Süper Lig'e Yükselen Son Takım Belli Oldu!

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
thumbnail_1433534851.jpg

PTT 1. Lig'den Spor Toto Süper Lig'e yükselen üçüncü ve son takım Antalyaspor oldu.

İstanbul Başakşehir Stadı'nda oynanan mücadele Samsunspor ile normal süre ve uzatmalarda 2-2 berabere kalan Antalyaspor penaltı atışları sonunda 6-3 kazanarak Kayseri ve Osmanlıspor'dan sonra Süper Lig'e yükselen son takım olmayı başardı.

Antalyaspor'u gollerini 29. Diarra ve 101. dakikada Oğuz, Antalyaspor'un gollerini ise, 72. ve 107. dakikada M'Billa kaydetti. 1 yıl aranın ardından Spor Toto Süper Lig'e yükselen Antalya ekibi, karşılaşma sonrası büyük sevinç yaşadı.

Son düzenleme:

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Antalyaspor'u severim her ne kadar son yıllarda eskisi kadar olmasa da. Karabükspor'un yokluğunda ikinci takımım olabilir yeniden. :)

Samsunspor'u da başka bir yıl görürüz artık ne diyelim. :)

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Çok güzel maç oldu sonu istediğim gibi bitmedi ama.. Yusuf Şimşek ve oyuncularına tebrikler...

Tzira

Emekli
Reaksiyon puanı
2,714
Puanı
280
Desteklediğim için söylemiyorum ama Samsunspor'un hakkıydı bence. Geçen sene de Samsunspor aynen böyle finale gelip finalde Mersin'e yenilmişti. Bu sefer de böyle olması hem yönetim hem de futbolcular için çok büyük motivasyon kaybına neden olacak.

Ama Antalyaspor da güzel bir maç çıkardı, Samsunspor'dan genel olarak daha iyi oynadılar. Bir ara Samsunsporlular büyülenmiş gibi kalenin oraya kadar gelip gol atamıyorlardı. Penaltılarda da Samsunspor çok kötüydü.

Antalyaspor'un yolu açık olsun, inşallah Süper Lig'de eskisi gibi kalıcı olurlar. Keşke şimdiki gibi Başakşehirsporlar, Osmanlısporlar yerine yine Antalya, Samsun, Kocaeli gibi şehir takımları olsa Süper Lig'de. İnşallah seneye Samsunspor da Süper Lig'e gelir...

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
keşke samsun çıksaydı be üzüldüm gerçekten :( antalyayı süper lige yakıştırmıyorum seyircisi falan yok samsun çok daha coşkulu bi takım ve coşkulu bi kent sempatim vardı

crazymurat31

Favori Üye
Reaksiyon puanı
384
Puanı
84
Web Sitesi
twitter.com
antalyaspor çok çıkıp iniyor süperligte uzun süre varlık gösterdiler seyirciside yok denecek kadar az bence süper ligi hak etmiyor keşke samsun gibi hem futbol açısından hemde seyirci açısından kaliteli bi takım çıksaydı çok sevinecektim