Siz Hangisiniz? Baykuş? Panter? Yunus? Tavus Kuşu?

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
32,300
Puanı
1,060

Panter:

Panterler; genelde yönetici sıfatındaki insanlardır. Yönetmeyi tercih ederler; mükemmeliyetçi ve ben merkezlilerdir.Kolay kolay hata kabul etmez ve hatalı olduklarını belirtmezler.
Disiplinli;karar alıcı özellikleri baskındır. Otariterdir.Mutlak başarı için yaşarlar. Anlaşması zor kişiliklerdir.Kavgacı yapıları fazladır.
Kalıpların dışına çıkmayı severler. Başarı odaklı çalışırlar.
Panterler, problem çözmek konusunda en başarılı karakter profillerinden biridir.

Baykuş:

Sakin ve dikkatli insanlardır. Genelde içe dönük yaşarlar.

Detaycı ve aşırı dikkatlilerdir.
Analitik düşünmeye odaklanırlar ve kararlarını her daim mantık çerçevesinde alırlar.

Her daim planlı hareket ederler. Genelde geleneksel yönemleri tercih ederler;heyecanı pek sevmezler.

Yunus:

Dörtlü içinde en sakin yapıya sahip olanlar olarak bilinirler

Çok iyi bir takım oyuncusu olup,özenli çalışırlar.Çalışırken yavaş olasalarda yaptıları işe önem verirler.
Hayır demekde en çok zorlanan kişilerdir.Kendi kırılsın ama karşındaki kırılmasın diye uğraşırlar.
Olgun, kibar ve güven veren bir yapıya sahiptirler.

Takdir edilmekten hoşlanırlar.

Tavus Kuşu

Heyecan,neşe,enerji saçtıkları bilinir.

Renkli kişiliklerdir.İyimser düşünürler;takım çalışmasını severler.
Sayısal zekalarına nazaran sözel zekaları daha fazla gelişmiştir.
Kendilerini göstermeyi severler.

Hayal kurmayı severler;yüzeysel düşünürler;uzun süre adapte olamazlar.
****************************************************************************************************************************

Genelde işverenler yönetici olarak Panter ve Tavus Kuşlarını tercih etsede;bir takım oluşturulurken
Yunus ve Baykuşlarında olması gereklidir.

**********************************************************************************************************************
Panter ile Baykuş denge kurduklarında çok iyi anlaşabilirler.
Panter ile Yunus birlikteliklerinde en çok yıpranan Yunus olacaktır.
Panter ve Tavus Kuşu anlaşmakta gerçekten çok zorlanırlar. Aynı ipte iki canbaz olmaz çünkü...
Yunuslar genel olarak tüm karakterlere uyum sağlayabilir.

**********************************************************************************************************************
Almanya için baykuş;
Amerika için Panter
Brezilya için Tavus Kuşu..

Türkiye için Panter olmaya çalışan Tavus Kuşu denir.

Mustafa Kemal Atatürk içinse içince yunus barındıran net Panter ve Baykuş olduğu söylenir.
********************************************************************************************************************************

Peki ya Siz??

Son düzenleme:
Benim panter olmadığım ortada 😄 Diğer yunus, baykuş ve tavus kuşu özelliklerinin hepsinden birşeyler aldığım da kesin yani tek bir gruba dahil değilim ☺️

Emeğine sağlık @The_Erinch ne mal olduğumuzu yüzümüze vurdun resmen 😂😂

Bu konu bankamızın belli dönemlerde Müşteri Profillerine Göre Satış-Pazarlama yada Şikayet Karşılama eğitimlerinde verilen önemli bir eğitimin içeriğinden.

Panter olmak bakıldığında sevilmeyen yada Panterler sevilmez gibi bir yapı mevcuttur.
Ama Panter olmakda kötü değildir; Panterler genelde yönetici olur;dünyadaki liderlerin çoğu panterdir.
Panterler mükemmeliyetçi olur. Yani panterseniz; panterim deyin.

Ben Yunus ve Tavus Kuşu karışımıyım
Bankacıların Baykuşlardan çıktığı söylenir ama Baykuşla alakam yok. Panterin yanından geçmem...

Panterleri sevmem ama hayatta olan profillerdir. Ama Çevremde Panter olan arkadaşlarım elbet var; Panterle anlaşırsanızda faydası ve getiriside çoktur.

Reactions: Angelica and Zeyno
En olumlu kısmı bu

Panterler, problem çözmek konusunda en başarılı karakter profillerinden biridir.
Özellikle bir okulda müdürün sahip olması gereken özellik.

Reactions: The_Erinch
Panter , baykuş ve az da tavuşkusu (enerjik oluşum ) 🥰

Aslında her zaman panter değilim ama yerine göre diyelim. Genelde baykuş ve tavuskuşuyum.😊
Hepsinden birer,ikişer parça vardır elbet...Ama hepside olamayız .

Ama kesin bu değilim dediğin vardır.
Ben kesinlikle panter ve baykuş değilim.
Zaten bu analizin ön testini yaptığımda Yunus çıkmıştım.

Reactions: STAR
Haklısın abi herbirinden bir parça olsuğuna inanıyorum. Tabi ağırlıklı gelenleri yazıyoruz. Ben genelde enerjimle tanınırım(ama yakınlarıma , tanımadıklarımın yanında baykuşda olduğu gibi içime kapanırım)