'Sen Hiç Ateşböceği Gördün Mü' Beyazperdeye Uyarlanıyor!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,896
Puanı
1,061
Big_637172029163618288_c_80.jpg

BKM'nin çok izlenen tiyatro oyuncularından Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü beyazperdeye uyarlanıyor.

Başrollerini Demet Akbağ, Yılmaz Erdoğan, Zerrin Sümer, Salih Kalyon, Altan Erkekli, Sinan Bengier ve Gürdal Tosun'un paylaştığı oyunun uyarlaması, yine Yılmaz Erdoğan tarafından kaleme alınırken yönetmen koltuğunda ise Andaç Haznedaroğlu oturacak. Filmin 17 Ekim'de gösterime girmesi planlanıyor.

Ülkenin yıllar içerisinde geçirdiği değişimi arka plana koyarak üstün zekalı bir kadın olan Gülseren'in hikâyesini konu alan yapım, ilk gösterimini 23 Ocak 1999'da yaptı ve yayınlandığı dönemde 1 milyondan fazla kişi tarafından izlendi.

Kaynak: Box Office Türkiye

• Beğendim
Reactions: mesmeso

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,801
Puanı
1,060
Andaç Haznedaroğlu'nu çok severim, yolu açık olsun.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,589
Puanı
860
Sahne ekibinden Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ olur bence filmde. Geri kalan ekibi çıraklardan oluşturur gibime geliyor.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,896
Puanı
1,061
Bir Demet Tiyatro bitince Yılmaz Erdoğan'ın oyunlarını izlemeye başladım. Film uyarlaması nedeniyle önceliği de buna verdim gerçekten müthiş bir oyundu. Demet Akbağ yine ve yine döktürmüş her zamanki gibi hayran kaldım. Gerçekten çok büyük bir oyuncu ve daha çok kıymetini bilmeliyiz. :bhr:

Sürekli onunla kıyaslanacağı için yeni versiyonda bu karakteri oynayacak kişinin işi gerçekten çok zor olacak. Yılmaz Erdoğan son filmlerinde hep onunla çalıştığı için (gerçi o yönetmiyor ama) aklıma Farah Zeynep Abdullah geldi Gülseren'in gençliğini çok iyi oynar. 1940'lardan 90'lara kadar uzanan bir hikaye olduğu için ciddi bir prodüksiyon gerekiyor ki tiyatroda bile üstünden çok iyi gelmişler. Filmin bu yıl çekilmeyeceği, çekilse bile vizyona girmeyeceği belli ama merakla bekliyorum şimdiden. :Z