M TV Sevgi Emekti - Yeni Dizi | İlk Bölüm "Uçmakta sınırı olmayan yerdir , Aşk"

STAR

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,946
Puanı
610
Screenshot_20211222-173353_Canva.jpg

SEVGİ EMEKTİ

1.BÖLÜM

"KARŞILAŞMA"

Güneşin odayı kavururcasına girdiği pencereden aşağıya baktım. Ufuk arkadaşları ile oynuyordu. Benim kendisine baktığımı fark edince yüzünde bir ışıltı beliriverdi.

Ufuk bağırarak ;

Ufuk : Anne... Ne zaman gideceğiz.

Asya : Birazdan iniyoruz oğlum sen oyununa devam et.

Asya yavaş bir şekilde kapıya doğru yaklaştı. Salona doğru seslendi

Asya : Anne hadi çıkalım Ufuk bekliyor aşağıda.

İçeriden hiç ses gelmeyince bir kere daha seslendi. Ama yine ses gelmeyince içeri gitti. İçeri girdiğinde annesinin yere düşmüş bir vaziyette buldu. Çok korktu.

Asya : Anne... Uyan anne...

Bir an annesini kenara çekmek istedi fakat çok ağır olduğunu fark edince bir an durdu. Sonra hemen yan odadan telefonunu getirdi. Hangi numarayı tuşlayacağını bile unutmuştu. Sakince bir nefes aldı ve hemen 112 yi aradı.

Asya : Lütfen hemen gelin.. biz. Bizim adres mi?.. Tamam hemen veriyorum.

Ambulans gelene kadar annesinin başında ağlamaktan gözleri şişmişti. Annesine nolmuştu da düşmüş bayılmıştı. Sonra kapı çaldı gelen ambulans ekipleriydi. Hemen Sare Teyzeyi ambulansa taşıdılar. Asya annesinin yanında hastaneye gitmek istiyordu ama bir anda aklına ufuk geldi. Karşı komşu Melehat teyzenin kapısını çaldı.

Asya : Melehat abla , annemi hastaneye kaldırıyoruz. Ufuk sana emanet.

Melehat : Allah şifa versin kızım , tamam sen Ufuk'u düşünme ben bakarım.

Asya hızlı adımlarla aşağı indi. Ama bu sırada bulansın Asya'yı beklemeden gittiğini fark etti.

Önünden bir taksi geçti ama verecek parası yoktu yine de taksiye bindi. Taksiciye ambulansı takip etmesini söyledi. Yol boyunca annesini düşüne düşüne , ağlaya ağalya geçti , taksiciye veremeyeceği parayı unutmuştu bile.

Hastanenin önüne geldiği gibi taksiden hemen indi ve ambulans ekiplerinin annesini hastaneye götürdüklerini görünce koştu. Arkasından da taksici parasını almak için onu takip ediyordu.

Annesinin arkasından koşarken önünden geçen kişiyi fark edemedi ve hızlıca çarptı ikiside yere düştü. Asya yere düşünce kolu altta kaldığı için kolunun sızladığını fark etti. Bir an çarptığı kişinin doktor gömleğini görünce utandı. Bir doktora çarpmışı sonuçta. Özür dilemek için kafasını yavaş yavaş kaldırdı. Doktorun yüzünü görünce donakaldı."Evet bu oydu , nasıl hatırlayamazdı. Yüzünü alnına dökülen kıvırcık saçlarını hele de o güzel simsiyah gözlerini" Doktorun da kendisine şaşkınlıkla baktığını fark etti.

Diğer taraftan taksici onların bakışmasını bozup;

Taksici : Ver benim paramı ne diye kaçıyorsun. Senin gibilerle mi uğraşacam bir de.

Asya taksicinin ne dediğini duymuyordu bile. Doktorun yüzüne bakakalmıştı.

Doktor Kemal : Hanımefendinin borcu ne kadar ben ödeyeyim.

Taksici : 100 tl. Kimin ödediği fark etmez , verin de.

O sırada Asya : Size ne oluyor , ben öderim.

Ben öderim dedi ama ödeyecek beş kuruşu olmadığını biliyordu. O sırada Kemal hemen 100 tl yi adamın eline sıkıştırdı ve gitmesini söyledi. O sırada Asya neden burda olduğunu hatırladı. Hemen acil servisin olduğu tarafa koşmaya başladı. Arkasından Kemal'in de geldiğini de fark etti.

