2020 Rose Island / Rose Adası'nın İnanılmaz Hikayesi - Film Yorumları

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
10287954.jpg

Rose Island

Tür:
Komedi, Dram
Süre: 117 dakika

Yönetmen: Sydney Sibilia
Senaryo: Francesca Manieri, Sydney Sibilia

Oyuncular:
Matilda De Angelis
Tom Wlaschiha
François Cluzet
Elio Germano

IMDb Linki

Puanlar:

Filmin Fragmanı:

Filmin Konusu:

Genç bir mühendis olan Giorgio Rosa, hayatının zor bir döneminden geçmektedir.
İşinden kovulan Giorgio, ailesinin artık kendisi ile konuşmaması ve hayatının aşkının onu terk etmesiyle başa çıkmaya çalışır.
Tam da bu sırada Giorgio, imkansız gibi görünen bir düşüncesini hayata geçirmeye karar verir.
Zor gözükse de denizin ortasında kendi adasını inşa eden Giorgio, adasını bir ulus olarak ilan eder.
Bu durum üzerine İtalyan Hükümeti, idealist Giorgio’nun adasının İtalya'nın bir numaralı düşmanı olduğuna karar verir. (beyazperde.com)

Filmle ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
İlk başları biraz garip gelse de ilerledikçe kendini açan, izlemesi oldukça keyifli ve güzel bir filmdi. Özellikle şarkıları harikaydı. Filmin konusu gerçek hayattan bir hikaye olduğu için ayrıca güzel. Senenin sürprizlerinden oldu.

Ben de şu şarkıyı çok sevdim, filme ayrı bir renk katmış.

Özellikle son sahneye dek klasik, adanın kurtartılmasını göreceğiz sanıyordum BM filan araya girecek. Klişe filmlerde bu olurdu ama bunda olmadı. Tabi gerçek hayattan olmasının da etkisi var, tamamen kurgu olsaydı daha farklı olabilirdi.

7.5

• Beğendim
Reactions: bazinga and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Farklı bir film. Puan olarak ne vermem gerektiği hakkında tereddüte kaldım. İlk 1 saati sıradan bir film ama sonrasında özellikle son 20 dakikasını baya beğendim. Oyunculuklar da iyiydi. Başroldeki adamı Al Pacino'ya benzettim.
Keyifli çerezlik diyebileceğimiz bir film olmuş. Arabayı çok beğendim.
Filmin gerçek bir hikayeden oluşuda ilginç geldi çünkü konusunu okurken kurgusal bir film olarak düşünmüştüm.
Şu sarkı ve eşliğindeki sahneyi baya beğendim.

Puanım: 7.5/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Çok özgün bir konu ve eğer gerçek olmasaydı absürt bulacağımız bir konu olurdu. Böyle bir olayın gerçekten yaşanmış olması çok ilginç. :)

Film ve ana karakterimiz çok ilginçti, eğlenceliydi. Fakat iki saatlik süresine karşın adanın kurulum aşamasını hızlıca geçiştirmeleri, karakterin mücadelesinin gerekçelerini umursamamaları filmin gücünü düşürmüş.

İçişleri bakanı çok iyiydi. :A

Tam yorum: rose-island-2020

7/10

• Beğendim
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Haydaaaa çok tuhaf bir konu izleyim bir ara :A
Fragmanı daha şimdi izledim ve aslında, filmi izlemeden önce bakmamış olmama sevindim. Daha bi ayrı tad alıyor çünkü insan ne zaman ne olacağını bilmeden :A umarım sen bakmadın fragmana. (Gerçi filmi izledikten sonra başka bir gözle izlemiş olabilirim fragmanı :A )

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Fragmanı daha şimdi izledim ve aslında, filmi izlemeden önce bakmamış olmama sevindim. Daha bi ayrı tad alıyor çünkü insan ne zaman ne olacağını bilmeden :A umarım sen bakmadın fragmana. (Gerçi filmi izledikten sonra başka bir gözle izlemiş olabilirim fragmanı :A )
Yok bakmadım izlemeyim bari :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,504
Puanı
1,060
Filmde olmamış bir şeyler vardı ne olduğunu ben de bilmiyorum fakat pek beğendiğimi söyleyemem.

Başrol karakterin enerjisi ve ilginç konusu ile film sadece bir yere kadar gitti izlerken epey sıkıldım. İlk başları daha da kötüydü neyse ki sonlara doğru açıldı. Son sahnede çalan şarkı tam bir efsaneydi, çok beğendim.

Bir an yıkılmak için girişilen mücadele sonuçsuz kalacak ve yıkılmayacak sandım ama sırf gerçek bir hikaye olduğu için yıkılmıştır yoksa yıkılmazdı. :A

6/10

Ve bu filmle birlikte listemde yer alan tüm 2020 filmlerini bitirmiş bulunuyorum. Darısı 2021 filmlerinin başına. Biraz mola zamanı..