Sahte Hesabın Paylaşımı İle Netflix'e Tepki Yağdı! Netflix Açıklama Yaptı!

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,002
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Sahte hesabın yaptığı paylaşımı ile Netflix'e tepki yağdı!

640xauto.jpg

Yapımcılığını Ay Yapım'ın üstlendiği, başrollerinde Kaan Urgancıoğlu, Pınar Deniz, Kubilay Aka, Alina Boz, Mert Yazıcıoğlu, İpek Yazıcı, Selahattin Paşalı, Bade İşçil ve Tuba Ünsal gibi isimlerin yer aldığı ve 24 Nisan'da tüm dünyada aynı anda yayına girmeye hazırlanan 'Aşk 101' (Love 101) dizisi adına açılan sahte hesapta gökkuşağı bayrağı ile yapılan paylaşımın ardından sosyal medya kullanıcıları, dizinin kaldırılması için tag başlattı.

Bu paylaşım sonra bazı üyeler üyeliğini sonlandırırken, "eşcinsellik propagandası" yapıldığını iddia eden kullanıcılar da oldu.

Ancak, paylaşımın yapıldığı hesabın resmî olmadığı ve öyle bir karakter olmadığı ortaya çıktı.

Yaşanan olaylar ile ilgili Netflix Türkiye hesabının yöneticisi bir açıklama bulundu:

twitter-da-netflix-in-yeni-turk-dizisine-karsi-homofobik-kampanya-713348-1.jpg

Son düzenleme:

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,002
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Sosyal medyada her şeyin gerçek zannedilmesi ve anında yayılması.... :(

Dizi adına hesap açtın, kendini resmî olarak tanıttın ama neden dizi ile alakasız bir paylaşım yapıyorsun ki? Sırf takipçi uğruna, prim uğruna... Umarım Netflix veya Ay Yapım gereken açıklamayı yapar.

Ayrıca, insanların para verip izlediği bir platformda ki içeriklere neden karışırsınız ki? İzlemek istemeyen izlemez.

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
İnsanların özel hayatlarına saygı gösterecek kadar görülü değiliz daha.
Hem bir Netflix dizisi de LGBTsiz olsun. Farkımızı ortaya koyalım.:A

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Sosyal medyada her şeyin gerçek zannedilmesi ve anında yayılması.... :(

Dizi adına hesap açtın, kendini resmî olarak tanıttın ama neden dizi ile alakasız bir paylaşım yapıyorsun ki? Sırf takipçi uğruna, prim uğruna... Umarım Netflix veya Ay Yapım gereken açıklamayı yapar.

Ayrıca, insanların para verip izlediği bir platformda ki içeriklere neden karışırsınız ki? İzlemek istemeyen izlemez.
Netflix’in böyle bir şeyi takıp açıklama yapacağını bile sanmıyorum.

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,836
Puanı
1,060
Tüm homofobiklere lanet olsun.Söylenecek çok daha ağır sözler var da, ceza almamak adına söylemiyorum.

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,026
Puanı
1,060
Millet şiddet ve silah sahnelerini tv'de izleyerek şiddeti normalleşdiren dizilere karşı bile çıkmıyor. Kaç yıllardır bu dizileri izleye izleye bazı erkekler daha da cesaret topladı, kadın cinayetleri ve genel olarak vahşet olaylarında her yıl artış var. Çünkü o diziler bazı insanları etkiliyor.

Şimdi bir hesap yalandan eşcinsel bir karakter var diye tweet atması neden bu kadar insanlara dokunuyor. Peki o durumlarda neden susuyorlardı?

Siz kabul etseniz de, etmeseniz de eşcinseller var. Hatta hepimizin abisi, babası bile eşcinsel olabilir. Bu durumu saklayan, içinde yaşayan milyonlar var. Maalesef böyle durumlarda o gizli eşcinseller daha fazla homofobiklik gösterebiliyor.
Bu gizli eşcinsel bazen öyle tipler oluyor ki, keşke herkes Hornet, Grindr gibi uygulamalara bi göz atsa. Kimler kimler var şok olursunuz. :A
@serhatt @Silinmiş Üye iyi bilir bu durumları. :A

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,352
Puanı
1,061
Son zamanlarda eşcinsellerde sevmediğim tek şey gizli eşcinsellerin olduğu her fırsatta dile getirmeleri. Cinsel yöneliminin gizli kalmasını isteyen gay arkadaşlarını ne kadar incittiklerinin farkında değiller. Bu konu üzerinden eşcinsel karşıtı insanların üzerine gidilmesi etik değil.

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Dün Twitter'da çok çirkin yorumlar okudum, insanların hayatına karışmamamız gerektiğini ne zaman öğreneceğiz? Mesela bu dizide eşcinsellik olmuş olmamış beni zerre ilgilendirmiyor, bu arkadaşları neden küfür, hakaret edecek boyutta ilgilendiriyor anlamıyorum. Ayetler, hadisler paylaşıp birde dini sömürü yapıyorlar.

• Beğendim
Reactions: Ahmed

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,026
Puanı
1,060
Son zamanlarda eşcinsellerde sevmediğim tek şey gizli eşcinsellerin olduğu her fırsatta dile getirmeleri. Cinsel yöneliminin gizli kalmasını isteyen gay arkadaşlarını ne kadar incittiklerinin farkında değiller. Bu konu üzerinden eşcinsel karşıtı insanların üzerine gidilmesi etik değil.
Tam üstdeki mesajda bunu yazdığım için kendi üzerime de alınıyorum.

Bazı şeyleri anlamak için o durumun içinde olmak gerekiyor.
Öyle gaylar ve bisexler varki şu ana kadar tanışdığım ve ya etrafda tanıyıp-bildiğim. Onlar insanların içinde de en fazla homofobi gösteren, saldırgan olanlardı.
Bu dizi ile ilgili olaylarda da eminim o kesim yine baskın olarak kendini kamuflaj etmek için daha fazla antilik yapmıştır.
Ben reelde erkek sevgilisi olup göstermelik kız arkadaşı olanları bile gördüm. Kimseye güven yok. Forum içinde bile öyleleri var. :D

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,352
Puanı
1,061
Tam üstdeki mesajda bunu yazdığım için kendi üzerime de alınıyorum.

Bazı şeyleri anlamak için o durumun içinde olmak gerekiyor.
Öyle gaylar ve bisexler varki şu ana kadar tanışdığım ve ya etrafda tanıyıp-bildiğim. Onlar insanların içinde de en fazla homofobi gösteren, saldırgan olanlardı.
Bu dizi ile ilgili olaylarda da eminim o kesim yine baskın olarak kendini kamuflaj etmek için daha fazla antilik yapmıştır.
Ben reelde erkek sevgilisi olup göstermelik kız arkadaşı olanları bile gördüm. Kimseye güven yok. Forum içinde bile öyleleri var. :D
Tamam olabilir. Ama bunu ikide bir dile getirmek zorunda mısın? :D Bırak özgürce kendi kararlarıyla nasıl istiyorsa öyle yaşasın. Bu şekilde baskı yapmak bana doğru gelmiyor.

• Beğendim
Reactions: Ahmed

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,026
Puanı
1,060
Tamam olabilir. Ama bunu ikide bir dile getirmek zorunda mısın? :D Bırak özgürce kendi kararlarıyla nasıl istiyorsa öyle yaşasın. Bu şekilde baskı yapmak bana doğru gelmiyor.
Durum çok farklı ama burada uzun uzun anlatmaya halim yok şu an. O yüzden neyse

• Beğendim
Reactions: S.G.A.T.

alperuz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,351
Puanı
700
İnsanların para ile ulaştığı bşr mecraya ne hakla karışırlar? Üyelik almazsın, izlemezsin bu kadar basit.

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,620
Puanı
1,061
Netflix'e saldırmak isteyenler elinde tuzlukla bekliyor ama LGBT bireylerin yaklaşımı da çok yanlış. Şimdi "Osman gay olmazsa diziyi izlemem."ciler türemiş. Aynısını zamanında Avlu fanları da yaptı ve resmen mide bulandırdılar.

Kılıç Günü ve Bir İstanbul Masalı dizilerinin akıbetini araştırın, ondan sonra Türkiye'de bunun olamayacağını anlarsınız.

• İlginç
  • Beğendim
Reactions: mrt-06 and Klaus

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Netflix'e saldırmak isteyenler elinde tuzlukla bekliyor ama LGBT bireylerin yaklaşımı da çok yanlış. Şimdi "Osman gay olmazsa diziyi izlemem."ciler türemiş. Aynısını zamanında Avlu fanları da yaptı ve resmen mide bulandırdılar.

Kılıç Günü ve Bir İstanbul Masalı dizilerinin akıbetini araştırın, ondan sonra Türkiye'de bunun olamayacağını anlarsınız.
Oha bilmiyordum bunu sen deyince baktım. :eek:

@xBUGRAx @xemrexxx @sokak sanati @Çiğdem @serhatt @Ahmed @Emre Ozansoy @Silinmiş Üye