Robert Downey Jr, Marvel Sinematik Evreni'ne Geri Dönüyor: 'Farklı maske. Aynı görev'

Polat Şaşmaz

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,531
Puanı
1,061
MCU'nun en güçlü kahramanı olarak evrene veda eden Robert Downey Jr. MCU'nun en güçlü kötü adamı olarak geri dönüyor.

Robert Downey Jr, Secret Wars filmlerinde Doctor Doom'a hayat verecek
.

images.jpeg

Doctor Doom, Avengers Doomsday ve Avengers Secret Wars olarak 2 filmde görünecek ve çoklu evren savaşında Avengers'ın yeni düşmanı olacak.

Yönetmenliğini Russo Brothers'ın üstlendiği bu 2 Avengers filminin senaristi ise Stephen McFeely olacak.

Robert Downey Jr'ın Doctor Doom olarak açıklandığı o an

20240728_155748.jpg

Doctor Doom Kimdir? İlgili Flood

• Öncelikle Doctor Doom kimdir?

Dr. Victor Von Doom, Latveria Krallığı'nda hükümdar ve yüce lider olarak bilinir. Bilimsel dehası ve büyü yetenekleriyle tanınan Doctor Doom, evrendeki en güçlü varlıklarla boy ölçüşebilecek kapasitededir.
  • ‌Doctor Doom'un güçleri ve zırhı?

Doctor Doom olarak Latveria'ya dönen Victor, hükümdarı devirdi ve başkentinin adını Doomstadt olarak değiştirdi. Tibet rahipleri tarafından yapılan ilk zirh takımından bu yana, Doctor Doom yıllar boyunca teçhizatını zenginleştirdi. Titanyum zırhı, saldırılara vee lementlere karşı koruma sağlar ve kişisel bir kuvvet alanı jeneratörü ile desteklenir. Eldivenleri aracılığıyla sarsıcı kuvvet patlamaları üretebilir ve uçuş gücü sağlar.

• ‌Doctor Doom'un güçleri ve zırhı?

Zaman yolculuğu için bir "zaman platformu" geliştirdi ve diğer varoluş düzlemlerine geçmey eteneğine sahiptir. Bilimsel operasyonlarınınö tesinde, gezegendeki en kapsamlı büyü ve eser kütüphanelerinden birine sahiptir ve bunları maksimum etkiyle kullanma becerisine sahiptir.

• ‌Dr. Doom iyi mi kötü mü?

Doctor Doom'un hedefi, dünyayı fethedereki nsanlığa düzen ve iyilik getirmektir. Ancak, bu hedefi gerçekleştirmek için uyguladığı yöntemler ve gösterdiği acımasızlık onu bir süper kötü olarak nitelendirilmesine yol açar. Egemenliğinde güvenliği sağlamak ve annesinin ruhunu kurtarmak için yaptığı eylemler Doctor Doom 'u çoğunlukla kötü bir karakter olarak tanımlanır.

• DOCTOR DOOM VE THANOS :

20240728_132454.jpg

Dr. Doom'un bu yeni güçleri, evrenin en korkulan kötülerinden biri olan Thanos'un dikkatini çekti.

Thanos, kendisine rakip olacak kimseyi görmek istemeyen bir tiran olarak, Dr. Doom'a meydan okudu. Ancak, Thanos'un bu meydan okuması, beklediğinden çok farklı sonuçlandı.Savaşın ortasında, Doom'un üstünlüğü hemen göze çarptı. Sadece bir dokunuşla, Dr. Doom, Thanos'un iskeletini vücudundan ayırarak onu alt etti.

Çok Daha Dolu Bilgilerle Sayfa Güncellenecektir..

20240728_154436.jpg

Ekli dosyalar

• images.jpeg
    images.jpeg
    21.2 KB · Hit: 3
Son düzenleme:
  • Aynen
Reactions: ☪️HolyDemon666
evet bende bu haberi kendi durumum da paylaşmıştım

Çok iyi haber bu sefer süper kahraman rolüyle değil,süper kötü rolüyle karşımızda olacak.

İlk başta baya sevindim de başka karakter yok muydu acaba sonuçta iron man yok mu şimdi secret wars gelir belkide de anti-man rolü nasıl olacak acaba

• Beğendim
Reactions: Polat Şaşmaz
evet bende bu haberi kendi durumum da paylaşmıştım

Çok iyi haber bu sefer süper kahraman rolüyle değil,süper kötü rolüyle karşımızda olacak.

İlk başta baya sevindim de başka karakter yok muydu acaba sonuçta iron man yok mu şimdi secret wars gelir belkide de anti-man rolü nasıl olacak acaba
Marvel'ın indiği çukurdan başka kurtuluşu yoktu gibi.... bir anda koşa koşa Russoları ve Robert'ı geri getirmeleri boşa değil.

Bi Cillian Murphy çok hoş olurdu Doctor Doom'a ama bakalım bildikleri vardır diyip önümüze bakacağız.

• Aynen
Reactions: ☪️HolyDemon666
Marvel'ın indiği çukurdan başka kurtuluşu yoktu gibi.... bir anda koşa koşa Russoları ve Robert'ı geri getirmeleri boşa değil.

Bi Cillian Murphy çok hoş olurdu Doctor Doom'a ama bakalım bildikleri vardır diyip önümüze bakacağız.
aynen son çıkardıkları kötü oluyordu
Cillian Murphy çok yakışırdı

aynen son çıkardıkları kötü oluyordu
Cillian Murphy çok yakışırdı
RDJ ile ne amaçladıklarını çözdüm sanki. Secret Wars ile MCU'ya reset atılacağını biliyoruz. 2008'de iron Man'in başlattığı evreni yine İron Man sonlandıracak.

Ayrıca Spiderman, Scarlett Witch, Morgana, Pepper, Happy, Rhodey, İron Man 3de ki çocuk, Thor, Strange, Banner... gibi karakterlerin motivasyonları baya uçuşa geçecektir. Bu karakterleri son kez göreceğimizi düşünürsek RDJ'nin olması gerekiyordu çok iyi oldu.

Cillian Murphy asla bu etkiyi bırakamazdı