Süper Lig'de Küme Düşen 3 Takım Belli Oldu!

emreemreu

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,262
Puanı
1,060
Süper Ligde oynanan 41. hafta maçlarının ardından küme düşen 3 takim belli oldu. Daha önce küme düşmesi kesinleşen Denizlispor'un ardından BB Erzurumspor ve Ankaragücü lige veda eden diğer takımlar oldu.

BB Erzurumspor, ligde oynadığı son maçında Alanyaspor'u 2-3 mağlup etmesine rağmen küme düşmekten kurtulamadı. Ankaragücü ise Kasımpaşa'ya 3-1 mağlup olup lige veda etti.

Lige veda edecek son takım ise Gençlerbirliği ya da Kayserispor olacak. Gençlerbirliği'nin kazanması, Kayserispor'un kaybetmesi halinde küme düşen takım Kayserispor olacak. Aksi diğer tüm sonuçlar ise Kayserispor lehine bulunuyor.

1620824097822.png

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Ve Fenerbahçe Kayseri ile oynuyor.
Düşenin dostu,alt sıraların aşk dolu takımı Fenerbahçe ile oynuyot.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Trabzonspor - Gençlerbirliği
Kayserispor - Fenerbahçe

İkisi de mutlak galibiyet için maça çıkacaktır. Gönlüm tabii ki renktaş ve memleket takımı Kayseri’den yana. Ama küme düşseler de önemli değil.
Fener 3. olmayı garantiledi. Bu saatten sonra kazansada kaybetse değişen bir şey yok.
GS ise gol şov yapacaktır. Bjk kazansa bile şampiyon avaraj ile GS olacak.
Fatih Terim sizi yordu ama size güzel bir şampiyonluk getirdi. 3. sıradayken 1 maç ile şampiyonluk garantilemek herkesin yapabileceği bir şey değil. Tebrik ederim.
Hakettş ve aldı. Fenerbahçe'den zaten umudumuz yoktu ama Beşiktaş'ın sonlarda böylesine şansı tepmesini beklemiyordum

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Fener 3. olmayı garantiledi. Bu saatten sonra kazansada kaybetse değişen bir şey yok.
GS ise gol şov yapacaktır. Bjk kazansa bile şampiyon avaraj ile GS olacak.
Fatih Terim sizi yordu ama size güzel bir şampiyonluk getirdi. 3. sıradayken 1 maç ile şampiyonluk garantilemek herkesin yapabileceği bir şey değil. Tebrik ederim.
Hakettş ve aldı. Fenerbahçe'den zaten umudumuz yoktu ama Beşiktaş'ın sonlarda böylesine şansı tepmesini beklemiyordum
Bizim şansımız %5'lerden daha azdı, şimdi %30 civarı bence ama daha da çok değil. Çünkü Beşiktaş da ölümüne oynayacaktır Göztepe'ye karşı. Ama dediğim gibi, bu noktaya getirmek de keyif verici bir final oldu ve olur da BJK şampiyon olsa bile onların tadı kaçtı, yani anlatmak istediğim zaten ipler hiç bizim elimizde değildi, lider değildik puan farkı açamamıştık vb. O yüzden şampiyon olamasak bile kayıp sayılmaz, ama olursak epik bir kazanç olur ister istemez. :A

Bu hafta kimse BJK ve FB'nin hem de kendi evlerinde yenilip, GS'nin sadece kazanacağını tahmin edemezdi. Yani futbol bazen böyle oluyor, o yüzden Fener'in de şansı belki %5 civarı da olsa matematiksel olarak var, imkansız değil en azından...