Servisin önünde müdahale edilirken gördü. Acaba durumu nasıldı ? Hemen ordaki doktora yönelerek durumunun nasıl olduğunu sordu. O sırada Kemal doktor arkadaşının yanına geldi ve durumunun ağır olduğunu öğrendi.

Asya : Anneme nolmuş , Lütfen biriniz bir şey söylesin.

Kemal : Asya biraz sakin ol , annen iyi olacaktır.

O sırada karşıdan Melehat teyze ve Ufuk geldi. Ufuk anne diye seslendi.

O sırada Kemal ve Asya birbirlerine bakakaldılar.

1.BÖLÜM SONU
------

@Angelica @Dosi @Zeyno @The_Erinch @Tolstoyevski @Gerekli24 @BARON男爵 @slhttnmtl @Cervantes @pompy @Doğan @Özgür @serhatt @xemrexxx @Yakamoz-Asi @EmreCan @Emre Ozansoy

Son düzenleme:

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Okudum ilk bölümü, emeğine sağlık. @Mircan Saye Kurgu ve hikaye akıcı olmuş ama ilginç olmamış, yani Türk dizisi tadında. Bir de taksinin 100 TL tutması için bu devirde bile İstanbul’un bir ucundan bir ucuna gitmek gerekir ama yine de çakal taksiciler o an acil durumdan faydalanıp böyle demiş olabilir gerçi :A

• Beğendim
Reactions: STAR

STAR

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,946
Puanı
610
Okudum ilk bölümü, emeğine sağlık. @Mircan Saye Kurgu ve hikaye akıcı olmuş ama ilginç olmamış, yani Türk dizisi tadında. Bir de taksinin 100 TL tutması için bu devirde bile İstanbul’un bir ucundan bir ucuna gitmek gerekir ama yine de çakal taksiciler o an acil durumdan faydalanıp böyle demiş olabilir gerçi :A
Çok teşekkürler @Tolstoyevski 🤗

Öncelikle hikayede akıcılığı yakalamak istedim ama evet ilginç kısmı şimdilik yok ama ilerki bölümlerde hikayenin gidişatına uyumlu bir şekilde ilginçleştirmek istiyorum.

Evet 100 tl de baya tutmuş ama sanırım senin dediğin gibi taksici durumdan faydalanıp(taksiyi bırakıp kaçmasını da dahil edersek) baya fiyatı arttırmış. Ama yine de sorun değil. Kemal koskoca doktor. 100 tl onun için bir şey değildir.😁

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,218
Puanı
1,060
Detaycılığını seviyorum;
Boğmadan geçişlerin var ama hızlı geçiyorsun bu seferde.

Sıkılmadan hemen okudum; Tolsun ufak eleştirisine katılıyorum klişe türk seneryosuna çevirme.
Emeğine,düşüncelerine sağlık @Mircan Saye

• Harika

STAR

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,946
Puanı
610
Detaycılığını seviyorum;
Boğmadan geçişlerin var ama hızlı geçiyorsun bu seferde.

Sıkılmadan hemen okudum; Tolsun ufak eleştirisine katılıyorum klişe türk seneryosuna çevirme.
Emeğine,düşüncelerine sağlık @Mircan Saye
Çok teşekkürler abi 🤗 @The_Erinch

Eleştirileriniz benim için çok önemli , ders çıkarıp daha doğru bir yolda gitmeye çalışacağım.

• Harika
Reactions: The_Erinch

STAR

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,946
Puanı
610
Screenshot_20211223-111555_Canva.jpg

SEVGİ EMEKTİ
YENİ BÖLÜM | PAZAR 20.00

2.BÖLÜM FRAGMAN

Onca yıl sonra onu yeniden görmek o kadar güzeldi ki. Ben onu yıllarca aradım. Demek doktor olmuş. Belliydi zeki bir çocuktu liseyde. Ama ben ondan bir şey saklamamıştım ki , onu çok aramıştım ama yurt dışında olduğunu öğrenince ona nasıl ulaşabilirdim ki.

Ufuk'un onun oğlu olduğunu söyleyebilecek miydim peki ? Ama ya Ufuk ; annesi olmadığımı öğrenirse. Ben onu kendi çocuğum gibi büyüttüm. Sırf o var diye yıllarca evlenmedim. Annemin yanında ne zorlukla onu büyüttüm. O benim öz evladım olmayabilirdi ama olsun her şey kanbağıyla mı oluyor!..Ben ona doğurmadan annelik yaptım.Ben ona sevgimi verdim. Zaten sevgi emek değilmiydi?

