eTV Sevda Kuşu - 3. Bölüm | Yeni Bölüm

mesmeso

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
9,599
Puanı
860
photo.jpg

3. BÖLÜM
(Herkes kapıya bakmaktadır. Kızlar tedirgin bir şekilde Mehmet’e bakmaktadır. Erkekler bu olaya bir anlam verememektedir. Mehmet bir anda sinirle sınıftan çıkar ve kapıyı vurur.)

Birkan: Siz hayırdır?
Emre: Hayırdır derken?
Metin: Ne o oğlum el ele kol kola?
Cemre: Eee beyler biz Emre ile çıkıyoruz.
Altan: Anlamadım.
Emre: Anlamayacak ne var oğlum?
Birkan: Sen az bi gelsene bizle dışarı.

(Erkekler Emre’yi alıp koridora çıkar.)

Birkan: Sen ne yaptığının farkında mısın?
Emre: Ne yaptım ki?
Altan: Oğlum Mehmet bu kız için ölüp bitmiyor mu?
Emre: Ee ne olmuş?
Alperen: Lan ne olmuşu mu var. Sen nasıl delikanlısın?
Emre: Ulan herif teklif etti Cemre kabul etmedi sonra geldi beni seçti.
Alperen: Seçicem ben şimdi senin ağzına yüzüne.
Emre: Oğlum saygı duysanıza lan.
Ahmet: Sana mı saygı duyacam be. Hangi delikanlı arkadaşının sevdiği kıza çıkma teklifi eder.
Emre: Sen kimsin ki benim delikanlılığıma laf ediyorsun?
Altan: Emre yürü git şurdan kafanı dağıttırma bize.
Emre: Öğreneceksiniz lan hepiniz saygı duymayı öğreneceksiniz.

(O sırada kızlar arasındaki muhabbet.)

Sena: Cemre bu yaptığın hiç olmadı.
Sema: Kesinlikle. Madem yaptın bir iş neden çocuğun burnuna sokuyorsun? Yazık değil mi?
Seher: O çocuk seni ne kadar sevdiğini biliyorsun dimi.
Hilal: Senin için neler yapmadı be o çocuk. Bu mudur karşılığı?
Cemre: Kızlar yeter gelmeyin artık üstüme. Zaten çocuğu aldılar dışarı çıkardılar. İnşallah bir şey yapmazlar.
Sena: Sen merak etme Mehmet bir şey demeden dokunmazlar ona ki o da asla öyle bir şey söylemez.

(Aradan bir hafta geçmiştir. Mehmet’i neredeyse okulda kaybolmuştur. Şimdi ise okulda sınıflar arası futbol turnuvası başlayacaktır. 11. sınıflar kendi arasında oynayacaktır. Mehmetler ilk maçta Cemre’nin sınıfı olan B ile oynayacaktır.)

(Mehmet maçlarda kalede oynamaktadır. Mehmet ve Cemre arasındaki mevzuyu tüm okul bilmektedir. Son olayda kısa zamanda okulda yayılmıştır. Mehmet sahaya çıkınca salonda alkışlar yükselmiştir. Bu arada Emre’de A sınıfında oynamaktadır. Onların maçında da o sahaya çıkınca yuhalama sesleri hat safhaya çıkmıştır. Mehmetler bu B ile olan maçı 4-1 kazanmıştırlar ve çeyrek finalde D sınıfı ile eşleştiler. Emreler de maçlarını kazandılar ve E sınıfı ile eşleştiler.)

(Bir sonraki maçtı da Mehmetler 2-1 kazandılar ve finalde Emreler ile eşleştiler. Mehmet maç bitince Emre’ye bakış atmıştır. Ortalık gerilmesin diye arkadaşları Mehmet’i hemen sahanın ortasına getirip konuşma yapmasını istediler.)

Mehmet: Arkadaşlar hepinizin eline, yüreğine, ayağına sağlık. Hak ederek buraya kadar geldik. İnşallah hakkımız olan şampiyonluğu da kazanırız. Haftaya Cuma bu işi alnımızın akıyla bitirelim. O sınıfı eze eze maçı alalım. Ayrıca beni birilerini şamarlama zevkinden mahrum etmeyin lütfen.

(En son zafer yemini etmişler ve rakiplerine gözdağı verip soyunma odasına gitmişlerdir. Herkes haftaya olacak olan maçı beklemektedir.)

3. BÖLÜM SONU

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,201
Puanı
860
Arkadaşlar arasındaki gerginlik maçada yansımış ayrıca maç esnasında da bu durum olmuş.Cemreye arkadaşları sema sena ile öbür arkadaşları bunu niye yaptıkları konusunda ona tepkili oldular.bakalım öbür bölüm nasıl olacak emeğine sağlık @mesmeso61:)