Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Katılım
26 Ağustos 2017
Mesajlar
68,597
Reaksiyon puanı
53,411
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
pxof2ms.jpg


FOX'un tanıtım fragmanları büyük merak uyandıran yeni dizisi 'Son Nefesime Kadar'da kim kimdir?

Yönetmenliğini Deniz Çelebi Dikilitaş'ın üstlendiği, senaryosunu Hatice Meryem, Kerem Bozok, Özlem Elginöz ve Birol Elginöz'ün uyarladığı, başrollerini; Nurgül Yeşilçay, Emre Kınay ile Ertan Saban'ın paylaştığı dizinin ilk bölümü yarın akşam (23 Şubat Çarşamba) ekrana gelecek.

Kadrosunda Begüm Birgören, Rojda Demirer, Baran Bölükbaşı, İpek Filiz Yazıcı, Emre Bey, Taha Baran Özbek gibi isimlerinde yer aldığı Pastel Film imzalı dizinin karakter detayları ise şöyle:

Son-Nefesime-Kadar-act-image-b55833ad-04f6-4da1-8805-8b7e5e135158.jpg

Mihri - Nurgül Yeşilçay
Mihri, torunu Umut ve kız kardeşi Emel’le birlikte yaşayan deneyimli bir baş komiser. Yakın geçmişinde yaşadığı büyük dram yüzünden parçalanmış ailesinin acısı hep içinde. Kızı Melisa’dan kendisine yadigâr torunu Umut onun için hayattaki her şeyden daha değerli. Ona sahip çıkmak ve bir yuva verebilmek için kocasını ve oğlunu karşısına almış hatta. Sorunlu bir geçmişe sahip, şimdilerde ablasının kanatları altına sığınmış olan kız kardeşi Emel’le çekirdek bir aile olmuşlar adeta. Umut’un iyi bir insan olması, anne baba yokluğu hissetmemesi için elinden geleni yapıyor.

Bir yandan kasabanın asayişi ve huzuru için canını dişine takarak çalışıyor. Herkesin hayatına dokunmak ve zor durumda yanlarında olmak için insan üstü bir çaba sarf ediyor. Kasabada artan suç oranı yüzünden de aşırı endişeli.

Bir başına kurduğu düzen içerisinde ayakta kalma mücadelesi veren Mihri’nin sakin hayatı, günün birinde aldığı bir haberle sarsılır. Kızının ölümüne sebep olan ve bir çok suça adı karışmış Ejder’in afla salıverilmesi, Mihri’nin hayatının bir daha asla eski haline dönmeyecek şekilde alt üst olmasına sebep olur. Artık hem kızına verdiği sözü tutmak ve Ejder’e hak ettiği cezayı vermek hem de gözü gibi baktığı torunu Umut’u bu fırtınadan korumak zorundadır.
Son-Nefesime-Kadar-act-image-1ae568e1-44f1-49de-9883-f29a9d76c383.jpg

Ferzan - Emre Kınay
Ferzan, kasabanın yerel gazetesinin sahibi, mesleğine aşık, içine kapanık bir adam. Gençlik aşkı Mihri’yle mutlu bir evlilik yapmış ardından yine gençlik hayali gazeteciliğe başlamış. Kendi çabalarıyla kurarak ve özveriyle çalışarak mesleğinde önemli bir yere gelmiştir. Önce Melisa, ardından da Emre’nin doğumuyla kendini dünyanın en şanslı adamı ilan etmiştir. Ta ki mükemmel hayatı kızı Melisa’nın ölümüyle yerle bir olana dek.

Ferzan, kızı Melisa’nın oğlu Umut’u kendince haklı sebeplerden dolayı kabullenememiştir. Umut ona canı gibi sevdiği kızını, hayatının en büyük acısını hatırlatıyordur. Üstelik Ferzan, Mihri gibi güçlü de duramamıştır bu dram karşısında. Kaçmayı, içine kapanmayı seçmiştir.

Mihri’den boşandıktan sonra, kendinden yaşça bir hayli genç Gökçe’yle nikah masasına oturarak yeni ve farklı bir başlangıç yapmayı denese de, geçmişin peşini bırakmaya hiç mi hiç niyeti yoktur.

