Sizce Bu Sezon Hangi Diziler Biter?

Sizce Bu Sezon Hangi Diziler Final Yapar?

• Yer Gök Ask - FOX

Oy: 0 0.0%
  • Öyle Bir Gecer Zaman Ki - KANAL D

• Adini Feriha Koydum - SHOW TV

• Kullanılan toplam oy
    5

Fks14

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
Arkadaslar merak ediyorum sizce bu sezon hangi diziler final yapar? Belki reyting kurbani sebebile veya dizinin tadinda birakilmasi.. kim bilir:)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Kanal D:
Yüksek İhtimal => Türkan
Daha Düşük İhtimal => Kavak Yelleri, Akasya Durağı, Kanıt, Nuri

ATV:
Yüksek İhtimal => Ezel, Unutulmaz, Gönülçelen
Daha Düşük İhtimal => Aşk Bir Hayal, Aşk ve Ceza

Not: Kurtlar Vadisi Pusu ara verecekmiş.

Show:
Yüksek İhtimal => Aile Sırları
Daha Düşük İhtimal =>-

Star:
Yüksek İhtimal => Küçük Sırlar, Dürüye'nin Güğümleri
Daha Düşük İhtimal => Behzat Ç, Papatyam, Geniş Aile

Fox:
Yüksek İhtimal => Ömre Bedel, Lale Devri
Daha Düşük İhtimal => Canan

Fks14

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
Nuri dizisi niye final yapiyormus? Reytingler cok iyi gidiyor...
Bence bana göre:

KANAL D > TÜRKAN, KAVAK YELLERI, KANIT, AKASYA DURAGI.

STAR > DURUYENIN GUGUMLERI, KUCUK KADINLAR, GENIS AILE VE BEHZAT C.

ATV > GONULCELEN, UNUTULMAZ ( < DIZIYI COK SEVIYORUM, AMA TADINDA BIRAKMAK LAZIM), EZEL, KURTLAR VADISI PUSU

SHOW TV > AILE SIRLARI.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Nuri'nin reytingleri çok iyi başladı. Ama birkaç bölüm sonra herşey tersine dönebilir. Hiç yazmasam onu daha iyi olacaktı galiba :) Zaten düşük ihtimal yazdıklarımın çoğunun biteceğini sanmıyorum.

endgame

Favori Üye
Reaksiyon puanı
14
Puanı
259
Kesin Bitecekler : Ezel(ATV), Düriyenin Güğümleri(STAR), Kavak Yelleri(KANAL D), Lale Devri(FOX), Küçük Kadınlar(STAR)...
Bitme İhtimali Olanlar : Küçük Sırlar, Kanıt, Kurtlar Vadisi Pusu, Türkan, Unutulmaz, Gönülçelen, Akasya Durağı, Kızım Nerede, Bitmeyen Şarkı...

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Kesin Bitecekler : Ezel(ATV), Düriyenin Güğümleri(STAR), Kavak Yelleri(KANAL D), Lale Devri(FOX), Küçük Kadınlar(STAR)...
Bitme İhtimali Olanlar : Küçük Sırlar, Kanıt, Kurtlar Vadisi Pusu, Türkan, Unutulmaz, Gönülçelen, Akasya Durağı, Kızım Nerede, Bitmeyen Şarkı...
Kavak Yelleri'nin biteceğine dair bir bilgin mi var ? Yoksa kendi tahminin mi ?

Bir de kesin biteceklere Ömre Bedel'i unutmuşsun sanırım. Biteceğini okumuştum Ömre Bedel'in...

endgame

Favori Üye
Reaksiyon puanı
14
Puanı
259
Evet Ömre bedel'i unutmuşum,onun da kesin. Kavak Yellerinin yapımcısı Tims'in Kavak yelleri'ni bu sezon bitirmeyi düşündüğüyle ilgili bir şey okumuştum,artık Muhteşem Yüzyıl var zaten,ihtiyacı yok düşük reytingli dizilere ama ben yapımcıdan çok kanalın bitireceğini düşünüyorum,kimse 4-5 reytingli bir diziyle uğraşmaz,bir de kanal da artık kavak yelleri'nin prestij kaybettirdiğinin farkındadır herhalde,reytingi iyi diye duruyordu yıllardır ama o da bitince durması için bir sebep kalmadı... Keşke Kavak yelleri 36. bölümde bitseydi ya da o zamanki tek senarist Yiğit Güralp'i kovmasaydı,son baktığımda 9 kişi yazıyordu diziyi,9 kişiden bir Yiğit çıkmıyor işte,uzatıp iyice mahvetmesinler benim gibi eski fanlarını...

