RTÜK'ten 'Dijital Platform' Lisans Açıklaması!

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
71087

Netflix'in Türkiye'den çekileceği iddiaları üzerine RTÜK'ten açıklama geldi!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, ''Netflix, BluTV, PuhuTV, TurkcellTV, VodafoneTV, Digitürk, Tivibu gibi sektörde etkili yayıncıların da aralarında bulunduğu 600’ün üzerinde kuruluştan lisans ve izin başvurusu aldık. Hayırlı olsun.'' açıklamasını yaptı.

Netflix Türkiye'nin yayına devam edeceği de netleşmiş oldu.

Netflix ise ABD ile eş zamanlı olarak öğleden sonra basın açıklaması yapacak.

• Beğendim
Reactions: ömer karataş

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Netflix’in de başvuracağı belliydi :D Adamlar aylar önce her ülkenin kurallarına uyarak yayın yapacağız diyorlardı zaten. Adamın biri boş yere Twitter’dan milleti galeyana getirdi resmen :F

• Beğendim
Reactions: Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Bunların hepsi büyük şirketler, dijital pazar çok büyük. Çekilmeleri söz konusu dahi değildi zaten, şimdi benim asıl merak ettiğim sansürle alakalı nasıl bir düzenlemeye ve sisteme gidecekler. Asıl önemli konu o.

• Beğendim
Reactions: ömer karataş

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Bunların hepsi büyük şirketler, dijital pazar çok büyük. Çekilmeleri söz konusu dahi değildi zaten, şimdi benim asıl merak ettiğim sansürle alakalı nasıl bir düzenlemeye ve sisteme gidecekler. Asıl önemli konu o.
Açıklamalardan anladığım kadarıyla belirli kısıtlamalar yer alacak. RTÜK'ün içeriğe karışmayacağı söyleniyor, bence de karışmaz zaten...

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Açıklamalardan anladığım kadarıyla belirli kısıtlamalar yer alacak. RTÜK'ün içeriğe karışmayacağı söyleniyor, bence de karışmaz zaten...

Bana da öyle geliyor ama emin de olamıyorum. Netflix’te normal profil ve çocuk profili mevcut zaten. Kayıt aşamasında kimlik bilgisi falan isterler belki, 18 yaş altı üyeler için çeşitli kısıtlamalar olur. Herkese sansür uygulamak mantıklı bir şey değil çünkü.

• Beğendim
Reactions: Yiğitt

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,887
Puanı
360
Netflix zaten çekilmezdi. Çekileceğine inanan var mıydı cidden. ?!.

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Bu 600'ün üstündeki kuruluş ne oluyor bilen var mı? :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Yalnız 100 bin TL'den falan bahsediyorlardı Şerlok beyciğim, Youtube kanalları verir mi ki o paraları, bence başka bir şeydir o ya :A

Kanalların çoğu çeşitli ajanslara, şirketlere falan bağlı ya Utku beyciğim, çoğu riske girmemek adına ödemiştir ücreti bence. Büyük kanalların çoğu kazanıyordur zaten o paraları ödeyebilecek kadar bence. :A

• Beğendim
Reactions: MasacRE

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Netflix’in de başvuracağı belliydi :D Adamlar aylar önce her ülkenin kurallarına uyarak yayın yapacağız diyorlardı zaten. Adamın biri boş yere Twitter’dan milleti galeyana getirdi resmen :F
Adam yanlış bir şey söylememiş, sanırım Netflix başka bir isimle başvuru yapmış. Malum şirketi yoktu Türkiye'de. :D