Red Dead Redemption 2

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
PefiMQqqCympYeUFcrdgoT-1200-80.jpg

Grand Theft Auto (GTA) serisinin yapımcısı Rockstar Games'in 2018 senesinde PC ve diğer konsollar için yayınladığı ve yayınlandığı tarihten itibaren efsaneleşmiş statüye ulaşan ve tüm zamanların en iyi oyunlarından biri olarak görülen bir western temalı açık dünya oyunu. 1890'ların devasa vahşi batı açık dünyasında atışmalar, soygunlar, avlanma, ata binme, oyuncu olmayan karakterlerle etkileşim, ahlaki seçimler ve eylemler yoluyla karakterin onur derecesini yükseltme gibi birçok özelliği ve olanağı bünyesinde barındırır.

2010 senesinde çıkmış Red Dead Redemption 1'in devamıdır ve o oyunda anlatılan olayların seneler öncesini anlatmaktadır. Oyunun ana karakteri ve oynanılan karakterin adı Arthur Morgan'dır. Arthur Morgan karakteri, bu oyunun efsaneleşmesinde çok önemli bir etkiye sahiptir zira kendisi kelimenin tam anlamıyla efsanevi ve unutulmaz bir karakterdir...

Konusu: Amerika, 1899. Arthur Morgan ve Van der Linde çetesi kaçıyor. Federal ajanlar ve ülkenin en iyi ödül avcılarının amansız takibi altında çete üyeleri hayatta kalabilmek için soyguna, yağmaya ve dövüşmeye devam ederek Amerika'nın kalbindeki çetin toprakları geçmek zorunda. Bu süreçte iç çatışmaları da iyice derinleşen çete artık dağılmanın eşiğine gelirken Arthur da zor bir seçimle karşı karşıya: Onu yetiştiren çeteye sadık mı kalacak yoksa kendi ideallerinin peşinden mi gidecek?

Oyundan manzaralar:

5cfd75f082484814f304f45209bfb441.jpg

3qgr9f8rayw11.jpg

799226.jpg
AU22VHcg4JFVKe2tW4sR6d.jpg
5-J4OsN3K.png

qFY9KeA.jpg

941295.jpg

Oynadığım en iyi oyun olmakla birlikte en sevdiğim oyundur da. Öğrenci evimde karantinadan dolayı evime dönemediğim dönemdeki en iyi arkadaşım olmuştur. Arthur Morgan gibi oyun tarihinin en iyi protagonistlerinden birine sahiptir.

• Harika
Reactions: Tolstoyevski
Oynadığım en iyi oyun olmakla birlikte en sevdiğim oyundur da. Öğrenci evimde karantinadan dolayı evime dönemediğim dönemdeki en iyi arkadaşım olmuştur. Arthur Morgan gibi oyun tarihinin en iyi protagonistlerinden birine sahiptir.
Son dönemlerde çıkan oyunları görünce değerini daha da iyi anlıyor insan, kesinlikle RDR2 bir oyundan çok ötesidir ve Arthur Morgan da bir oyun karakterinden çok fazlası... Üzerinden neredeyse 1 sene geçmiş, halen büyük keyifle en baştan sıfırdan kendini oynatabilmek muhteşem bir şey. Kolay kolay hiçbir bitirilmiş oyuna sıfırdan başlanılmaz, ama bu oyun bambaşka bir şey... Bir Witcher 3 bir de bu, ama galiba benim için de gelmiş geçmiş en iyi oyun RDR2'dir...

• Harika
Reactions: HeisenBerg
Pc'ye yükleyip oynasam mı ki? :A
1'le alakası var mı ve günde 1-2 saatimi versem kaç günde biter? :D
1 ile alakası şöyle, 1'de geçen olayların 10-15 sene öncesini filan anlatıyor ancak senaryo olarak büyük bir bağlantısı pek yok, yani ben 1'i oynamadan oynadım ve muhteşem bir keyif aldım. :A

Eğer PC kaldırırsa düşünmeden al bence, o grafikleri, senaryosu, Arthur Morgan adlı efsanevi karakteri... O açık dünyasının yaşattığı keyif, müzikleri ve daha birçoğu bu oyunu epik kılıyor. GTA serisini de çok severim ama çok net bir şekilde hiçbir GTA oyunu bu denli epik olamamıştı gözümde...

