2021 Reminiscence / Zihin Gezgini - Film Yorumları

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

2014879-49975954.jpg

Reminiscence

Tür:
Gizem, Romantik, Bilim-Kurgu
Süre: 116 dakika

Yönetmen: Lisa Joy
Senaryo: Lisa Joy

Oyuncular:
Rebecca Ferguson
Hugh Jackman
Natalie Martinez

IMDb Linki

Puanlar:

Filmin Fragmanı:

Filmin Konusu:

"Hugh Jackman'ın başrolünde yer aldığı Reminiscence, insanın zihnine bağlanarak
geçmişi tekrar yaşatabilen bir sistemle bir anda ortadan kaybolan sevdiği kadını bulmaya çalışan bir dedektifin hikâyesini anlatıyor."

Filmle ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Fragmanını izlemedim spoiler yememek için ama konusu itibariyle 2021'de çıkan filmler içerisinden tek merak ettiğim film oldu. Umarım hayal kırıklığına yaratmaz ama zaten beklentiler çok da yüksek değil. Torku'da yayınlanır yayınlanmaz şey ederiz artık... @Dosi @MEnes @bazinga @Araf

• Beğendim
Reactions: Araf and Dosi

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Fragmanını izlemedim spoiler yememek için ama konusu itibariyle 2021'de çıkan filmler içerisinden tek merak ettiğim film oldu. Umarım hayal kırıklığına yaratmaz ama zaten beklentiler çok da yüksek değil. Torku'da yayınlanır yayınlanmaz şey ederiz artık... @Dosi @MEnes @bazinga @Araf
Bugün film yağdı resmen üzerimize, gelmiş bu da. Eleştirileri zayıf geldi ama şans verilebilir yine de...

• Üzücü
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bugün film yağdı resmen üzerimize, gelmiş bu da. Eleştirileri zayıf geldi ama şans verilebilir yine de...
Eleştiriler zayıfsa büyük ihtimalle 6 puanlık filmdir ama zaten Nolan filminin bile hayal kırıklığı yarattığı dönemde normaldir o kadarı da...

• Beğendim
Reactions: bazinga

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060
Yorumlarınıza göre listeye eklerim.

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
IMDb'si şimdilik 7.1 ama tabii daha da düşer muhtemelen, Letterboxd puanı ise 3, o da daha düşer. Muhtemelen 5-6 puan verilebilecek bir film çıkar gibi. Yine de izlenebilir ama puanı beklentiyi düşürüyor.

1629452352891.png
1629452372599.png

• Beğendim

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,920
Puanı
1,060
Özellikle filmin ana teması olan hatıralar ve bunun beraberinden getirdiği geçmişe dönme sahneleri çok başarılıydı. Hem görsel açıdan hem kurgusal açıdan epey iyi bir iş çıkarmış tüm ekip. Hugh Jackman filmi tek başına sırtlamış diyebilirim, diğer oyuncular geri planda kalmış demeyeyim de Hugh'ın gölgesinde kalmışlar. Aksiyon sahnelerinin çekimlerindeki başarı da seyir zevkini yükseltmeyi becerebilmiş.

Süresi dışında göze batan olumsuz bir yanı yoktu, 90 dakikada da pek ala anlatılmak istenen anlatılabilirmiş. Ha birde olumsuzluk demişken kadının peşinden giderken ki olaylar ve kişiler fazla geniş tutulmuş. Bu kalabalık ara ara filmden kopmama neden oldu.

Genel anlamda gerçekten yardıma ihtiyacı olan insanların hatıralarının ağırlıkta olacağı bir film olmasını isterdim ama burada aksi oldu, bir kadın uğruna başrolümüz defalarca geçmişe döndü, hatta kadınla bağı olan insanları da geçmişe döndürdü. Bir aşk hikayesi üzerine kurgulanmasa çok daha iyi bir film çıkarmış ortaya.

7/10