YS Sihirli Annem: 1001 Kilitli Ay Sarayı 1.Bölüm

MayısKralı

Emekli
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
12,900
Puanı
710
(Betüş ve Sadık'ın, yıllarca yaşadığı evden taşınmasının üstünden tam tamına 7 sene geçmiştir. Betüş, Sadık ,Ceren ve Eda yeni evlerinde mutlu bir hayat sürmekte olmalarına rağmen , eski evlerine de bir o kadar özlem duymaktadır. Ancak eski evleri yıkıldığından dolayı o eve dönmeleri, pek mümkün durmadığından büyümüş olan Eda peri, sihirle yeni evlerini eski evlerinin tıpkısı yaparak , herkesi sihirler ve Betüş peri dahil kimse bu durumun farkında değildir, Bir sabah, Betüş'ü merdivenlerden hızlıca inerken görürüz.Çocuklar kahvaltı masasında otururlar. )
Artık
Sadık: Hayatım, günaydın. Ne bu acelen?
Betüş: Günaydın hayatım, saat 9 olmuş. Kafeyi açmam lazım, size de günaydın kızlar.
Ceren: Anne benim de çarşıda ufak bir işim var, işim bitince gelir kafeye sana yardımcı olurum.
Eda: Ben de gelirim anne.
Betüş: Tamam kızlarım, ben çıkıyorum o zaman. İkinizi de bekliyorum.

(Betüş, kapıdan çıkınca sihirle oradan ayrılır ve onu bulutların üzerinden kafeye giderken görürüz. O sırada Betüş'ün yanında sürpriz bir şekilde Perihan peri, gelir.)

Betüş:
Perihan teyzee! Nasılsın, seni gördüğüme çok sevindim.
Perihan: Bomba gibiyim Betüş'cüm. Seni sormalı..Sadık ve çocuklar nasıl?
Betüş: Ben de iyiyim Perihan teyze herkes iyi, sonunda döndün demek.
Perihan: (üzgün bir şekilde) Biliyorsun, Peri ninem bizleri bırakıp yıldızların arasına gitti. E ben de, Periliçe'yi zor durumda bırakamadım.
Betüş: Biliyorum Perihan teyze, Peri ninemin yokluğunda periler heyeti başkanlığına birisinin gelmesi gerek.
Perihan: Yeni peri yasalarına göre, yeni bir seçim yapılması gerek.
Betüş: Periler aleminde herkes biliyor ki, bu görevi Peri nineden sonra yapan kişi sensin. Umuyorum ki, bu göreve tekrardan sen gelirsin Perihan teyze. Eee anlat bakalım, tatil nasıldı?
Perihan: Çok güzel dinlendim Betüş'cüm. Kendime uzayın derinliklerinde bir şato inşaa ettim, e ara sıra sizi de sihirli aynamdan seyrettim canım.
Betüş: (gülümser.) Bir yerlerde bizi hep izlediğini biliyordum. Hadi gel, annemle babamda seni görsün. Şatoya gidelim.

(İkisi birden sihirle şatoya gelirler. O sırada Dudu'nun sihir tezgahında kazanlar kaynamaktadır. Genç Dudu'yu görürüz. )

Betüş:
Anne bak, kiminle geldim?
Dudu: Perihan! Kadim dostum, sonunda döndün demek.
Perihan: Evet, döndüm Dudu'cum. Hayırdır ne sihri yapıyorsun böyle.
Dudu: Mutluluk sihri.
Betüş: Mutluluk sihri mi?
Perihan: Hayırdır?
Dudu: Taci, çok üzgün. Günlerdir keyfini yerine getiremiyorum.
Perihan: Sahi, Tacettin nerede?
Dudu: Yukarıda odasında.
Betüş: Babamın nesi var anne?
Dudu: Yaşlandı..
Perihan: Artık, insana çevirme vaktin geldi Dudu.. Adamın kaç yıl ömrü kaldı şunun şurasında..Mutluluk sihri yapacağına, insan yap adamcağız mutlu mesut yaşasın kalan ömrünü.
Dudu: Yapamam, onu bu kadar yaşlı görmeye dayanamam..Hem onun üzüntüsü başka..Hadi git arkadaşının yanına, seni de çok özledi..

