Sivasspor - Galatasaray Maçı Yorum Konusu | 08.03.20

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
İmparatorluk ateşi şampiyonluk meşalesine dönüşüyor, Galatasaray sezonun en zorlu deplasmanı olarak kabul edilen Sivasspor’a konuk oluyor. İki takımın da eşit puanda olduğu ve şampiyonluk mücadelesi verdiği tarihi müsabaka saat 19.00’da başlayacakken maçın hakemi Mete Kalkavan olacak.

İşte ilk 11’ler:

ESmEXHTWkAAI2BG

ESmHo-aWkAA45Ur

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Sivas’ın bu sezon kendi evinde mağlubiyeti yok, 9 galibiyet 3 beraberlik. Beşiktaş’ı 3-0, Fener’i 3-1, TS’yi 2-1 yenmiş. Bir tek Başakşehir ile 1-1 berabere. Bu demek oluyor Kİ bu deplasmandan 3 puanla dönmek demek fiili olarak şampiyonluk demek. Ancak beraberlik durumunda Başakşehir, mağlubiyet durumunda ise Sivasspor fazlasıyla gaza gelecek ve şansı yükselecektir. Bir de Trabzonspor var tabi. Bu sezon Eğer şampiyon olursak gerçekten de muhteşem bir geri dönüş ve epik bir başarı olur, bunca rakibe ve 10 puan geriye düşmeye rağmen.

Felon

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,120
Puanı
560
İlk etapda tek rakibimiz olan sivas şimdi geriden geliyor trabzonla başakşehir 52 puanda bu maçı alan şampiyonluk yarışına devam edecek ki zor maç kendi fikrim berabere bitmesi yönünde kim favori dersen bu işleri iyi yapan Galatasaray derim kadro kalitesi olarak da %51 şansımız var.
Maç kısır geçeceğini düşünmüyorum bol gollü bir beraberlik diliyorum

• Olmamış
Reactions: Tolstoyevski

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Emre Akbaba Feghouli'nin yerinde oynayamaz mı acaba ya. Taktik gereği mecburen dışarıda kalıyor adam ama mevcut form durumlarıyla formayı hak eden isim Feghouli değil Emre aslında.

Maç da epey zorlu geçecektir. Tam 1-0 olsun bizim olsun maçı. Penaltıyla, duran toptan, karambolden bir şekilde atıp kazanmamız lazım bu maçı.

• Beğendim
Reactions: Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Eğer şampiyon olmak istiyorsak kazanmamız şart, bir maçı eksik Trabzon'un puan kaybettiği haftada kazanırsak muazzam olur. Ama hem Sivas, hem deplasman... Bu sefer oynanacak futbol umurumda değil, kazanalım yeter...

Emre Akbaba'ya da gerçekten yazık oluyor. Ancak kadroda ona yer açmak şu an için imkansız, yedekten girip oyunu değiştirebilecek bir isim tabii. O açıdan müthiş bir koz... Emre'm... @Bully

• Beğendim
Reactions: Bully and MasacRE

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Emre Akbaba Feghouli'nin yerinde oynayamaz mı acaba ya. Taktik gereği mecburen dışarıda kalıyor adam ama mevcut form durumlarıyla formayı hak eden isim Feghouli değil Emre aslında.

Maç da epey zorlu geçecektir. Tam 1-0 olsun bizim olsun maçı. Penaltıyla, duran toptan, karambolden bir şekilde atıp kazanmamız lazım bu maçı.

Tam aksine mevcut olarak Feghouli > Belhanda > Akbaba diyebiliriz. Akbaba’nın FB maçında olmamasına ben de çok içerlemiştim ancak gerek takımın sistemine uymaması gerekse fiziksel durumu ve defansif anlamda zayıf olması onu stratejik olarak zayıf duruma düşürüyor diğer ikisine göre. Belhanda ise Allah’ın belası olsa da bu tür oturmuş ve oturmakta olan sistemde daha doğru bir tercih olabilir. Ancak yine de Akbaba’yı Belhanda’ya 50 kere tercih ederim duygusal olarak.

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Tam aksine mevcut olarak Feghouli > Belhanda > Akbaba diyebiliriz. Akbaba’nın FB maçında olmamasına ben de çok içerlemiştim ancak gerek takımın sistemine uymaması gerekse fiziksel durumu ve defansif anlamda zayıf olması onu stratejik olarak zayıf duruma düşürüyor diğer ikisine göre. Belhanda ise Allah’ın belası olsa da bu tür oturmuş ve oturmakta olan sistemde daha doğru bir tercih olabilir. Ancak yine de Akbaba’yı Belhanda’ya 50 kere tercih ederim duygusal olarak.
Yapma yahu Feghouli ne top oynadı bu sezon? Geçen sezonun kahramanlarından biri adam ama bu sezon rezalet durumda. Belhanda zaten ondan da beter. Emre şu an tamamen sistem nedeniyle kadro dışında. İlk 11'e girmişken tekrar yedeğe düşmesi taktik gereği oldu yalnızca. Belki 90 dakika için hâlâ daha tam hazır değil ama 11 başlayıp 60-70 dakika Emre'nin oynamasını tercih ederim ben. Ama işte oynayacağı pozisyon kalmıyor adama bu düzende.