Ejder’in hapisten çıkması Ferzan’ı aslında ne Mihri’yi ne de ona karşı olan duygularını geçmişe gömemediği gerçeğiyle yüzleştirir. Bir yandan Ejder’le girdiği amansız mücadelede Mihri’nin yanında yerini alan Ferzan diğer yandan ona delice aşık karısı Gökçe’nin, Mihri’ye olan düşmanlığı yüzünden yaptıklarıyla başa çıkmaya çalışacak ve iki kadın arasında kalacaktır.
Son-Nefesime-Kadar-act-image-8e4226b3-66ae-44d7-a698-4a55204144b4.jpg

Vedat - Ertan Saban
Vedat, 47 yaşında kasabanın en bilindik en güçlü adamlarından. Ailesi gibi Arnavut kökenlerine sıkı sıkıya bağlı, geleneksel değerlere inanan sert mizaçlı ve inatçı bir adam. Kasabanın hamisi adeta. Birden fazla iş kolunda başarılı bir adam. Babasını genç yaşta kaybedince aile işinin başına geçerek kendi kendine ayakta kalmayı öğrenmiş. Annesi her zaman en büyük koruyucusu ve destekçisi. Bu yüzden annesinin olurunu almadan hiçbir işe kalkışmıyor Vedat.

Annesinin istediği üzerine uzaktan akrabası Hülya’yla evlenir ama hiçbir zaman Hülya’yı çok sevmez. Zaten Hülya doğumdan kısa bir süre sonra amansız bir hastalığa yakalanır ve hayatını kaybeder.

Uzunca bir zaman hayatına aşk girmez Vedat’ın. Kendini işine adamıştır. Annesi her ne kadar oğlunun yeniden ‘genç ve doğurgan’ bir Arnavut kızıyla evlenmesini istese de Vedat aniden hayatına giren Mihri’den çok etkilenecek ve tadını unuttuğu hisleriyle yeniden yüzleşecek.
Son-Nefesime-Kadar-act-image-8dcf1f28-7252-4bae-bbc1-6a6c7f8cff64.jpg

Emel - Begüm Birgören
Emel, debdebeli geçmişine sünger çekmiş, yepyeni ve farklı bir başlangıç yapmış, ablası Mihri’ye sonsuz bir sevgiyle bağlı bir kardeşten de öte, onun kader ortağıdır. İstanbul’da başarılı ve parlak bir reklamcılık kariyeri varken, hayatı yaptığı yanlış seçimler yüzünden tepe taklak olmuştur. 8 yıl önce yeğeni Melisa’nın kendini onun evinde asması, Emel’i sonsuza kadar kapanmaz ve kimselere anlatamadığı bir şekilde yaralamıştır. Günden güne kedere ve alkole teslim olan Emel artık tükenme noktasında ablası Mihri’nin şefkatli kollarında bulmuştur kurtuluşu.

Kasabada ablasıyla birlikte sakin bir hayatı vardır. Kendi dünyasını yaratmıştır. Alkol sorununu geçmişte bırakmış, kendini el işleri konusunda geliştirmiştir. Mihri’yle, Umut’un sorumluluğunu paylaşmış ve ona anne/baba olmuşlardır. En az Mihri kadar seviyordur Emel de Umut’u.

Ejder’in hayatlarına girmesiyle Mihri’nin kabusa dönen hayatını hep dengede tutmaya çalışan kişi olur Emel. Ablasının sağ duyusu, onu yanlıştan koruma duvarı hatta zor zamanlarında terapisti.

Emel hem ablası Mihri’ye destek olmak hem de Umut’u korumak için çırpınıp dururken, geçmişin hayaletleri tekrar karşısına çıkar. Üstelik bu geçmişin hayaletleri Emel’i tekrar o zor ve karanlık günlere sürüklemeye çalışırken aynı zamanda onu zorlu bir sınavla karşı karşıya bırakır.
Son-Nefesime-Kadar-act-image-98b0565d-4323-492d-ac88-69d8946abf59.jpg

Gökçe - Rojda Demirer
Gökçe, 34 yaşında, güçlü, tuttuğunu koparan, kocasına aşık bir kadın. Kasabanın önde gelen ailelerinden birinin kızı. Staj için çalışmaya başladığı kasabanın yerel gazetesinde Ferzan’ı ilk gördüğünde ona âşık olur. Hırslı ve inatçı bir genç kadın olduğundan, Ferzan’ın evliliğinin sarsıntıya girmesini bir fırsat olarak görür ve Ferzan’ı nikah masasına oturtur.

Mihri’nin tam tersi bir mizaca sahip olan Gökçe, Ferzan’la çok mutlu olacağını umut ederek bu evliliğe başlasa da Mihri’nin hayaleti her zaman evliliklerinin üzerinde olmuştur.

Gökçe, mücadeleci bir kadın olarak Ferzan’dan asla vazgeçmeyecek, kendi bildiği yollarla, kendi yöntemleriyle düzlüğe çıkarmaya çalıştığı evliliği için zaman zaman tehlikeli işlere kalkışacak ve yanlış kişilerle ittifak kuracaktır.
Son-Nefesime-Kadar-act-image-dbc044a7-df18-470b-b27e-5fd3eedea633.jpg

Emre - Baran Bölükbaşı
Emre, 24 yaşında idealist, yakışıklı ve hayalleri olan bir genç. Ablası Melisa’nın başına gelen vahim olay nedeniyle alt üst olan ailesi onun da hayatını derinden etkiler. Tam da ergenliğe gireceği sırada çok da istemeden yaptığı bir seçim Emre'nin hayatını sonsuza kadar değiştirir. Annesi Mihri, Emre'nin ve babası Ferzan’ın tüm itirazlarına rağmen Umut’a sahip çıkınca Emre de babasıyla birlikte annesine yüz çevirir.