(Perihan, özel olarak Taci'nin odasına gider. Taci çok üzgündür.)

Perihan:
Tacettin! Arkadaşım benim, seni çok özledim.
Taci: Hoşgeldin, Perihan.
Perihan: Hayırdır Tacicim, seni çok üzgün gördüm.Geldiğime pek sevinmedin herhalde.
Taci: Sevinmez olur muyum, ama pek keyfim yok Perihan.
Perihan:Yoksa Dudu'yla anlaşamıyor musunuz? Söz veriyorum Dudu'ya bir şey anlatmam.
Taci: Ziyaretime gelen kimse yok Perihan, yaşlandım. Herkes beni köpek olarak biliyor. Arada bir Toprak, Eda ve Betüş işte..Ve kızımı özlüyorum, Eda'mı..
Perihan: Ah, Taci'cim çok haklısın..
Taci: Sen periler heyeti başkanısın Perihan, sen bir şeyler yaparsın. Artık insan olmak, torunlarımla olmak istiyorum ve Eda'ma kavuşmak.
Perihan: Taci'cim ben şu anda periler heyeti başkanı değilim, önce bir seçim olacak. Ancak bu isteklerin için Periliçe ve Dudu ile konuşacağım merak etme...

(Perihan, Taci'yle dertleştikten sonra Dudu'nun yanına döner. Ve Betüş onları başbaşa bıraktıktan sonra kafeye döner. O sırada Yavuz ve Toprak'ı kendi evlerinde görürüz. Toprak mutfakta sihirle kahvaltı hazırlamaktadır. )

Toprak:
Babaa! Hadi uyan, işe geç kalacaksın!

(Yavuz, Toprak'ın sesini duymayınca Toprak, Yavuz'un çalar saatini sihirler. )

Yavuz:
Allah! Saat kaç olmuş böyle? (Apar topar hazırlanır ve kahvaltı masasına gider.)
Kızım neler hazırlamışsın sen böyle?
Toprak: Senin için hazırladım, babacım.

(Betüş Cafe'yi görürüz. Betüş kafeye gelmiş ve sihirle yeni pastalar yapmaktadır. O sırada Betüş, kızı Eda'nın sesini duyar. )
Eda:
Anne! Ablamla biz geliyoruz, haberin olsun.
(Betüş ellerini birleştirir ve Eda ile konuşmaya başlar.)
Betüş: Tamam, kızım.

(Ceren ve Eda, kapıdan içeri girerler. Ceren sinirlidir.)
Ceren:
Of, delirtecekler beni.
Betüş: Ceren'cim noldu kızım, iyi misin?
Ceren: Değilim anne, abim ve Tuğçe nikah tarihini ertelemişler.
Betüş: Neden kızım?
Eda: Abim ve Tuğçe abla, 2 hafta daha İspanya'da kalacaklarmış. Yani nikah gününde burada olamıyorlar.
Betüş: Sakin olun, siz sinirlenmeyin. Sonuç olarak nikah onların, nikahı.

(Şatoyu görürüz. Dudu ve Perihan konuşurken, şatonun ortasına sihirle Pakize peri gelir.)

