RTÜK'ten Gündüz Kuşağı Programlarına Ceza!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
20210810_010032-jpg.107099

RTÜK'ten gündüz kuşağında yayınlanan üç reality programına ceza yağdı.

Aynı kuşakta ekrana gelen üç program için "toplum ahlakına aykırı ve aile değerlerini hiçe sayan" yayınların yaptıkları gerekçesiyle Üst Kurul tarafından para cezası uygulandı.
  • FOX'ta yayınlanan 'Fulya ile Umudun Olsun' programına "canlı yayında kişiler arasındaki çarpık ilişkilerin ekrana yansıtılması ve diyaloglar sırasındaki küfürleşmeler",
  • Kanal D'de ekrana gelen 'Ece Üner ile Susma' programına "toplumsal değerler hiçe sayılarak aile kurumuna aykırı şekilde illegal ilişkilerin ortaya konulması ve taraflar arasındaki ihtilafın, sanki mahkemedeymişçesine stüdyo atmosferinde yargılanması"
  • Show TV'de izleyiciyle buluşan 'Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme' programına ise "boşanma aşamasında olan bir evliliğin tarafları arasında yaşanan tartışmaların ve çocukların velayetlerinin kimde kalacağı gibi aile mahkemelerinin konusu olan bir durumun canlı yayında izleyicilere sunulması" gerekçeleriyle idari para cezaları verildi.

• Olmamış
Reactions: Gizmen

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
İzdivaç programlarından daha beter hal almaya başladılar. O formatlara da cezalar ve şikayetler yağıyordu. Onlar kaldırılınca tüm kanallar aynı formata yığıldılar ama son zamanlarda cılkı çıktı gerçekten. Geçen Twitter'da gördüm de Ece Üner'de “babası ve eşinin ilişki yaşadığını söyleyen” bir adam vardı. Gerçekten gün geçtikçe çok kötü bir hal almaya başladı bu programlar ve bu rekabet yüzünden bu sezon daha çok cezalar yağar.

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
İzdivaç programlarından daha beter hal almaya başladılar. O formatlara da cezalar ve şikayetler yağıyordu. Onlar kaldırılınca tüm kanallar aynı formata yığıldılar ama son zamanlarda cılkı çıktı gerçekten. Geçen Twitter'da gördüm de Ece Üner'de “babası ve eşinin ilişki yaşadığını söyleyen” bir adam vardı. Gerçekten gün geçtikçe çok kötü bir hal almaya başladı bu programlar ve bu rekabet yüzünden bu sezon daha çok cezalar yağar.
bence Müge Anlı dışında hepsi yayından kaldırılsın

Doğan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,101
Puanı
710
Atv 'dede oluyor bu Esra Erol'da izliyorum bazen RTÜK gözünden kaçtı harelde

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Evlilik programları en azından eğlendirip güldürüyordu bizleri, stres atıyorduk. Şimdi içimizi karartan programlarla doldu ekranlar…

• Beğendim
Reactions: Özgür and 12.Adam

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
Artık bu tarz programların git gide türemesi bu sıkıntıları doğuruyor, umarım Yemekteyiz aynı saat diliminde gereken başarıyı görür.

Ayrıca bugün televizyonda Esra Erol'da bir annenin çocuklarını uyku ilacı ile uyutup evli bir adama kaçtığını gördüm, acaba bunlar gayet normal şeyler mi? Cidden bu tarz olayları doğru düzgün işleyen bir Müge Anlı var...

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
Atv ye ceza verilmemiş hiç şaşırmadım. Hem mügede hem de esra erolda çarpık ilişkinin kralı var ama tık yok

Doğan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,101
Puanı
710
Artık bu tarz programların git gide türemesi bu sıkıntıları doğuruyor, umarım Yemekteyiz aynı saat diliminde gereken başarıyı görür.

Ayrıca bugün televizyonda Esra Erol'da bir annenin çocuklarını uyku ilacı ile uyutup evli bir adama kaçtığını gördüm, acaba bunlar gayet normal şeyler mi? Cidden bu tarz olayları doğru düzgün işleyen bir Müge Anlı var...
Kurguda olabilir.Bende baktım biraz Esra'ya.Haberlde çıkan gündüz kuşağında görüyorum.Zuhal Topal Yemekteyiz izleyici kitlesi bırakmaz.

sanrikent

Üye
Reaksiyon puanı
33
Puanı
29
ece üner'in ceza almasına çok çok çok sevindim. şikayetlerim işe yaramış. diğer isimlerde stardartın dışında bir haber görmediğim için şikayet etmemiştim. ama hepsi hakediyor. özellikle esra erol.
esra erol geçen sene canlı yayında dna sonucu açıklıyordu. iki elti aynı adama kaçmıştı onu işliyordu. bunlar türk aile yapısına uygun. komple yayından kalksın hepsi. müge hariç.