Sinema Salonlarında Yeni Dönem Başlıyor!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
images

Sinema salonları 3 Temmuz'da yeniden kapılarını açarken yeni normale kendilerini adapte etmeye hazırlanıyor.

Akşam saatlerinde yayınlanan genelgeye göre sinema, tiyatro, konser gibi etkinliklerde uygulanacak yeni şartlar ortaya çıktı. İşte sinemaların maskeli ve sosyal mesafeli yeni döneminden öne çıkan detaylar:
  • Tesis girişi, salon girişleri, danışma, vestiyer, gişe, fuaye alanı, yemek salonları, tuvaletler gibi alanlara el dezenfektanı konulacak.
  • Salon girişlerinde termal kamerayla ateş ölçümü yapılacak, ateşi 38'in üzerinde olanlar salona alınmayacak.
  • İzleyiciler salonda bulundukları süre boyunca maske takacak. (yeme-içme durumları hariç)
  • Biletler mümkün olabildiğince online satış yoluyla satılacak.
  • Salonlar etkinlik başlama saatinden en az 30 dakika önce hazır hale getirilecek ve etkinlik
    saatinden önce salona kademeli olarak misafir alımı yapılacak.
  • Bir sinemada yer alan salonlarının en fazla üçte biri hizmet verecek, salon kapasitesinin de en fazla %60'ı kullanılabilecek.
  • Seyirci koltuklarında kişiler arasında birer koltuk boş bırakılacak. Salon içindeki yeme-içme sırasında ise maske çıkarılacağı için 2 koltuk boş kalacak. Aynı aileden olanlar yan yana oturabilecek.
  • Daha önce hizmet vermeyeceği açıklanan büfeler açılacak. Paketli gıda ve tek kullanımlık servis malzemeleri ile satış yapılırken ürünler de kapalı alanlarda bulundurulacak.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Süper tedbirler bravo, bu şekilde hayatta virüs bulaşmaz. :A

Tenet için bile gitmemeye çalışacağım sinemaya. 1-2 sinemasız yaşasak ölmeyiz. Evde izleyecek film dolu. :)

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Zaten başka türlü tedbirler beklemiyorduk. Tam da beklediğim gibi boşluk bırakma, ateş ölçümü, online satış, paketli gıda vb. beklenen önlemler. Başka da bir şey yapamazlar gibi.

Benim merak ettiğim bu durum bilet fiyatlarına yansıyacak mı? Ek olarak böyle bir dönemde maliyetli filmler gösterime girer mi? Çoğu insanın böyle kapalı bir ortama gireceğini pek düşünmüyorum çünkü. Sinema sektörünü zorlu bir yıl bekliyor denebilir.

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Süper tedbirler bravo, bu şekilde hayatta virüs bulaşmaz. :A

Tenet için bile gitmemeye çalışacağım sinemaya. 1-2 sinemasız yaşasak ölmeyiz. Evde izleyecek film dolu. :)
TENET için de sinemaya gidilir be... Ne demek gitmemeye çalışacağım... Corona morona bakılmaksızın gidilmesi gereken tek film varsa bu hayatta o da TENET'tir... 2 saat kendimizi koruyamayacaksak bırakalım bu işi, yaşamayalım o zaman... :A

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Bence en güzeli koltuklar arasına duvar örülsün, ancak öyle hallolur. :)

Felon

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,120
Puanı
560
Sinemaya gitmeyi uzun bir süre düşünmüyorum netflix bassın parayı vizyondan 1 ay sonra tüm filmleri versin yada sinemania üyelik ücretini arttırsın televizyondan izleyelim vizyonla aynı anda.
bunlar olursa gişe sıkıntısı da çekilmez..

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,219
Puanı
1,060
Tenet için hemen hazırlık yapacağım...

Sinemaya gerçekten çok özledim.

Aileler yanyana oturacak; sevgiler 2 koltuk ayrı mı oturacakmış :D :D

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,679
Puanı
1,061
İzleyiciler salonda bulundukları süre boyunca maske takacak. (yeme-içme durumları hariç)

Bunun takibi yapılamaz. Bilinçlenmedikçe olmaz bu iş. İlk başta elinde yiyecek var diye çıkarıp bittikten sonra takmayanlar çok olur taksa da çene altında, burnu açık takanlar çıkıyor saçma saçma insan modelleri. Bana bi şey olmaz mantığıyla takılanlar.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
TENET için de sinemaya gidilir be... Ne demek gitmemeye çalışacağım... Corona morona bakılmaksızın gidilmesi gereken tek film varsa bu hayatta o da TENET'tir... 2 saat kendimizi koruyamayacaksak bırakalım bu işi, yaşamayalım o zaman... :A

Christopher Nolan şu foruma üye olsa, o bile kendi filmini bu kadar savunmazdı be kardeşim. :A Başımızın etini yedin, tamam gideceğiz işte. :A Ozan'a bakma sen, filmi uzun uzun eleştirmek ve gömmek için ilk günden gider IMAX versiyonunu izler. :A @bazinga

Bu arada film 3 saate yakın olur; reklamlarla, aralarla falan 3.5 saati var ne 2 saati... :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes and bazinga

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Christopher Nolan şu foruma üye olsa, o bile kendi filmini bu kadar savunmazdı be kardeşim. :A Başımızın etini yedin, tamam gideceğiz işte. :A Ozan'a bakma sen, filmi uzun uzun eleştirmek ve gömmek için ilk günden gider IMAX versiyonunu izler. :A @bazinga

Bu arada film 3 saate yakın olur; reklamlarla, aralarla falan 3.5 saati var ne 2 saati... :A
İşte nasıl bir Hype yaptı film bende düşün. İlk gün gideceğim o filme bunun kaçarı falan yok. :A Tabi Trabzon'da olacağım için orada da Korona çok daha az olduğu için sanırım benim filmi izlemem çok daha tehlikesiz olacak. :A Ozan da gidecek tabi ki burada şov yapıyor yok sağlık yok bilmem ne diye. :A @bazinga

Ortalama bir film süresi verdim maksat göz korkutmamak olsun diye. :A Yoksa ben de biliyorum 3 saate yakın bir film olma ihtimalinin ne kadar yüksek olduğunu. :A

• Güldürdün
Reactions: bazinga

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Kağıt üstünde güzel ama denetleme eksikliği yüzünden tüm salonlar bu kadar ince eleyip sık dokumayacaktır herhalde. Bir de şimdilik iyi ama yeni sezonda çok iddialı yerli filmler vizyona girdiğinde salonun yarısını boş bırakmak zor olacak o yüzden bilet fiyatlarına ciddi zam gelmesi yüksek ihtimal. :(