Pakize:
Huhuuu! Perihancım, geldiğini duydum hoşgeldin.
Perihan: Hoşbuldum Pakize peri.
Dudu: İşte bu da oldum olası beni ve şatomu seyrediyor.
Pakize: Aşk olsun Dudu'cum. Her neyse, size bir haberim var. Periler heyeti başkanlığına adaylığımı koydum, oylarınızı bekliyorum.
Dudu: Benim kaç yüz yıllık dostum, Perihan'ım varken sana oy moy vermem Pakize.
Pakize: Aman, senin oyuna kalmadım ben. Hem Perihan, kaç yıldır ortalıkta yok. Görevi tekrardan bırakmayacağı ne malum?
Perihan: Çok iyi yere değindin Pakize, ben yıllardır yokum ancak.. Periler heyeti başkanlığınıda ancak iyi kalpli periler , üstlenebilir.
Pakize: Benim adaylığım kabul edildi, artık seçimlerde görüşürüz kızlar. Sihirli günler. (Pakize gider.)
Perihan: Neyse bırakalım Pakize'yi şimdi. Taci'yi artık insana çevir Dudu.
Dudu: Olmaz, ben o köpekken mutluyum. Ve insana dönse nolacak, o bir fani.. Yaşı olmuş 85.. Ama Eda'yı görmeyi ben de çok istiyorum Perihan (gözlerinden yaşlar süzülür.)
Perihan: Periliçe ile konuşacağım Dudu.. Neyse hayatım hoşçakal.

(Perihan, sihirle Periliçe'nin şatosuna gider. O sırada Sadık ve Yavuz'un çalıştığı ofisi görürüz.Sadık'ın telefonu çalar.)

Yavuz:
Kim arıyor bacanak?
Sadık: Cem arıyor.. Allah, Allah.

(Periliçe'nin şatosunda Perihan ve Periliçe'nin konuşmasının sonlarına şahit oluruz.)

Perihan:
İşte böyle periliçem.. Tacettin çok üzgün. (Sihirli aynadan açıp gösterir)
Periliçe: Adamcağızın yüzünden belli oluyor Perihan.. Onu ancak Dudu peri insana çevirebilir.. Eda için de bir şey yapamam ancak..
Perihan: Ancak ne periliçem?
Periliçe: Ancak, Taci'nin oğlu Ömür periye kavuşmasını sağlayabilirim Perihan peri.
Perihan: Ömür peri? Aman Allah'ım benim tamamen aklımdan çıkmış.
Periliçe: Dudu perinin Taci'ye ve kızı Betüş peri'ye yaptığı şeylerden dolayı Ömür Peri'yi Dudu'dan almak zorunda kalmıştım. Ömür Peri şu anda kimsenin bilmediği bir yerde.. Ve çok büyüdü, genç ve aynı zamanda yakışıklı bir peri..
Perihan: Taci oğlunu görürse çok mutlu olur, periliçem.
Periliçe: Tacettin, sihirin etkisinde olduğu için oğlunu hatırlamıyor ve bilmiyor. Ancak sihirle onu oğlunu hatırlamasını ve onunla beraber mutlu olmasını sağlayabilirim.Böylelikle Toprak peri ve Eda perinin de bir dayısı, ve Betüş'ün bir erkek kardeşi olacak.Yarın akşam ailedeki tüm perileri gökyüzünde toplantıya bekliyorum Perihan.

(Ofiste olan Sadık, İspanya'da olan oğlu Cem ile konuşmuştur. )
Sadık:
Ya ben bizim bu oğlanı anlamıyorum ya, tatile devam ediyor, düğününü erteliyor!
Yavuz: Ne zamana ertelemişler bacanak?
Sadık: Vallahi hiç bilmiyorum Yavuz.
Yavuz: Abi genç onlar boşver..

(Perihan, Betüş'lere yarın akşam olacak olan aile toplantısından bahseder.Ancak Pakize periye haber vermez ve Pakize peri olanları şatosunda sihirli aynadan seyreder.)

Pakize:
Demek beni çağırmıyorsunuz ha? Sizi nankör periler!' Ben de bu ailedenim. (koltukta oturan kızı Pera'ya seslenir.) Biz de gideceğiz Pera, biz de o ailedeniz.
Pera: Anne, o Dudu teyzelerin özel bir meselesi..
Pakize: Özel falan değil orada Perihan olacaksa, biz de olacağız bir kere bizim kan bağımız var! (Pakize sihirle zamanı yarın akşam ki toplantıya aktırır.) Zaman ileri aksın..! Yarın akşam ki toplantı saatine gidelim!

(Zaman ileri akar,gökyüzünde Dudu,Perihan, Betüş,Toprak,Eda, Taci , Periliçe'yi beklerler. O sırada Pakize ve kızı Pera gelir.)

