Scream 6 (Çığlık 6) Vizyon Tarihi Belli Oldu!

cokiyitvci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
scream-6-tanitim-fragman.jpg

Çığlık 6'nın vizyon tarihi belli oldu.

Korku türündeki filmde başrolleri Jenna Ortega, Courtney Cox, Melissa Barrera gibi isimler paylaşıyor. Yönetmenler ise Tyler Gillett ve Matt Bettinelli-Olpin. Vizyon tarihi 10 Mart 2023 olarak belirlendi. Filmin yine ilgi görmesi bekleniyor.

Çığlık 6, 10 Mart 2023'te sinemalarda.

Kaynak: Box Office Türkiye

• Harika
Reactions: Angelica

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,774
Puanı
559
Ben bu serinin ilk filmini 3-4 kez izledim ama diğerlerini baştan sona hiç izlemedim nedense. İzleyeyim bir ara, yine ortalama üstü eleştiriler alırsa sinemada izlerim belki. :A

• Harika
Reactions: cokiyitvci

cokiyitvci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
Ben bu serinin ilk filmini 3-4 kez izledim ama diğerlerini baştan sona hiç izlemedim nedense. İzleyeyim bir ara, yine ortalama üstü eleştiriler alırsa sinemada izlerim belki. :A
İzle ve sinemaya git çıkınca bence. Bu tür filmler hep özeldir benim için. (AVATAR SERİSİ DE ÖYLE) :bhr: @Angelica

cokiyitvci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
@cokiyitvci , - ozellikle yönetmenlerin den dolayi serinin bir onceki (scream 2022) filmini listeme almistim,.. malesef izleyecek firsatim olmadi.
ek olarak, bu yeni film vizyon dan kalkar kalmaz bluray olarak ikisini birden izlemeyi dusunuyorum.

genel anlamda ise; yonetmen tyler gillett ve matt bettinelli-olpin ikilisinin onceki islerini de ayrica tavsiye ederim(2012 ~ ) .
Çığlık serisi bence bir markadır. Herkes izlemeli. Senaryo çok iyi hep. :D

cokiyitvci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
hmmm... ben malesef izleyemedigim. genel de filmlerin dizi versiyonlarina odaklanamiyorum. bir iki istisna disinda.
misal, 'west world filmi kult bir eserdir benim adima. basrol zaten basli basina mukemmel bir oyuncu-merhum.

-dizi versiyonu ilk 2 sezonu izlemistim cok begenmistim.
film olani 'cinematografi anlaminda benim adima retro tadinda leziz bir eserdi,yeri ayridir.

eski west world filmin den bahsetmisken,
escape from l.a(1996) ve escape from new york(1981) yeri ayridir-ozellikle 81 olani.

arti olarak ,bu 3 filmin dunyasini sahsen ilginc bulmustum.

-escape serisinin basrolu 'kurt russell ozelinde en sevdigin filmi sence hangisidir diye bir soru olsa - secimim ;
big trouble in little china(1986) .

iyi seyirler dilerim.
Scream dizisine bakmadın mı hiç? :D

cokiyitvci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
malesef.

bazi eserler ve veya kult buldugum filmlerin 'dizi versiyonlarina ,orijinal eserlerin havasi ve sihrinin kaybolmasi endise ile bakmaya gonlum el vermiyor. ayrica, odak konusu da ayri bir eksi bu gibi durumlarda benim ozelimde.

sen dizi versiyonun da neleri begendin veya tam tersi ?
Akıcı değildi hiç dizisinde maalesef.

cokiyitvci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
hikaye olarak, filmin dunyasini yansitma da -ozellikle film serisine asina olanlar kendim den konusursam; dizi versiyonlarini izlerken ,ister istemez orj eserle karsilastirma yapiyorum. misal, onceki mesajim da bahsettigim west world 'versusu. ww bu yonden iyi bir tat birakmisti film ve dizi nin ilk 2 sezonu.

west world disinda, 'pozitif anlamda bir ornek daha vermem gerekirse;
ilk bolumunu basarili buldugum 'ju on dizi serisini (genresi ozelinde) tavsiye edebilirim- kanimca filmi gibi basarili olarak yapilmis dizi serisi- ju on(2020) .

iyi seyirler dilerim.
Aynen o karşılaştırma ister istemez oluyor. :D İyi günler. :D

• Güldürdün
Reactions: Dante

cokiyitvci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
bu arada, scream basligini yorumlarken , benzer filmler aklima geldi;

'last summer(i know what you did ls) film serisi beklenen etkiyi gosteremedi misal.

diger yandan, 'final destinations serisini surukleyici bulmustum.
hatta kimi bunyeler de travma bile yapmis olabilir.- ya benim de basima gelirse vs .

iyi seyirler dilerim.
I Know What You Did Last Summer ve Son Durak'ı çok sevmiştim ben. :bhr:

• Beğendim
Reactions: Dante

cokiyitvci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
bende begenmistim sahsen.
onceki mesajda da belirttigim gibi, last summer serisi digerleri gibi ses getirseydi, devam filmleri cekilirdi tahminim... malesef :(

son durak serisinin ilkine yanilmiyorsam 'james wong imza atmisti.
cok basarili bulmustum 1.filmi...

hazir serilerden(film) bahsediyorken,
tremors(1990, ~) serisini tavsiye ederim.

iyi seyirler dilerim.
Avatarı bende çok seviyorum ya yeğenlerle izledik ilk filmi onlarda sevmişti :D

@The_Erinch abi bak Wednesday da var :A
YENİ TANITIM!

• Beğendim
Reactions: Angelica