Satın Almayı Hedeflediğiniz Şeyler Listesi 💰

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Hadi biraz hayal mast'ı yapalım beraber.

Sessiz sakin, şehir merkezine çok da uzak olmayan bir yerden 1+1 ev
Dodge Challenger
Dodge Charger
Ford Mustang
Plymouth Hemi Cuda
Camaro SS
Camaro Concept
PS5
Her oyunu oynatabilen bilgisayar
Son model hayvan gibi televizyon

(*Concept hariç tüm arabalar 2021 model)

Yazayım mı toplam fiyatı, ister misiniz?

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Hadi biraz hayal mast'ı yapalım beraber.

Sessiz sakin, şehir merkezine çok da uzak olmayan bir yerden 1+1 ev
Dodge Challenger
Dodge Charger
Ford Mustang
Plymouth Hemi Cuda
Camaro SS
Camaro Concept
PS5
Her oyunu oynatabilen bilgisayar
Son model hayvan gibi televizyon

(*Concept hariç tüm arabalar 2021 model)

Yazayım mı toplam fiyatı, ister misiniz?
Bütün hayatım boyunca çalışsam alır mıyım bu acaba?

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Kaplumbağa ömrüm olacağını sanmıyorum ha birde enflasyon ile bu sayılar büyür
Orası öyle tabii, enflasyon ile ekmek alamayacak hâle bile gelebilirsin. Zaten arabaların her birine 5.000.000 dedim, daha fazla olma ihtimali çok yüksek.

• Üzücü
Reactions: Gerekli24

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Şimdi aklıma gelenleri kısaca yazayım. Elektroniğe çoğu erkek gibi benim de ilgim var sanırım, arabalara hiç yok mesela ama elektronik şeyler zaaflarımdan :A

1 - FIFA 22: (1 sene içerisinde)

capsule_616x353.jpg

500 TL. Sene sonuna dek indirime girmesi durumuna 200-300 lira civarına alabilirim anca, diğer türlü zor gözüküyor bu paraya değmez loto filan çıkmadığı sürece :A

2-) Apple AirPods Pro: (5-10 sene içerisinde)

97CBF2FB-AE06-4172-852C-D67022D85A62.jpeg

Şu an 2000 TL civarı sanırım ve haliyle daima listemde kalacak ve en iyi ihtimalle 2025’lere dek alamayacağım bir elektronik ürün olacak gibi. Almanya’da Amerika’da yaşayan çalışan birisi için bir şey değil, bizim için aşırı lüks ne yazık ki…

3-) Apple Watch: (5-10 sene içerisinde)

Hangi modeli almak isterdim karar vermedim ama akıllı saat alacak olsam Apple’inkini isterdim. Malzeme kullanımları cidden çok kaliteli ama tekrar demek gerekirse, bizim için aşırı lüks maalesef. Bu da listemde senelerce kalacak ürünlerden sanırım, kısa vadede mümkün gözükmüyor…

8687679D-C23A-4125-93A9-9ACB13671FF9.png

4-) Mikrodalga fırın (1 sene içerisinde)

tr-mwf300g-k3050-ms23f300eek-tr-frontblack-180750291

Yiyecekleri çabuk ısıtmak adına gerekiyor gibi. Zaten hayatımız radyasyon olmuş pek bir şey değişeceğini zannetmiyorum. Fiyatları 500 - 800 TL arası bir şeydir, yine de kısa vadede değil orta vadede belki ama şimdilik acelesi yok…

5: Bornoz: (6 ay içerisinde)

Özellikle kış için gerekiyor. 100 lira civarına bulabilirim umarım.

