Süper Lige Çıkan İlk 2 Takım Belli Oldu!

emreemreu

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,294
Puanı
1,060
TFF 1. Ligde oynanan 34. hafta maçlarının ardından süper lig biletini alan iki takım belli oldu.

34 haftalık lig maratonunda süper lig biletini Adana Demirspor ve Giresunspor kazandı. Sezonu 70'er puanda tamamlayan iki ekipten ikili averaj da önde olan Adana Demirspor ligi şampiyon olarak bitirdi.

Adana Demirspor 27 yıl, Giresunspor ise 44 aradan sonra süper lige çıkma başarısı gösterdiler.

1620588550875.png

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Hoş gelmişler, lige renk katmalarını dilerim.

Adana Demirspor mazisi güçlü bir kulüp. 4 kez play-off'ta kaybettikten sonra nihayet çıkabildiler.

Giresunspor da 1. Lig'de sabırla, istikrarla yer aldıktan sonra bu sezon zirveyi gördü. Neredeyse sezon boyunca zirvedeydiler, hak ettiler...

Üçüncü takım olarak Altınordu'yu çok istiyorum. Ancak Altay, Samsunspor ve İstanbulspor da köklü kulüpler. Tuzla, Ümraniye gibi takımlardan çok daha iyi olacakları kesin. :Z

emreemreu

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,294
Puanı
1,060
Allah'ım sonunda çıktık Süper lige. TFF 1. Ligin abonesi haline gelmiştik. Ne düşüp, ne de çıkıyorduk. Sonunda bu sene çıkmak nasip oldu. 28.028 kişilik yeni stad ile Süper lige renk katacağımızı düşünüyorum. Mahallede silahlar havada uçuşuyor. Adeta 44 yıldır bu anı bekliyormuşuzcasına. :A

Bunun yanı sıra Adana Demirspor'u da tebrik ederim. Samet Aybaba ile çok iyi çıkış yakaladılar ve lige yüklemeyi başardılar. :)

Samsunspor'a ise üzüldüm. İnşallah 3. çıkan takım onlar olurlar ve seneye bol bol Karadeniz derbisi izleriz. :A

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,612
Puanı
860
Hoşgeldin Çotanağım, yuvarlak fındığım, patar ezmeli kadayıfım, kafadan 6 puanım. Seneye küfürlü kavgalı deplasmanda görüşmek üzere.

Her maçımızda dolu dolu küfür yiyecek olsak bile 6 puan alacağımız Samsun da gelir inşallah.

Adana Demir inşallah geldiği gibi gider. Ligimde bir tane daha proje takımı istemiyorum.