1 ile alakası şöyle, 1'de geçen olayların 10-15 sene öncesini filan anlatıyor ancak senaryo olarak büyük bir bağlantısı pek yok, yani ben 1'i oynamadan oynadım ve muhteşem bir keyif aldım. :A

Eğer PC kaldırırsa düşünmeden al bence, o grafikleri, senaryosu, Arthur Morgan adlı efsanevi karakteri... O açık dünyasının yaşattığı keyif, müzikleri ve daha birçoğu bu oyunu epik kılıyor. GTA serisini de çok severim ama çok net bir şekilde hiçbir GTA oyunu bu denli epik olamamıştı gözümde...
Kaldırır bir şekilde de alacağımı sanmıyorum hocam anladın sen :A
Günde 1-2 saat oynasam herhalde 1 aya bitiririm :A

• Güldürdün
Bugüne dek çıkmış en iyi 2-3 oyundan birisidir güncel durumda. (Cyberpunk 2077’yi henüz oynamadım ama buraları zorlayamayacak gibi...) Senaryosu, bu senaryonun geçtiği evren, müzikleri, görüntü yönetimi, grafikleri... Her şeyiyle kusursuza yakın bir oyundur, hatta belki de kusursuzdur...

Ve tabii ki Arthur Morgan efsanesi... Oyunun protagonisti yani baş kahramanıdır, oyun tarihi boyunca görülmüş, oluşturulmuş en karizmatik karakter olabilir kendisi...

Yf7t40.jpg

Arthur... Arthur, we got a problem. There's a corpse right here.

Rockstar bile daha iyisini yapamayacak.
Şimdilik gelmiş geçmiş en iyi oyun olabilir. Üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin etkisi hiç geçmiyor. O gerçekçiliği, atmosferi. Karakterleri, Arthur’u...

Keşke o malum sonla bitmeseydi, içimiz buruk kalmazdı ama RDR1 için gerekti sanırım. Gerçi Arthur başka diyarlara giderdi, illa gerekmiyordu....

Şimdilik gelmiş geçmiş en iyi oyun olabilir. Üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin etkisi hiç geçmiyor. O gerçekçiliği, atmosferi. Karakterleri, Arthur’u...

Keşke o malum sonla bitmeseydi, içimiz buruk kalmazdı ama RDR1 için gerekti sanırım. Gerçi Arthur başka diyarlara giderdi, illa gerekmiyordu....
Benim için de gelmiş geçmiş en iyi oyun. Etkileri benim de hala üzerimde, aklıma gelince soundtracklerini dinliyorum ve o günlere dönüyorum. Arthur Morgan eşi benzeri olmayan bir karakter gerçekten. Bu kadar iyi yazılmış az karakter vardır oyun dünyasında.

O son evet çok üzücüydü ama aynı zamanda harika bir finaldi oyun ve Arthur Morgan için. Oyunun etkisini de çok arttıran bir son. Gözlerim dolmuştu bayağı malum sahnede.

"I tried, in the end I did."

• Üzücü
Oynayıp sevdiğim ilk 3 oyundan birisidir. Gerek grafiği gerek teması beni tatmin etmişti. Şimdi günümüze bakıyorum da yok remake yok remastered derken oyun dünyası da konu krizine girmiş durumda. Bunun yanında rockstar games’in bu oyumları geliştiren adamın da işten ayrılmış olması beni ürkütmedi değil. Umarım rockstar gta versiyon 2 gibi oyunlara devam edip dükkanı batırmaz.

Son düzenleme:
Arthur F… Morgan… Ne efsanevi bir adamdı be… Umarım asla sinemaya aktarılmaz, çünkü onun hakkını verecek hiç kimse yok ve olmayacaktır…

@MEnes @HeisenBerg @Sherlock
Hala oynayamadım bu oyunu ama adamın karizması ve oyun dünyasının Heisenberg'i olduğunu sayende biliyorum... Bir gün... Muhakkak bir gün bu oyunu oynacağım ve mükemmelliğin tadına varacağım...

• Harika