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Eğer şampiyon olmak istiyorsak kazanmamız şart, bir maçı eksik Trabzon'un puan kaybettiği haftada kazanırsak muazzam olur. Ama hem Sivas, hem deplasman... Bu sefer oynanacak futbol umurumda değil, kazanalım yeter...

Emre Akbaba'ya da gerçekten yazık oluyor. Ancak kadroda ona yer açmak şu an için imkansız, yedekten girip oyunu değiştirebilecek bir isim tabii. O açıdan müthiş bir koz... Emre'm... @Bully
Yeter ki maçları kazanalım, ben oynamasam da olur Ömer'im.. Her şey takım için..

• Harika
Reactions: Sherlock

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Yapma yahu Feghouli ne top oynadı bu sezon? Geçen sezonun kahramanlarından biri adam ama bu sezon rezalet durumda. Belhanda zaten ondan da beter. Emre şu an tamamen sistem nedeniyle kadro dışında. İlk 11'e girmişken tekrar yedeğe düşmesi taktik gereği oldu yalnızca. Belki 90 dakika için hâlâ daha tam hazır değil ama 11 başlayıp 60-70 dakika Emre'nin oynamasını tercih ederim ben. Ama işte oynayacağı pozisyon kalmıyor adama bu düzende.

Emre 10 numarada tamam da sağ kanatta bence Mariano ile pek uyumlu olmazlar. Mariano ve Feghouli arasındaki kimyasal uyum o bölgenin çok işlevli olmasını sağlıyor. FUT’daki gibi oraya Feghouli’yi ekleyince o bölge yemyeşil oluyor. Feghouli mübarek 3 aylara girildiği için bence formunu giderek yükseltiyor, sezonun ilk yarısındaki gibi değilken hazır şimdi kesmek hiç olmaz. Zaten 17-18’de de mübarek 3 aylarda şampiyonluk modunu açmıştı, geçen sene de. Sezonun ilk yarısında açıp sonlarda ortadan kaybolmaktasa bu aylarda açması şampiyonluğu kamçılıyor.

Bence mübarek 3 ayların hatrına bugün mübarek Feghouli’nin golü var senin hatrına :A

• Güldürdün
Reactions: MasacRE

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Galatasaray aşırı rahat kazanır. Sivas çok formsuz, Galatasaray çok formda.

Skor tahminim: 1-4

Totem işi totem taklidiyle olmaz yalnız, hatta tam aksine bir totem taklit edildiğinde evren o isteği düz olarak kabul eder geçmiş olsun :A Bu arada dünkü işlem de mission completed oldu bizim :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Totem işi totem taklidiyle olmaz yalnız, hatta tam aksine bir totem taklit edildiğinde evren o isteği düz olarak kabul eder geçmiş olsun :A Bu arada dünkü işlem de mission completed oldu bizim :A

Totemle alakası yok gerçekçi özgür fikir ve tahminimi belirttim. :A

• Güldürdün

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Emre 10 numarada tamam da sağ kanatta bence Mariano ile pek uyumlu olmazlar. Mariano ve Feghouli arasındaki kimyasal uyum o bölgenin çok işlevli olmasını sağlıyor. FUT’daki gibi oraya Feghouli’yi ekleyince o bölge yemyeşil oluyor. Feghouli mübarek 3 aylara girildiği için bence formunu giderek yükseltiyor, sezonun ilk yarısındaki gibi değilken hazır şimdi kesmek hiç olmaz. Zaten 17-18’de de mübarek 3 aylarda şampiyonluk modunu açmıştı, geçen sene de. Sezonun ilk yarısında açıp sonlarda ortadan kaybolmaktasa bu aylarda açması şampiyonluğu kamçılıyor.

Bence mübarek 3 ayların hatrına bugün mübarek Feghouli’nin golü var senin hatrına :A
Bütün sezon yat, 3 aylarda oyna ne güzel iş be :A

Bence Emre Feghouli'ye göre daha iyi oynuyor ama sağ kanatta tutmama ihtimali yüksek tabi. O yüzden şu durumda normal bu şekilde çıkmamız, bir şey diyemiyorum.

• Güldürdün

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bütün sezon yat, 3 aylarda oyna ne güzel iş be :A

Bence Emre Feghouli'ye göre daha iyi oynuyor ama sağ kanatta tutmama ihtimali yüksek tabi. O yüzden şu durumda normal bu şekilde çıkmamız, bir şey diyemiyorum.

Mübarek 3 ayları hafife alma, sezonun başlarında çok iyi oynayıp 10 puan öne geçsen ne olur Sivas gibi geçen seneki Başakşehir gibi, mühim olan son 3 aylardır Şubatın ortası Mart - Nisan ve Mayıs’ın ortasına kadar olan performansı yeterli zira şampiyonluğu bu belirliyor Türkiye’de :A

• Güldürdün
Reactions: MasacRE

Felon

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,120
Puanı
560
Kareografi muazzamdi 🇹🇷
Sivas çok hırslı oynayacak

Felon

Favori Üye