Dudu:
Aaa? Ayol sen ne arıyorsun burada?!
Pakize: Aile toplantısı değil mi? Ben de bu ailedenim..
Dudu: Aman.. Dış kapının dış mandalı..
(Periliçe gelir.)
Periliçe:
Sihirli günler.
Periler: Sihirli günler periliçem.
Periliçe: Sevgili Tacettin, aslında burada hepimiz senin için toplanmış bulunmaktayız. Öncelikle her ne kadar periliçe olsamda benim de yapabildiğim sihirler bir yere kadar. Ancak düşünüp taşındığımda senin için geçmişte yaptığım bir şeyi geri almam ile seni ne kadar mutlu edeceğimi düşündüm. Hem Dudu peride geçmişten biraz olsun ders almıştır diye düşünüyorum.
Betüş: Nasıl yani periliçem? Çok heyecanlandık.
Periliçe: İçinizde o periyi, bazılarınız tanıyor bazılarınız ise tanımıyor. Bazılarınızın ise hafızasından silindi.. Ancak onu Dudu hatırlıyor .. Ve onun geri dönmesi, bizler içinde çok iyi olacak.. Ali periden sonra aileye bir erkek peri gelecek..
Dudu: Oğlum.. Ömürüm.. (Dudu'nun gözlerinden yaşlar süzülür..)
Periliçe: Tüm periler.. gözlerinizi kapatın lütfen.. Ancak Dudu peri.. Senin de bu genç Dudu oyununa son vermeni istiyorum. Ömür'e doğal bir Dudu olarak annelik yapmanı istiyorum.
(Periler gözlerini kapatırlar.Ve periliçe iki kolunuda açarak büyük bir sihir yapar. 18 yaşlarda görünümlü genç erkek peri Ömür gökyüzünde perilerin yanına gelmiştir. Dudu ise yaşlı Dudu olmuştur. Pakize kahkahayı patlatır.)

Pakize:
Hahahahayt! Yaşlı Dudu oldun işte. Dudu nine!!!
Dudu: İstediğin kadar konuş pakize! Mutluluğumu bozamazsın!

(Ömür, Dudu, Betüş sarılır ve Taci dahil herkesin yüzündeki gülümsemeyle bölüm biter.)

Gelecek bölümün fragmanı:
Ömür, şatodaki hayatına kaldığı yerden devam eder. Taci oğlunun mürüvvetini görmek isterken, Dudu oğluna bir peri kızı arayışındadır.

Son düzenleme:

Emre Ozansoy

Konu Editörü
Reaksiyon puanı
20,912
Puanı
1,060
Harika olmuş @MayısKralı eline sağlık. :bhr:

Forumda düzenli senaryo yazan kalmadı, böyle senaryo görünce şaşırdım ve rahat bir şekilde okudum hemen. :A İkinci bölümü bekliyorum merakla. :Z

• Harika
Reactions: MayısKralı

MayısKralı

Emekli
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
12,900
Puanı
710
Harika olmuş @MayısKralı eline sağlık. :bhr:

Forumda düzenli senaryo yazan kalmadı, böyle senaryo görünce şaşırdım ve rahat bir şekilde okudum hemen. :A İkinci bölümü bekliyorum merakla. :Z

Çok teşekkürler, yazmaya devam ederim aklımda başka projelerde var. :Z Zaten sonbaharda burada olurum, forumda kimse kalmamış. :(

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

Emre Ozansoy

Konu Editörü
Reaksiyon puanı
20,912
Puanı
1,060
Çok teşekkürler, yazmaya devam ederim aklımda başka projelerde var. :Z Zaten sonbaharda burada olurum, forumda kimse kalmamış. :(
O projeleri merakla bekliyorum, umarım forumda yayınlarsın. :Z

Evet, çoğu aktif üye Haziran - Temmuz gibi gitti. Umarım en yakın zamanda geri gelirler. :(

• Beğendim
Reactions: MayısKralı