Genç yaşta Saliha’yla çok da istemediği bir evlilik yapar. Sırf bir aileye sahip olmak, kendisinden esirgenen o ideal ailenin içinde olabilmek için kasabadan arkadaşı Saliha ile evlenir erken yaşta. Bu evlilik neticesinde ne büyük umutlarla girdiği üniversiteyi bitirebilir ne de hayallerini gerçekleştirebilir. Tüm bunlar neticesinde Emre içten içe Mihri’ye daha da kızar günden güne.

Evliliğinde yaşadığı sorunlar ve Ejder’in tekrar hayatlarına girmesiyle bozulan düzeni yüzünden Emre bir müddet kendini kaybolmuş hissedecek. Hiç beklemediği bir anda hayatına giren Hazan’sa onun hayata tekrar tutunması için sağlam bir dal olacak.
Son-Nefesime-Kadar-act-image-87751209-90c4-4608-8a07-870fb7b4b3a4.jpg

Hazan - İpek Filiz Yazıcı
Hazan, anne babasının göz bebeği, iyi, merhametli, sevecen ve başarılı bir öğrenci. Onu tanıyanın onu sevmemesi adeta imkânsız. Sıcacık gülüşü ve içten tavrıyla herkesin gönlünü kazanabilir. Dünyayı gezmek ve bir gezi fotoğrafçısı olmak en büyük hayali.

Lakin Hazan, cıvıl cıvıl, insanın içini aydınlatan bir genç kızken, Ejder’in saldırısından sonra ruhu incinmiş, kalbi kırılmış ve yaralı bir genç kıza çok hızlı dönüşür.

Yaşadığı ağır travma onun bir daha kolay kolay birine güvenmesine, bir gönül ilişkisine girmesine imkân tanımaz. Yıllardır içten içe hayranlık duyduğu Berke, en yakın arkadaşı Ceylan ve hayatına bir arkadaş olarak giren Emre ile hiç hesapta olmayan yeni bir yola girer.

Annesi Suzan, son nefesini verirken canı gibi sevdiği kızı Hazan’ı, Mihri’ye emanet eder. Hazan hapisten çıkıp bir kabus gibi hayatına tekrar giren Ejder’e karşı Mihri’yle omuz omuza amansız bir mücadeleye girişir.
Son-Nefesime-Kadar-act-image-39f20c04-9594-4ade-a832-d5fa97203ddf.jpg

Ejder - Emre Bey
Ejder, 28 yaşında yakışıklılığıyla bir görenin bir daha unutamayacağı bir genç adam. Zeki ama çarpık işleyen bir aklı var. Olayları kendi penceresinden görüp, kendi işine geldiği gibi yorumlar.

Üvey babası şiddeti nedeniyle travmatik bir çocukluk geçirmiştir. Annesi Birgül, zayıf karakterli bir kadın olduğundan onu asla koruyamamıştır. Fakir ve sefil hayatı ona iyi bir eğitim alma fırsatı da vermemiştir. Hızla suç dünyasının aranılan bir siması olmuştur.

Hapisten çıkar çıkmaz bulaştığı yeni bir suç hem Ejder’in hem de kasabadakilerin hayatlarını sonsuza kadar değiştirecek ve bir oğlu olduğunu öğrenen Ejder, her ne pahasına olursa olsun oğlunu komiser Mihri’den geri almak için her türlü yolu deneyecektir.
Son-Nefesime-Kadar-act-image-b12a668b-0ebe-4b64-b750-f353640f1097.jpg

Umut - Mehmet Turan Doğan
Umut, 8 yaşında, akıllı, sevecen biraz da yaramaz bir çocuktur. Onu çok seven iki kadın tarafından el üstünde tutularak büyütülmüştür. Mihri ve Emel göz bebekleri gibi bakıyorlardır Umut’a. Mihri bu küçük çocuğa sahip çıkmak ve onu düzgün bir şekilde büyütmek için herkesi karşısına almıştır. Büyüme sancıları içerisinde olan bu küçük çocuğa, baba figürünün eksikliğini hissettirmeden büyütmeye çalışmıştır.

Umut, anne ve babasını öldü biliyordur. Annesi gerçekten o doğar doğmaz intihar etmiş olsa da günün birinde karşısına çıkan babası Umut’un tüm ayarlarını bozar. Umut, öldüğünü sandığı babası Ejder’i kanlı canlı karşısında görüp, üzerine bir de onunla kimsenin tahmin edemeyeceği derecede yakınlaşınca aile içindeki dengeler alt üst olur.
Son Nefesime Kadar, ilk bölümüyle yarın akşam 20.00'de FOX'ta!
 
Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: Angelica

Angelica

Favori Üye
Katılım
31 Mart 2012
Mesajlar
78,007
Reaksiyon puanı
54,171
Puanı
1,060
Yaş
39
Konum
Kayseri
Karakterleri güzel anlatmışlar güzel bir iş geldiği belli bakalım ne olacak reytinglerde
 

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Katılım
26 Ağustos 2017
Mesajlar
68,597
Reaksiyon puanı
53,411
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Baran Bölükbaşı'nın karakterinin adı Emre mi yoksa Ozan mı? İpek Filiz Yazıcı'nın karakterinin detaylarında Emre yazıyor, sosyal medyada Emre diye paylaşım yapılıyor. İlginç. (b)
------
Bu arada dizinin genel hikayesi de şöyle:
Yıllar önce kızını büyük bir felaket sonrası kaybetmiş acılı bir annedir Mihri. Bu kayıp sonrası aldığı radikal bir karar yüzünden ailesi dağılmış, oğlu ve kocası tarafından terk edilmiş, tek başına kalmıştır. Ancak Mihri yılmamış, kızından geriye kalan tek hatıra olan torununa sımsıkı sarılmış, hayatın ona getirdikleriyle barışık, küçük sade bir hayat yaşamaya başlamıştır. Ta ki kızının ölümünün müsebbibi ve bir suç makinası olan Ejder’in hapisten çıktığını duyana kadar.

Mihri, Ejder’in serbest kaldığını duyduğu an adeta çılgına döner. Artık tek düşüncesi onu yakalamak, tekrar demir parmaklıkların arkasına kapatmak, adaleti tesis etmek ve kendi kızının başına gelen felaketin bir başka masumun daha başına gelmesine mani olmaktır. Mihri sezgilerine güvenir ve onun peşine düşer.

Mihri sezgilerinde haklıdır. Ejder gerçekten de hapisten çıkar çıkmaz korkunç bir suça bulaşır ve bir genç daha kıza zarar verir. Mihri onu engellemek, onu durdurmak için mesleğini, hatta canını ortaya koyar. Uzun uğraşlar sonucu nihayet onu yakalar ve hapse tıktırır.

Ancak Ejder ile Mihri’yi birbirine bağlayan ve sonsuza kadar kopmayacak bir bağ daha vardır. Bu küçük Umut’tur. Mihri bir yandan dağılan ailesinin parçalarını toplamaya çalışırken, bir yandan da torununu kaybetmemek için büyük bir mücadeleye girer.
 
  • Beğendim
Reactions: cookies

evyapimibira

Favori Üye
Katılım
13 Aralık 2018
Mesajlar
306
Reaksiyon puanı
121
Puanı
65
Çok sert bir hikayesi var bu dizinin. Özellikle İpek Filiz Yazıcı'yı oyuncu dosyasında görünce çok şaşırmıştım, nasıl böyle bir projeyi ve karakteri kabul etti diye... Zor bir rolde oynuyor. Netflix'te iyi işler yapıp bu tür bir hikayede oynaması şaşırtıcı.
 

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Katılım
26 Ağustos 2017
Mesajlar
68,597
Reaksiyon puanı
53,411
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Çok sert bir hikayesi var bu dizinin. Özellikle İpek Filiz Yazıcı'yı oyuncu dosyasında görünce çok şaşırmıştım, nasıl böyle bir projeyi ve karakteri kabul etti diye... Zor bir rolde oynuyor. Netflix'te iyi işler yapıp bu tür bir hikayede oynaması şaşırtıcı.
İlayda Alişan'ın Masumiyet'teki karakterine benziyor gibi rolü. Bu diziden sonra yıldızı daha da parlayabilir.
 

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Katılım
26 Ağustos 2017
Mesajlar
68,597
Reaksiyon puanı
53,411
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Uzak Şehrin Masalı'nın ardından Begüm Birgören yine abla rolünde. Buradaki karakteri biraz daha iyi olacak gibi geldi nedense ama yeğeninin onun evinde kendini asması ve alkol bağımlısı olması kötü detaylar. :(

Baran Bölükbaşı'nın karakterinin Mihri'nin oğlu olacağını düşünmüyordum sürpriz oldu. Ben Mihri'nin intihar eden kızının sevgilisi olur ve Ejder'e karşı bir intikam içinde olur (hoş yine öyledir ama) diye bekliyordum. :A

Ejder... :( Çocukluğunun travmatik olaylarla geçmesi onu böyle bir karakter yapmış, ama tabi bu onu haklı çıkarmaz. Emre Bey'in böyle bir karakteri nasıl oynayacağını merak ediyorum . :bhr: