Siz Kahveniz Döküldüğünde "Eyvah" Derken; O Bir Sanata Çeviriyor: Giulia Bernardelli

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,188
Puanı
1,060
33 yaşındaki İtalyan sanatçı Giulia Bernardelli, dökülen ya da bardağın dibinde kalmış kahveden, masaya akmış reçelden sanat icra ediyor.Giulia Bernardelli; yalnışlıkla tuvalına dökülen kahvenin oluşturduğu desenlerden ilham alarak...Kahveyi adeta suluboya ile yapılmış tablolara dönüştürüyor.
Kendisi fırça yerine;fincan; kaşık,kibrik çöpleri kullanarak bu muazzam eserleri ortaya çıkarıyor.

Bu harika yartıcılıktan ortaya çıkan eserlerin bir kısmına birlikte bakalım.
Sanatçının İnstagram adresi: @bernulia

4b6d9ce71.jpg
images
images
1640431078675.jpeg
images

kahve-sanati-14.jpg

Zeyno

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,626
Puanı
560
Kahveden şaheser yaratmış resmen, içerek fiziksel bu çalışmalarıylada zihinsel huzuru bulmuş gibi .. Bizimkilerde ancak kahveden fal bakmayı keşfetsin, sahi yabancılarda kahve falı bakan var mı acaba ? 🤔

Emeğine ve araştırmana sağlık @The_Erinch yeni konularını heyecan ile bekliyoruz :ok:

• Harika
Reactions: The_Erinch

STAR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,903
Puanı
610
Baya iyi bir ilham kaynağı olmuş. Resimler gayet güzel.

Ama sanki artık kahveyi içmek için değil de resim yapmak için kullanıyor. (Bu arada o kahvelerin hepsini umarım o içmiyordur. Fazlası zarar malum😄)

Eline sağlık abi. Güzel bir konu olmuş.🤗

• Harika

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,883
Puanı
360
güzel bir sanat bulmuş kendine ve gerçekten güzel eserler çıkarmış ortaya. Her zaman resim sanatına bir yeteneğim olsun istemişimdir ancak sabır isteyen bir iş ve bilgim olmasa dahi kusursuz olmasını isterim o işin. O yüzden bana göre pek değil. Onun yerine kahvemi koyar kitabımı okurum oh stressiz sakin :F:F

• Güldürdün

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,188
Puanı
1,060
Kahveden şaheser yaratmış resmen, içerek fiziksel bu çalışmalarıylada zihinsel huzuru bulmuş gibi .. Bizimkilerde ancak kahveden fal bakmayı keşfetsin, sahi yabancılarda kahve falı bakan var mı acaba ? 🤔

Emeğine ve araştırmana sağlık @The_Erinch yeni konularını heyecan ile bekliyoruz :ok:
Açıkçası ülkesinde okadar dikkat çekmiş ki Siemens gibi bir firma sponsorluğunda program yapıyor.
Olay sadece zekada... Aklını kullanan yaratıyor işte.

Dediğin gibi bizlerde anca..Bir balık gördüm sanki...Kısmet var demekle yetinelim...

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
"Bernardelli abi benim telvemden resim çizsene." diyenleri duyar gibiyim. En azından fal bakılacağına, bu tarz sanat icrası çok daha mantıklı. :)

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: The_Erinch and STAR