6: Kışlık Mont: (Belirsiz)

Montumla da tıpkı bardağım gibi bağ kurduğum için 5-6 seneyi aşkın süredir bırakamadım. Sadece kışları giyildiği için çok eskimiyor sonuçta ama artık emekliliğe ayır beni diyebilir yavaş yavaş… Yine de pek hevesli değilim yaşanmışlıklardan dolayı değiştirmeye. Piyasayı bilmiyorum ama rahat 200-400 TL masraf çıkar, mevcut mont dururken gereksiz israf olur gibi geliyor…

7: Bot Ayakkabı: (3 ay içerisinde)

İstanbul’da uzun zamandır kar yağmadığı için yine 4-5 seneyi aşkın süredir tek botla idare ediyordum pek gerekmediği için ama son sene iyice deforme oldu ve artık kullanılamaz gibi. Kasım civarı +200 TL buna gidecek gibi mecburen…

8: Tost Makinesi: (6 ay içerisinde)

Eskisi kullanılmaz hale geldi gibi, 100-200 TL civarı masrafı olacaktır ama acelesi yok…

9: PS5 + ona uygun bir 4K TV (10 sene içerisinde)

D958B86C-6D65-4C7C-8D9F-FE2BCB289B9A.jpeg

Bizim için yine fazla lüks olan ikililerden biri… Piyango Loto filan çıkmadığı sürece 2020’lerde bu ikiliye sahip olabilir miyiz pek sanmıyorum…

10: Gözlük çerçevesi ve camı (3 ay içerisinde)

Yine senelerdir kullandığım ama artık değiştirme zamanı fazlasıyla gelip geçen bir ihtiyaç. Cam ne kadar ince olursa o kadar iyi oluyor ama parası da bir o kadar artıyor, +500 TL masraf çıkıyor en kötü…

11: Lens Ameliyatı (5-10 sene içerisinde)

Bu devirde yine zor olan bir olay. Ama eninde sonunda bir gün parayı birikmeyi başarıp olabileceğimi düşünüyorum…

12: Sırt Çantası (2 ay içerisinde)

Yüz yüze eğitim olacaksa bu da mecburi ihtiyaçlardan biri. +100 TL masraf olacaktır…

13:Smoothie Blender (1 sene içerisinde)

4B63A533-9C9F-4465-8152-2EE577A6A055.jpeg

Özellikle kış aylarında hakik meyve suyu tüketimi adına çok faydası oluyordu.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar ama daha bir bu kadar daha vardır… MacBook Pro filan 20 senede anca alabileceğim şeyler olacağı için yazma gereği duymadım. Listedekilerin çoğunu da anca bir yerden Loto filan çıkarsa aradan çıkarırız o da pek mümkün olmadığı için anca Avrupa ve Amerika’ya gıpta edip cama ekmek banabiliriz…

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Şimdi aklıma gelenleri kısaca yazayım. Elektroniğe çoğu erkek gibi benim de ilgim var sanırım, arabalara hiç yok mesela ama elektronik şeyler zaaflarımdan :A

1 - FIFA 22: (1 sene içerisinde)

capsule_616x353.jpg

500 TL. Sene sonuna dek indirime girmesi durumuna 200-300 lira civarına alabilirim anca, diğer türlü zor gözüküyor bu paraya değmez loto filan çıkmadığı sürece :A

2-) Apple AirPods Pro: (5-10 sene içerisinde)

Ekli dosyayı görüntüle 108207

Şu an 2000 TL civarı sanırım ve haliyle daima listemde kalacak ve en iyi ihtimalle 2025’lere dek alamayacağım bir elektronik ürün olacak gibi. Almanya’da Amerika’da yaşayan çalışan birisi için bir şey değil, bizim için aşırı lüks ne yazık ki…

3-) Apple Watch: (5-10 sene içerisinde)

Hangi modeli almak isterdim karar vermedim ama akıllı saat alacak olsam Apple’inkini isterdim. Malzeme kullanımları cidden çok kaliteli ama tekrar demek gerekirse, bizim için aşırı lüks maalesef. Bu da listemde senelerce kalacak ürünlerden sanırım, kısa vadede mümkün gözükmüyor…

Ekli dosyayı görüntüle 108208

4-) Mikrodalga fırın (1 sene içerisinde)

tr-mwf300g-k3050-ms23f300eek-tr-frontblack-180750291

Yiyecekleri çabuk ısıtmak adına gerekiyor gibi. Zaten hayatımız radyasyon olmuş pek bir şey değişeceğini zannetmiyorum. Fiyatları 500 - 800 TL arası bir şeydir, yine de kısa vadede değil orta vadede belki ama şimdilik acelesi yok…

5: Bornoz: (6 ay içerisinde)

Özellikle kış için gerekiyor. 100 lira civarına bulabilirim umarım.

