RTÜK Üyesi: ''BluTV, PuhuTV ve Netflix Denetlenecek!''

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,608
Puanı
860
Türkiye tarihinde bu kadar aptalca bir dönem olmamıştır. Ulan bu diziler internete neden geçti? Televizyonda yasak olan şeylerin özgürce yapılması için değil mi? Bu zamana kadar izin verdiniz de şimdi ne oldu? Aldığınız vergiden tatmin mi olmadınız?

Ülkenin şu sıralar nadiren gelişen bir yönüne engel koymak ne kadar akıllıca bir hamle bilemiyorum. İnşallah büyük şirketler pazardan çekilir de buradan aldığınız vergilerden mahrum kalırsınız.

Abi şaka gibi ya resmen. Adamlar bildiğin altın yumurtlayan tavuğu kesiyorlar. Burada sıkıntı çocukların etkilenmesi mi? Yapın abi o zaman üyelik sınırını 18 bitsin gitsin. Neden bu saçma olaydan herkes etkileniyor?

Jonsnow

Favori Üye
Reaksiyon puanı
653
Puanı
155
Netflix i ne kadar kırpacaklar ki? Kırparlarsa da kimse Netflix'ten izlemez ki? Çok saçma ya keşke yaş denetimi gelse veya Tc kimlik ile giriş yapılsa

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Hayatımda gördüğüm en saçma ve en mantıksız kararlardan birisi bu. İsmi "Radyo ve televizyon üst kurulu" olan bir kuruma interneti denetleme yetkisi vermek kadar saçma ve mantıksız bir şey olamaz. İnternet dünyadaki tüm insanların özgürce vakit geçirebileceği bir platform, internete sansür getirirsen yasakçı ortadoğu ülkelerinden farkın kalmaz. Gerçi sanırım istedikleri bu.

BluTV, Puhutv gibi platformlar televizyondaki sansürler ve yasaklar yüzünden dijital projeler yapmaya başladılar. Hadi Puhutv ücretsiz, insanlar parasını verip neden sansürlü içerikler izlesinler? İlla denetim istiyorsan ilgili siteler, üyelik sistemlerini ayarlarlarve 18 yaşının altındakilere sansür uygularlar, çok zor bir şey değil.

Umarım bu saçma karardan bir an önce dönülür.

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,642
Puanı
1,060
Yakında Netflix arabistan görünümlü Türkiye'den çekilir artık. Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş, ergen asker dizileriyle ve survivorla mutluluklar diliyorum. Ülke olarak iyi çöküşler.

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,585
Puanı
1,061
rtük için şöyle bir yazı asmalı .ss
images