Ben oğlumu , Ufuk'umu kaybedebilirmiydim. Bunu göze alamazdım. Ya babası Kemal , Ufuk'un oğlu olduğunu öğrenirse ya benden ayırırsa. Ama bu gerçeğı nereye kadar saklayabilirdim ki.

2013 Ekim - Asya'nın Evi

Selen : Ben bu bebeğe bakamam, benim büyük hayallerim var. Kemalle ayrıldık zaten.

Asya : Ne diyorsun sen Selen. Buncacık bebeyi bırakıp gidecek misin?

Selen : Kızım daha ben 17 yaşındayım. Ne yapacağım çocuğu. Al çok istiyorsan sen büyüt çocuğu.

Asya : Bırakacak değiliz ya bebeği bu halde, değil mi anne?

Asya annesinde olumlu yanıt almak çok istiyordu.

Sare Teyze : Tamam kızım , birkaç ay bizde kalsın. Sonra bakarız duruma.

Selen : Çok sağolun ya. Bu arada ben Almanya'ya teyzemin yanına gideceğim , eğitimimi orda devam ettireceğim. Beni çok rahatsız etmeseniz...

Asya : Sus... Tamam. Sana arkadaş dediğim güne... Çık git burdan , vicdansız , merhametsiz. O bebeğin annesi bundan böyle benim. Rahat ol sen! Oku sen okulunu!

Fragmanı nasıl buldunuz.
@Angelica @Tolstoyevski @The_Erinch @Dosi @BARON男爵 @Gerekli24

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,093
Puanı
1,060
Ekli dosyayı görüntüle 113062
SEVGİ EMEKTİ
YENİ BÖLÜM | PAZAR 20.00

2.BÖLÜM FRAGMAN

Onca yıl sonra onu yeniden görmek o kadar güzeldi ki. Ben onu yıllarca aradım. Demek doktor olmuş. Belliydi zeki bir çocuktu liseyde. Ama ben ondan bir şey saklamamıştım ki , onu çok aramıştım ama yurt dışında olduğunu öğrenince ona nasıl ulaşabilirdim ki.

Ufuk'un onun oğlu olduğunu söyleyebilecek miydim peki ? Ama ya Ufuk ; annesi olmadığımı öğrenirse. Ben onu kendi çocuğum gibi büyüttüm. Sırf o var diye yıllarca evlenmedim. Annemin yanında ne zorlukla onu büyüttüm. O benim öz evladım olmayabilirdi ama olsun her şey kanbağıyla mı oluyor!..Ben ona doğurmadan annelik yaptım.Ben ona sevgimi verdim. Zaten sevgi emek değilmiydi?

Ben oğlumu , Ufuk'umu kaybedebilirmiydim. Bunu göze alamazdım. Ya babası Kemal , Ufuk'un oğlu olduğunu öğrenirse ya benden ayırırsa. Ama bu gerçeğı nereye kadar saklayabilirdim ki.

2013 Ekim - Asya'nın Evi

Selen : Ben bu bebeğe bakamam, benim büyük hayallerim var. Kemalle ayrıldık zaten.

Selen : Kızım daha ben 17 yaşındayım. Ne yapacağım çocuğu. Al çok istiyorsan sen büyüt çocuğu.

Selen : Çok sağolun ya. Bu arada ben Almanya'ya teyzemin yanına gideceğim , eğitimimi orda devam ettireceğim. Beni çok rahatsız etmeseniz...

Asya : Sus... Tamam. Sana arkadaş dediğim güne... Çık git burdan , vicdansız , merhametsiz. O bebeğin annesi bundan böyle benim. Rahat ol sen! Oku sen okulunu!

Fragmanı nasıl buldunuz.

Harika bölümü merakla bekliyorum

• Harika

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Ekli dosyayı görüntüle 113062
SEVGİ EMEKTİ
YENİ BÖLÜM | PAZAR 20.00

2.BÖLÜM FRAGMAN

2013 Ekim - Asya'nın Evi

Fragmanı nasıl buldunuz.
Baya uzunmuş, okumaya üşendim. Fragman böyle ise bölüm en az 3 katı vardır :A

• Güldürdün

Zeyno

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,638
Puanı
560
Hikayenin başladığını 3. bölüm etiketi geldiğinde öğrendim nasıl da kaçırmışım gelen etiketleri neyse fazla bişey kaçırmadığımı düşünüp hemen buraya geldim emeğine sağlık @Mircan Saye bakalım Ufuğun babası Dr. Kemal mi çıkacak burdan hemen 2. bölüme gidiyorum :A

• Harika