Sivasspor - Galatasaray Maçı Yorum Konusu | 08.03.20

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Sezonun ilk yarısı Nagatoma’ya o kadar lanet okuduk ki resmen belası bize bulaştı. Bu Saracchi topçu filan değil. 1 olumlu hareketine 5 olumsuz boş hareket. Kendisinin aklı çok havada, ya da bu ligi ve takımı küçük görüyor.

Beşiktaş maçına sol bekte Linnes ile çıkılırsa en fazla ne kaybedilir ki bu Saracchi’de olmayan? Ama esas suç Linnes’te. 15 maç oynamadın eyvallah da, sen kuzeylisin insan birazcık kendisine bakar. Bizi üç günlük topçulara muhtaç ettin. Al o formayı bir daha bırakma!

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Saracchi'ye laf etmek de şov ya. Hasan Ali'yi idam edelim o zaman :A

Saracchi Galatasaray’ın topçusu değil bence, Nagatomo’nun bu sezonki halinden yine iyi ama mesela Nagatomo’nun Ocak ayında ilk geldiği 2017-18 İkinci yarısındaki performansı nerede bu adamınki nerede.

Bu arada yanlış anlama ama Fenerbahçe son 2 sezondur bildiğin orta sıra takımından ibaret zaten gerek kadro yapılanması gerek başarı grafiği, yani değil Hasan Ali şöyle tek tek Fener’in “esas” ilk 11’ini düşündüm bir tek futbolcu bile mevcut Galatasaray ilk 11’ine giremez. Buna Gustavo da dahil, Lemina varken tercih edilmez kolay kolay. Hadi Gustavo tartışmalı olsa bile diğerleri tartışmaya açık değil gibi. Bu bile aslınfa son 2 senede iki takım arasındaki farkın ne kadar korkunç düzeyde açıldığını gösteriyor.

2007’li senelerdeki fenerin kadrosunun bize göre ne kadar üstün olduğunu hatırlıyorum da, nereden nereye... O dönemde bile şampiyonluk kaybedilmişti GS’ye karşı ama o dönemde fenerin baskın bir üstünlüğü vardı, hep yarıştaydı. O sayede belki de Galatasaray meşhur 2010-11 sezonunda tarihinin en kötü performansını sergiledikten sonra muhteşem bir toparlanma içerisine girdi ve ardından üst üste şampiyonluklar, ŞL çeyrek final... Galatasaray’ın 2010-11’i, Fener’in 18-19’una eşitti mesela ama Fener Galatasaray’ın o toparlanma refleksini gösteremedi. Şimdi hiç hakemlere vb bahane aramamak gerek, onlar sadece buzdağının görülen kısmıdır. Bir Ali Koç’a bakıyorum bir de Ünal Aysal’a. İkisi de enkaz takımı devraldı (hatta Aysal 8.olan takımı alırken Koç ise 2.olan takımı aldı) ve sonuç olarak aralarındaki farkı söylemeye gerek yok. Ama en büyük fark, Ali Koç’un bir Fatih Terim’i yoktu... Aysal bunun değerini bilemedi, bu da onun sonu oldu.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Saracchi Galatasaray’ın topçusu değil bence, Nagatomo’nun bu sezonki halinden yine iyi ama mesela Nagatomo’nun Ocak ayında ilk geldiği 2017-18 İkinci yarısındaki performansı nerede bu adamınki nerede.

Bu arada yanlış anlama ama Fenerbahçe son 2 sezondur bildiğin orta sıra takımından ibaret zaten gerek kadro yapılanması gerek başarı grafiği, yani değil Hasan Ali şöyle tek tek Fener’in “esas” ilk 11’ini düşündüm bir tek futbolcu bile mevcut Galatasaray ilk 11’ine giremez. Buna Gustavo da dahil, Lemina varken tercih edilmez kolay kolay. Hadi Gustavo tartışmalı olsa bile diğerleri tartışmaya açık değil gibi. Bu bile aslınfa son 2 senede iki takım arasındaki farkın ne kadar korkunç düzeyde açıldığını gösteriyor.

2007’li senelerdeki fenerin kadrosunun bize göre ne kadar üstün olduğunu hatırlıyorum da, nereden nereye... O dönemde bile şampiyonluk kaybedilmişti GS’ye karşı ama o dönemde fenerin baskın bir üstünlüğü vardı, hep yarıştaydı. O sayede belki de Galatasaray meşhur 2010-11 sezonunda tarihinin en kötü performansını sergiledikten sonra muhteşem bir toparlanma içerisine girdi ve ardından üst üste şampiyonluklar, ŞL çeyrek final... Galatasaray’ın 2010-11’i, Fener’in 18-19’una eşitti mesela ama Fener Galatasaray’ın o toparlanma refleksini gösteremedi. Şimdi hiç hakemlere vb bahane aramamak gerek, onlar sadece buzdağının görülen kısmıdır. Bir Ali Koç’a bakıyorum bir de Ünal Aysal’a. İkisi de enkaz takımı devraldı (hatta Aysal 8.olan takımı alırken Koç ise 2.olan takımı aldı) ve sonuç olarak aralarındaki farkı söylemeye gerek yok. Ama en büyük fark, Ali Koç’un bir Fatih Terim’i yoktu... Aysal bunun değerini bilemedi, bu da onun sonu oldu.
Genel olarak katılıyorum. Fakat Fener'in Galatasaray'ın 10-11'deki refleksini göstermemesi de çok şaşılacak bir nokta değil. Galatasaray'ın o refleksi göstermesinde Fenerbahçe'nin 3 temmuz süreci yüzünden kadrosunun aşırı zayıflamasının da faktörü oldukça fazlaydı. Ayrıca o zaman FFP,TFF kısıtlamaları gibi saçma uygulamalar yoktu. Gerçi şimdi de olmasa Ali Koç ve futbol aklı ne kadar düzgün bir kadro kurardı soru işareti.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Şimdi Onyekuru'nun kaçan pozisyonunu görünce aklıma geldi. O kadar sinerji sinerji dedik, @Tolstoyevski pilav üstü kuru dururken gitmiş ligin en kritik maçlarından birine gaz maskeli avatarıyla çıkmış... @Sherlock @Bully @Maskeli Fedai
Sinerjiyi bozan ve Kuru-Pilav reisin yeniden kazma olmasına sebep olan @Tolstoyevski özür dilemelidir...
Niye @Tolstoyevski 'ye suç atıyorsunuz? 😡 Siz bir kere kırmızı kart ile Dark'ı sürgün ederek bozdunuz sinerjinizi :A
@MEnes