar üretiriz, işimizi süsleriz de... Bence bu çok doğru bir harman. Bu kadar uzun süreler için hikayeler kurmak çok zor maalesef… Senarist, yönetmen ve oyuncu üçlüsü birbirine destek olmalı ve grift bir ilişki kurmalı bence. Aksi eşyanın tabiatına aykırı…

Rol arkadaşlarınız Ali Atay, Alperen Duymaz ve Hafsanur Sancaktutan ile sette nasıl vakit geçiriyorsunuz?

Hepsiyle çok keyifliyiz, tüm ekip beni çok güzel karşıladı. Ali; ortak arkadaşlarımız, bulunduğumuz dost meclisleri sayesinde ismini çok duyduğum, uzaktan tanıdığım ve yıllardır takip ettiğim çok başarılı bir yönetmen ve oyuncu. Alperen; bitmek, tükenmek bilmeyen enerjisi ve iştahıyla beni çok güldürüyor. Hafsanur ise çiçek gibi çok narin ve zarif. Dilerim ben de onlara iyi hoş buldum diyebilmişimdir…
Son-Yaz-haber-resim-9c628abb-3f1c-4269-91c0-603c26d0c104.jpg