6: Kışlık Mont: (Belirsiz)

Montumla da tıpkı bardağım gibi bağ kurduğum için 5-6 seneyi aşkın süredir bırakamadım. Sadece kışları giyildiği için çok eskimiyor sonuçta ama artık emekliliğe ayır beni diyebilir yavaş yavaş… Yine de pek hevesli değilim yaşanmışlıklardan dolayı değiştirmeye. Piyasayı bilmiyorum ama rahat 200-400 TL masraf çıkar, mevcut mont dururken gereksiz israf olur gibi geliyor…

7: Bot Ayakkabı: (3 ay içerisinde)

İstanbul’da uzun zamandır kar yağmadığı için yine 4-5 seneyi aşkın süredir tek botla idare ediyordum pek gerekmediği için ama son sene iyice deforme oldu ve artık kullanılamaz gibi. Kasım civarı +200 TL buna gidecek gibi mecburen…

8: Tost Makinesi: (6 ay içerisinde)

Eskisi kullanılmaz hale geldi gibi, 100-200 TL civarı masrafı olacaktır ama acelesi yok…

9: PS5 + ona uygun bir 4K TV (10 sene içerisinde)

Ekli dosyayı görüntüle 108209

Bizim için yine fazla lüks olan ikililerden biri… Piyango Loto filan çıkmadığı sürece 2020’lerde bu ikiliye sahip olabilir miyiz pek sanmıyorum…

10: Gözlük çerçevesi ve camı (3 ay içerisinde)

Yine senelerdir kullandığım ama artık değiştirme zamanı fazlasıyla gelip geçen bir ihtiyaç. Cam ne kadar ince olursa o kadar iyi oluyor ama parası da bir o kadar artıyor, +500 TL masraf çıkıyor en kötü…

11: Lens Ameliyatı (5-10 sene içerisinde)

Bu devirde yine zor olan bir olay. Ama eninde sonunda bir gün parayı birikmeyi başarıp olabileceğimi düşünüyorum…

12: Sırt Çantası (2 ay içerisinde)

Yüz yüze eğitim olacaksa bu da mecburi ihtiyaçlardan biri. +100 TL masraf olacaktır…

13:Smoothie Blender (1 sene içerisinde)

Ekli dosyayı görüntüle 108210

Özellikle kış aylarında hakik meyve suyu tüketimi adına çok faydası oluyordu.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar ama daha bir bu kadar daha vardır… MacBook Pro filan 20 senede anca alabileceğim şeyler olacağı için yazma gereği duymadım. Listedekilerin çoğunu da anca bir yerden Loto filan çıkarsa aradan çıkarırız o da pek mümkün olmadığı için anca Avrupa ve Amerika’ya gıpta edip cama ekmek banabiliriz…
Lens ameliyatı demişsin gözünde sorun mu var

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
@Tolstoyevski FIFA 22 benim de hedeflerim arasına girdi Fenebahçemizin son transferleriyle birlikte. :A İndirim falan çıkarsa bir yerlerden nasıl etiketleyebileceğini biliyorsun. :A

Listen güzelmiş bu arada umarım hepsini gerçekleştirebilirsin. Yabancı ülkelere göre çok dezavantajlı olsak da elbet bugünler de geçecek...

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,113
Puanı
1,061

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Net olan ev ve araba. Onlarıda yazdım :A
ve belki yakın zamanda TV (5-10 bin arası denk geliyor). Onun haricinde planda birşey yok. Telefon duruma göre :A
Acil lazım olan ise su geçirmez ayakkabı (250-500 arası indirimde olunca alırım) :A
Su geçirmez ayakkabı alındı artık ama bir tane daha alırım kışın ayakları sıcak tutacak cinsten :A

• Güldürdün
Reactions: Yakamoz-Asi