2018 Ralph Breaks the Internet / Ralph ve İnternet - Film Yorumları

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
220px-Ralph_Breaks_the_Internet_%282018_film_poster%29.png

Ralph Breaks the Internet (2018)

Tür: Animasyon
Yönetmen: Phil Johnston & Rich Moore

Seslendirenler:
John C. Reilly
Sarah Silverman
Gal Gadot
Taraji P. Henson

Filmin Konusu:
2012 yapımı “Oyunbozan Ralph”in devam halkası olan Ralph ve İnternet filminde Ralph bir kez daha kurtarma görevine soyunuyor. Oyun alanının Turbo’nun intikamından kurtarılmasından altı yıl sonra Sugar Rush oyunu yeni bir tehlike altındadır. Oyun bozulmuş ve yeniden çalışması için bir parçaya ihtiyaç vardır. Eski düşman-yeni arkadaşlar olan Ralph ve Vanellope oyunu kurtarmak için Litwak'in Oyun Salonu’na internet aracılığıyla girmek zorunda kalır. İkili, internette yollarını bulmak için internet sakinlerine güvenmektedir. Bu sakinlerin arasında popüler "BuzzTube" sitesinin baş algoritması, kalbi ve ruhu olan Yesss adlı web sitesi girişimcisi de vardır. Ralph ve Vanellope gerekli olan parçayı bulup oyunu kurtarmayı başarabilecek midir?

Fragman:

• Harika
Reactions: Çiğdem

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
İlk filmi zamanında severek izlemiştim o yüzden bundan da beklentilerim yüksekti. Neyse ki yanılmadım. İlk film atari oyunlarıyla ilgiliydi ve daha nostaljik bir havası vardı ama yerini internetin almasıyla günümüzdeki çocuklara da hitap edebilen bir yapım olmuş. İnternet ortamı öylesine yaratıcı tasarlanmış ki tüm detayları yakalayabilmek için 2-3 defa daha izlemek lazım herhalde. :D

Sayabileceğim birçok nokta var ama aklıma gelenlerden her yerden fırlayan reklamlar, arama motoru görevini gören yaratık, araba yarışı oyununun tasarımları, Disney prenseslerinin olduğu sahneler çok iyiydi. Gerçi böyle anlatınca pek tadı olmuyor o yüzden mutlaka görülmesi gerek.

Ama sosyal medya lincine had safhada olduğu, Youtuber'ların film çekmeye başladığı bir ülkede yaşadığım için bana en gerçekçi gelen taraflar Ralph'in Youtube fenomeni olup kolay yoldan para kazanması ve en son kendisi hakkındaki kötü yorumları görmesiydi.

Onun dışında sonlara doğru Ralph'in Vanellope'ye bağımlılığının yıkıcı bir virüs şeklinde gösterilmesiyle dostlarınızın kendi hayatı var, onları rahat bırakmayı bilmelisiniz tadındaki mesajını da başarılı şekilde veriyor.
Kısacası animasyon yarışındaki bu sene favorim. Aldığı Oscar adaylığını da sonuna kadar hak ediyor. Keşke ödülü de alsa ama pek mümkün görünmüyor. Olsun ben gönlümün Oscar'ını verdim bile. :Z

8.5/10

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
İlk filmi zamanında severek izlemiştim o yüzden bundan da beklentilerim yüksekti. Neyse ki yanılmadım. İlk film atari oyunlarıyla ilgiliydi ve daha nostaljik bir havası vardı ama yerini internetin almasıyla günümüzdeki çocuklara da hitap edebilen bir yapım olmuş. İnternet ortamı öylesine yaratıcı tasarlanmış ki tüm detayları yakalayabilmek için 2-3 defa daha izlemek lazım herhalde. :D

Sayabileceğim birçok nokta var ama aklıma gelenlerden her yerden fırlayan reklamlar, arama motoru görevini gören yaratık, araba yarışı oyununun tasarımları, Disney prenseslerinin olduğu sahneler çok iyiydi. Gerçi böyle anlatınca pek tadı olmuyor o yüzden mutlaka görülmesi gerek.