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bence de bitmesi çok daha doğru olur tabiiki. Uzattıkça uzattılar.
Yeni sezon için yeni bir gençlik dizisi düşünüyordur belki Kanal D. Gerçi Küçük Sırlar'daki faciadan sonra yeniden cesaret ederler mi bilmem ama kaliteli bir gençlik dizisi yok şu an...

endgame

Favori Üye
Reaksiyon puanı
14
Puanı
259
Malesef yok,aslında olabilir,zor bir şey değil,sadece gençlerin gerçek sorunlarına eğilinmeli,gençlerin en önemli sorunu aşk değil,hele başkalarının aşklarına göz dikmek hiç değil,Küçük Sırlar'daki gibi bar ve alkol da değil...

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,284
Puanı
1,060
Öyle Bir Geçer Zaman Ki en azından bir 3-4 sene kesin devam eder her hafta reytingleri 20 nin üstünden yakında 30 lara kadar çıkar :) :)

endgame

Favori Üye
Reaksiyon puanı
14
Puanı
259
Yavaşladı baya Öyle Bir Geçer Zaman Ki,şu an eski günlerine saygı olarak devam ediyor üst sıralarda,onun da durumu Yaprak Dökümü'ne benzeyecektir,o da uzun süre gitti müziklerle,sonra bıktırdı ve düştü...

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Yaprak Dökümü düştü ama 3-4 sene sonunda düştü. Düştüğü reyting de 15-16 yani çok iyi :)
Öyle Bir Geçer Zaman Ki yavaşlığı ile ilgili epey eleştiri alıyor. Hazır bir iş tutmuşken yavaş yavaş gidelim uzun yıllar devam etsin diye düşünüyorlar heralde. Onlar da haklı her hafta 2 saat dizi çekmek kolay değil. 1 saat olsa hiç gerek kalmaz o kadar yavaşlatmaya...

endgame

Favori Üye
Reaksiyon puanı
14
Puanı
259
Evet,Öyle bir Geçer Zaman Ki Yaprak Dökümü kadar dayanamayacak,çünkü Yaprak Dökümü başladığında da çok yavaştı zaten,insanlar baştan beri alışıktı bu duruma,yaprak Dökümü asıl aşırı dram yüklemesi nedeniyle bitti,Öyle Bir Geçer Zaman Ki'ye ise çok tepkili insan var,tavşan hızıyla başlayan dizi kaplumbağa seviyesine düştü,yakında bırakacaktır bir grup diziyi,yine de düşebileceği yer 16-17 reyting ama Öyle Bir Geçer Zaman Ki kadar büyük bir işin 2 sene daha yılın en çok izlenen dizisi olmasını isterdim,o sevmediğim diziye zirveyi bırakacak olması üzücü...

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Totalde Muhteşem Yüzyıl'ın hiçbir zaman Öyle Bir Geçer Zaman Ki'yi geçebileceğini sanmıyorum.
AB grubunda ise dengeler değişebilir. Muhteşem Yüzyıl çok hızlı ve hareketli geçiyor fragmanlardan takip ettiğim kadarıyla. İlerleyen haftalarda Muhteşem Yüzyıl geçebilir. Zaten şu anda bile pek fark yok.
Yine de 15 reytingin üzerindeki her dizi çok çok başarılıdır benim gözümde ve birçok kişinin gözünde :)

endgame

Favori Üye
Reaksiyon puanı
14
Puanı
259
Muhteşem Yüzyıl aslında Öyle Bir Geçer Zaman Ki'den de yavaş gibi,ben bazen bakıyorum,tüm olaylar fragmandaki kadar,gerisi konuşma-müzik felan...

A/B'de haftaya geçeceğine eminim Muhteşem Yüzyıl'ın,çünkü fragmanlar ortada,A/B'nin şu diziye prim vermesi çok acı...

Fks14

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
2,346
Puanı
809
Arkadaslar.. Öyle Bir Gecer Zaman Ki dizisi 3 senelik bir proje, bunu Erkan Petekkaya anlatti:). Ve Muhtesem Yüzyil 8 veya 9 yil sürecektir...

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3 senelik proje olabilir ama reytingler böyle devam ettiği sürece bu süre artar :) Bunu biteceğiz biteceğiz deyip bitmeyen Yaprak Dökümü'nde de gördük :)

Muhteşem Yüzyıl, 4-5 yıl sürer bence. Ama 8-9 yıl çok fazla. Hiçbir dizi kolay kolay dayanamaz o kadar :)

endgame

Favori Üye
Reaksiyon puanı
14
Puanı
259
Muhteşem Yüzyıl 4 sezonlukmuş,Meral Okay öyle diyor ama uzatılacağı kesin gözüküyor...

Yaprak Dökümü ise tek sezonlukmuş ama 4,5 yıl sürdü,Yaprak Dökümü kitabının sayfa sayısından çok bölüm yazan senarsitleri tebrik etmek lazım...

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Yaprak Dökümü'nün özellikle son sezonları çok zorlama bir işti. İyi reyting alınca uzattılar da uzattılar.
Öte yandan çok çok iyi reytingler Aşk-ı Memnu'yu iki sezonda, uzatmadan bitiren yapımcıyı da kutlamak lazım. İlginçtir ki iki dizinin de yapımcısı aynı :)