Sınıf Öğretmenliği Atamalarda Rekor Kırdı!

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
2012-09-10-ogretmen-atama-sonuclari-10-eylul-2012.jpg

Geçtiğimiz günlerde 39 bin 642 öğretmenin ataması yapıldı. Ataması yapılan öğretmenlerin cep telefonlarına atandıkları kurum ve il SMS olarak gönderildi.

2012 yılında 4+4+4 eğitim sisteminin gelmesi ile Sınıf Öğretmenliği tepetaklak olmuştu. Geçen yıl ek atamalar ve Şubat ataması ile birlikte yaklaşık 3 bin 500 Sınıf Öğretmeni ataması yapılmıştı
Bu ay Sınıf öğretmenliği bölümü atamalarında 6098 kontenjan ayrıldı ve böylece bölüm bu senenin en yüksek kontenjan ayrılmış bölümü oldu

Bu yılki atamalarda yüzler gülse de , İki senelik sallantıdan sonra Sınıf öğretmenliği bölümü eski popülerliğine geri dönebilecek mi ?

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Anlaşılan eğitim konuları herkesin ilgisini çekmiyor :) halbu ki en önem vereceğimiz konu bu olması lazım :)

@beyazsoy sen yorum yap bari :D bu konuda birseyler bildiğini düşünüyorum :)

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059
İyi oldu sınıf öğretmenliğinde boşta olan çok kişi var. Hükümet çalışıyor demek))))

Reaksiyon puanı
8,677
Puanı
860
İyi olmuş ama yetersiz bence. Emekli olupta işlerini bırakmayan öğretmenler olduğu sürece eğitimde geri kalırız. (Emekli olupta öğrencinin hakkını yiyen hocalar için söyledim.)

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
İyi olmuş ama yetersiz bence. Emekli olupta işlerini bırakmayan öğretmenler olduğu sürece eğitimde geri kalırız. (Emekli olupta öğrencinin hakkını yiyen hocalar için söyledim.)
Her sene bu kadar atamalar olursa puanlar tekrardan yükselir gibime geliyor :)
Evt emekli öğretmenler konusunda haklısın :(

gözlemci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
Öğretmenlerin emekli olup ayrılmaması zevkten değil arkadaşlar bilin ki belki çocuk okutuyordur belki de ihtiyacı vardır kimse boşuna yorulmak istemez....

Sınıf öğretmenliği bu sene çok iyi gitti ilerleyen senelerde düşüş olabilir ama ben bir inişli bir çıkışlı grafik çizeceğini düşünüyorum her sene çok fazla sınıf öğretmeni alınmaz ama bakalım artık hayırlısı öğretmenlerimiz açıkta kalmasında kimsenin emeğinin karşılığını alamamasını istemem :(

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Öğretmenlerin emekli olup ayrılmaması zevkten değil arkadaşlar bilin ki belki çocuk okutuyordur belki de ihtiyacı vardır kimse boşuna yorulmak istemez....

Sınıf öğretmenliği bu sene çok iyi gitti ilerleyen senelerde düşüş olabilir ama ben bir inişli bir çıkışlı grafik çizeceğini düşünüyorum her sene çok fazla sınıf öğretmeni alınmaz ama bakalım artık hayırlısı öğretmenlerimiz açıkta kalmasında kimsenin emeğinin karşılığını alamamasını istemem :(
Ya emekli olsunlar ki bizede sıra gelsin
Banada öyle geliyor inişli çıkışlı olacak :(
Bu sene çok almaları seneye az alacaklarını gösterir.
4 sene sonra ne olur sence
Suan 17.000 açık varmış :(

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Ya emekli olsunlar ki bizede sıra gelsin
Banada öyle geliyor inişli çıkışlı olacak :(

4 sene sonra ne olur sence
Suan 17.000 açık varmış :(
Aga biliyorsun bizim eğitim sistemimizin bir yılını bile tahmin etmek zor. Ancak inişli çıkışlı bir bölüm bakarsın o sene iyi olur.

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Aga biliyorsun bizim eğitim sistemimizin bir yılını bile tahmin etmek zor. Ancak inişli çıkışlı bir bölüm bakarsın o sene iyi olur.
Aynen aga bu eğitim sistemi çok kötü özellikle eğitim fakülteleri bitmiş durumda binlerce öğretmen işsiz :(
Yinede kestirmek zor Bakarsın ilk senemde atanırim :D