Ama sosyal medya lincine had safhada olduğu, Youtuber'ların film çekmeye başladığı bir ülkede yaşadığım için bana en gerçekçi gelen taraflar Ralph'in Youtube fenomeni olup kolay yoldan para kazanması ve en son kendisi hakkındaki kötü yorumları görmesiydi.

Onun dışında sonlara doğru Ralph'in Vanellope'ye bağımlılığının yıkıcı bir virüs şeklinde gösterilmesiyle dostlarınızın kendi hayatı var, onları rahat bırakmayı bilmelisiniz tadındaki mesajını da başarılı şekilde veriyor.
Kısacası animasyon yarışındaki bu sene favorim. Aldığı Oscar adaylığını da sonuna kadar hak ediyor. Keşke ödülü de alsa ama pek mümkün görünmüyor. Olsun ben gönlümün Oscar'ını verdim bile. :Z

8.5/10

Tabloya eklemedim bu filmi sanırım, konusunu açarak hatırlamamı sağladın. Teşekkürler. :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Fena değildi. Atari dünyasındaki iki karakterin bir oyun makinesindeki dümeni alabilmek için internet dünyasına geçiş ve ordaki macerasını yansıtan bir film. Dostluğun önemine deyinen filmde ayrıca Youtube'deki popülerlikleri ve like almak için yapılan videolar ile ilgili detaylarda yer alıyor. O kısımları başarılı buldum.
Filmde Disney karakterlerini görmek ve prenseslerin elbiseleri haricinde ilkkez pijama, tişört vs. kıyafetlerle görmek güzeldi. Bu şekilde onları tanımakta güçlük çektim :A Filmdeki son sahneler haricinde heyecanlı sahneler çok yoktu.

Iki dostun ayrı dünyalarda kalması sürpriz bir sondu.
6/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İlk filmdeki atari dünyasının benim açımdan çok daha ilgi çekici olduğu net. İnternet dünyasına geçiş ise aslında çok daha zorlu fakat iyi kılıf uydurulmuş. Eli yüzü düzgün bir iş çıkmış ortaya. Hikaye ilk filmdeki kadar etkileyici olmasa da yaratılan internet dünyası, çok hoş detaylarıyla keyifliydi. Daha da iyi olabilirdi tabii.

Tam yorum:

6.5/10

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Bu oscarın kesinlikle en iyi 2-3 filminden birisi Yenilmezler ve Örümcek Adam ile birlikte şuan en iyi üçlü olarak görünüyor @Aserat da sever böyle animasyonları zaten hemen baş köşede yer almış :A Ama ben bunun ilkini bilmiyorum atari demişsiniz ozaman oscar dışı olsada ilkini izleyecem yarın kesinlikle :Z:Z:Z
Çok sıcak bir filmdi gerçekten oyun dünyasının içinde olması zaten başlı başına insanı çekiyor içine bende araba yarışı oynamayı severim bazen kızlarla :A Hiç düşünemiştim yanı onların gerçek oalbiliceğini gerçi çocukken atari oynarken onları bir ortak gibi düşünüp onlarla konuştuğumuz oluyordu ilki tam buna uygun sanırım geç olmasa şimdi izlerdim :(

Küçük kız ile dev adamın ilişkileri çok güzeldi baştan sona eğlence , duygusallak hepsi vardı baba kız değilde amca yeğen gibilerdi :bhr::bhr::bhr:

Puanım 9 veriyorum tek verdiğim 10 puan Yenilmezlerde kalacak özel olsun :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
İlk film, konusundan dolayı daha fazla hoşuma gitmişti açıkçası. Bu filmin konusunu gördükten sonra nasıl işleyeceklerini merak ediyordum ve kesinlikle altından kalkmayı ve ilgi çekici bir şekilde hikakeyi bizlere aktarmayı başarmışlar.

İnternet dünyası, bu dünyanın büyüklüğünü ve ne denli geniş olduğunu bizlere çok güzel anlatıyorlar. Sadece sonlara doğru biraz sıkıldım, film daha kısa olabilirdi diye düşünüyorum.

• Beğendim
Reactions: bazinga