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Bizim şansımız %5'lerden daha azdı, şimdi %30 civarı bence ama daha da çok değil. Çünkü Beşiktaş da ölümüne oynayacaktır Göztepe'ye karşı. Ama dediğim gibi, bu noktaya getirmek de keyif verici bir final oldu ve olur da BJK şampiyon olsa bile onların tadı kaçtı, yani anlatmak istediğim zaten ipler hiç bizim elimizde değildi, lider değildik puan farkı açamamıştık vb. O yüzden şampiyon olamasak bile kayıp sayılmaz, ama olursak epik bir kazanç olur ister istemez. :A

Bu hafta kimse BJK ve FB'nin hem de kendi evlerinde yenilip, GS'nin sadece kazanacağını tahmin edemezdi. Yani futbol bazen böyle oluyor, o yüzden Fener'in de şansı belki %5 civarı da olsa matematiksel olarak var, imkansız değil en azından...
Yav he he.
Sizin şansınız %90

@MEnes boşuna havalara girmedi. Görünen köy kılavuz istemez. Bırak bu ayakları :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Yav he he.
Sizin şansınız %90

@MEnes boşuna havalara girmedi. Görünen köy kılavuz istemez. Bırak bu ayakları :A
Totem savaşlarına gerek yok artık tamam şansımız var ama %90 da abartı şimdi :A BJK 1 farkla yense bizim 4 fark, 2 farkla yense 5 fark gerekiyor ve zor bir rakiple oynayacağız defansif olarak :A

%30 GS
65 BJK diyebiliriz. BJK çünkü gol averajıyla önde, ligin en çok gol atan takımı olmalarının kaymağını yiyorlar...

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Totem savaşlarına gerek yok artık tamam şansımız var ama %90 da abartı şimdi :A BJK 1 farkla yense bizim 4 fark, 2 farkla yense 5 fark gerekiyor ve zor bir rakiple oynayacağız defansif olarak :A

%30 GS
65 BJK diyebiliriz. BJK çünkü gol averajıyla önde, ligin en çok gol atan takımı olmalarının kaymağını yiyorlar...
O kolay iş. Penaltı şov ile haledilir o kısım :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Yav he he.
Sizin şansınız %90
Beşiktaş %50
Fener % 0.1

%140,1? 🤔 Hizmetçi yerine matematik öğretmeni tutsaydın keşke, bu ne biçim hesap? 🤭 @xdragxx

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
Matematik dersini ben veriyorum. Bunlar 3ünü bir bütün olarak hesaplamadığımı çözmen gerekirdi.
3ünü birbirinden bağımsız ayrı oranlarla hesapladım.
Matematik bilimi çökmüş durumda... 100 dilimlik pastayı 3 kişiye bölüştürdükten sonra toplam dilim sayısı 101 olamaz ki sen istediğin kadar birbirinden bağımsız olarak hesapla, bu 3 takım da aynı ligde oynayıp aynı şampiyonluk hedefinde. GS'nin lig şampiyonluğuna %90 verip, Beşiktaş'ın Ziraat Türkiye Kupası şampiyonluğuna %50 versen tamam da bu öyle bir şey değil.

• Güldürdün
Reactions: xdragxx and Dosi

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
Anlamadın galiba. Ben oranları 3ü arasında bölmedim.
Sadece 1 takımın şampiyon olma şansını kendimce değerlendirdim. 3ünü yazmam 3ü arasında böldüğüm anlamına gelmez.
Ben pes ettim ya. Hayatımda böyle bir hesaplama yöntemi hiç görmedim.

• Güldürdün

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
En doğrusu. Benim stilim bu 😎
Yüzdelik oranını şu 3 takım arasına böl denilse ozaman durum değişir.
Sana 3 futbolcu ismi yazıp 10 puan üzerinden puanla desem sen 10 puanını 3e bölmezsin mesela. İki sevdiğin futbolcu 8er puan alır misal. Bu da o hesap :A
Nereden nereye bağlayıp neyi ne ile karşılaştırdın. Bugünlük şaşırma kotamı doldurdum.

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,317
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
@Dosi ben de oranlarına şaşırdım açıkçası :A %90 Galatasaray %50 Beşiktaş diye bir oran vermen mümkün değil. Yazı attığın zaman nasıl yazı gelme olasılığı %50, tura gelme olasılığı %50'ye senin de oranları öyle bölmen lazım.
Bir maç 5-0 dan 5-5 olurmu 15 dakikada imkansız demi @xdragxx mutlaka imkansız olanlar olur

• Güldürdün
Reactions: xdragxx