RTÜK'ten İnternete Denetim Hakkında Yeni Açıklamalar!

RTÜK denetimi başladıktan sonra aboneliğinizi iptal edecek misiniz?

• Kullanılan toplam oy
    13

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
70414

Netflix, Blu TV, Turkcell Plus gibi platformlara Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, internet yayıncılığı hakkında kabul edilen yeni düzenlemeye dair görüşlerini paylaştı!

"GENÇLERİMİZİN FİZİKSEL VE RUHSAL GELİŞİMİNİ...."
Şahin, "Netflix, Blu TV, Turkcell Plus gibi platformların tepe yöneticileriyle sağlam bir iletişim içindeyiz. Bu platformların yöneticileri, lisanslama için gerekenleri yapmaya hazırlar" dedi ve açıklamalarına devam etti: "Yönetmelik, tüm interneti kapsamıyor. Düzenleme internet üzerinden radyo-televizyon yayıncılığı yapacak kuruluşları ilgilendiriyor. Platformlarla ilgili yapacağımız denetlemeler, hayatın doğal akışına ters düşecek şekilde asla olmayacaktır. Kişilerin özgürlük alanları bizim için çok değerli ve anlamlıdır. Denetim başladığında bugün koparılan fırtınaların gereksizliği, acımasız eleştirilerin haksızlığı ortaya çıkacaktır. İnternet tabanlı yayın yapan şirketlerin, hiçbir vergi yükümlülüğü yoktu. Hukuki hiçbir sorumlulukları yoktu. Buna son veriliyor. Çocuklarımızın, gençlerimizin ruhsal ve fiziksel gelişim süreçlerini etkileyecek içeriklere karşı tabii ki tedbir alacağız. İşin bu kısmına önem veriyoruz."​

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Benim üyeliğim yok ama evet iptal ederim dedim sizinde yapmanzı istediğim şey olarak @dreamy @xemrexxx @Harunnn60 @sokak sanati @MasacRE @Yiğitt @serhatt :A :A :A

Netten dizi izlemeye para verilmez üstelik size sansur kısıtlamada uyguluyorlar hem nette hemde para verdiniz halde :F Biz beleş sitelerimizde sınırsız izliyoruz :A :A :A

• Güldürdün
Reactions: xemrexxx

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Son paragraf işin rengini özetliyor, genç kesmin potansiyel oy oranı olmasa ve tepkiler gelmese çok daha da ileri giderebilirler ama bakalım en fazla ne yapacaklar. Eğer sansürlü sansürsüz ve çocuk profili olmak üzere üç çeşit profil olursa anlaşılır ki maksat para kaldırmak, bize dokunmaz durum. Ancak yetişkin olsun olmasın ücret ödeyerek üyeliği sürdürdüğümüz Netflix Türkiye dizi ya da filmlerinde sigara, küfür ya da erotik sahnelerde tek bir sansür, sahne atlama gibi REZİLLİK, AHLAKSIZLIK, ALÇAKLIK, ŞEREFSİZLİK, NAMUSSUZLUK yapılırsa işte o zaman üzülerek veda etmek zorunda kalırız Netflix’e..

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
hadi ordan uçkursuz asalaklar. kendi ahlaksızlığınıza böyle gençlere yasaklar koyarak gizlemeye çalışmayın. Buna hakkınız yok. yasaklar yaparak milleti dinden çıkardınız şimdi de internete dadandı aç köpekler . ! .

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Denetime bağlı, yani ağır bir şey olursa ki sanmıyorum öyle olacağını o zaman iptal ederim. Ama ben fazla bir şey olacağını düşünmüyorum diyeyim...

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Hayır dedim çünkü Netflix, BluTV üyeliklerim yok ve Puhu'ya da abone olmak gerekmiyor. :A Tabii bu sansürü desteklediğim anlamına gelmiyor ama şimdilik ister istemez Jet Sosyete etkilenmesin yeter kafasındayım. :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
En ufak bir sansür/sahne atlama dahi olsa iptal ederim. Burada gerçekten çocukları düşünüyorlarsa yapılması gereken şey belli, aslında Netflix’te zaten var. Ayrı ayrı çocuk ve yetişkin profili oluşturulur ve çocuk profilinde çocuklara uygun olmayan içerikler gösterilmez.

Zaten burada devletin asıl amacının dijital platformda yayın yapan kuruluş ve yayıncılardan vergi almak olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden Netflix’in Türkiye’de şirket açması gerekecek ki bu da devletin iyi miktarda para kazanmasını sağlayacak. Yalnız bildiğim kadarıyla Netflix zaten hali hazırda Türkiye’den çok iyi paralar kazanmıyordu. O yüzden bu tarz sınırlamalara gelmeyi kabul etmeyip, önümüzdeki 1-2 yıl içinde Türkiye’den çekilmeyi de tercih edebilirler bence.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,586
Puanı
1,060
Netflix'te zaten "Netflix Kids" adında çocuk bölümü bulunuyor niye boş yapıyorsunuz? Madem çocukları bu kadar önemsiyorsunuz keşke ülkedeki eğitim sisteminden başlasanız mesela. :)

Canım Deutschland'ım ???????????????????????? iyi ki varsın sen çok yaşa. :Z

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Cinsel içeriklere müdahale, hele de eşcinsel içeriklere müdahale edecekleri çok belli bu açıklamalardan sonra.

Çocuğun izleyeceği şeye karışmaktansa, çocuğun eline, o şeyleri izlemesine zemin hazırlayan aletleri vermesek daha güzel. Aklınızda bulundurun bunu, denersiniz bi' ara kültür hâline getirmeyi. :)

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,827
Puanı
1,060
  • Beğendim
Reactions: mrt-06

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
Babacım üye olurken al kimlik bilgilerimizi 18 yaşından altındakilere çıkmasın o yapımlar. Diğer izlemek istemeyenler de izlemesin. Hiç bir platform zorla bunu izle demiyor onun yerine bunu izlemek ister misin diye soruyor. Ha ama bizim amacımız onlardan para koparmak diyorsanız orasına karışmam.