Quentic Dream Oyunları PC’ye Geliyor

Tolstoyevski

Favori Üye
Uzun bir süredir Sony ile işbirliği içerisinde olan Quantic Dream, radikal bir karara imza attı. Yapımcı stüdyo tarafından yapılan açıklamada, daha önce PS4 için yayınlanan 3 oyunun PC’ye geleceği belirtildi.


PlayStation 3 için çıkan Heavy Rain ve Beyond Two Souls ile (bu oyunlar sonradan PS4 için de çıkmıştı) geçtiğimiz yıl PS4’e özel olarak satışa sunulan Detroit Become Human PC için satışa sunulacak. İnteraktif oyunlar üreten Quentic Dream firmasının artık sadece PS için değil tüm platformlar için oyunlar yapması bekleniyor. Bu üç oyunun remastered PC sürümlerinin ise en geç 2019 sonlarında çıkacağı tahmin ediliyor.

Detroit Become Human:Detroit 2038. Teknolojinin geldiği son noktada, insan benzeri androidler her yerdeler. İnsan gibi konuşabiliyor, hareket edebiliyor ve davranabiliyorlar, ancak onlar insanlara hizmet eden makineden fazlası değiller.

Üç farklı android ile oyna ve dünyayı onların penceresinden kaosa (belki de bizim geleceğimiz böyledir) sürüklenmekten kurtar. Vereceğin kararlar, oyunun alacağı şekli ve nasıl dallanıp budaklanacağını belirleyecek.

Ahlaki ikilemlerle karşılaşacak ve kimin yaşayıp kimin öleceğine karar vereceksin. Binlerce tercih ve onlarca olası son ile Detroit‘in geleceğini ve insanlığın kaderini nasıl etkileyeceksin?

Heavy Rain:Dört günlük gizem ve belirsizlikle birlikte, sadece “Origami Katili” olarak tanınan bir katil için aramalar başladı. Katil bu ismi, suç mahallerine bıraktığı katlanmış kağıtlardan dolayı aldı.

Dört karakterden her birinin kendi nedenleri var ve kendi yollarını takip ediyor. Onların eylemlerini yöneterek katilin kurbanlarına bir yenisini eklemesini önlemen gerekiyor. Bu hikayenin nasıl sona ereceği tamamen sana bağlı…


Beyond: Two SoulsEllen PAGE, Willem DAFOE’nin birinci sınıf Hollywood performansları ile geliştirilen benzersiz bir psikolojik aksiyon gerilim, Beyond: Two Souls ile Jodie Holmes’un ilgi çekici yaşamını oynayacak ve heyecan verici bir yolculuğa çıkacaksın.

Gizemli bir varlıkla bağlantılı olarak olağanüstü güçlerle doğmuş olan Jodie farklıdır.

Yapacakların, Jodie‘nin tehlike dolu zorlu görevinde, gerçekten kim olduğunu bulmak için çıktığı yolculuktaki yürek burkan kaybı ile ilgili kaderini belirleyecek.

Haber ve yazı kaynak: cnnturk.com
 

Harunnn60

Süper Mod.
15 Eylül 2013
53,087
47,121
1,061
İstanbul
Oyunlar yalnızca Epic Games Store geliyor onuda belirtseydin. Steam hala sektörde büyük bir isim ama son 3-4 aydır büyük oyunlar resmen Epic'e geliyor, hele bu PS özel oyunlarını Epic'in alması büyük darbe oldu bence. Dizi stream servisleri birbiri ile yarışırken sıra oyun servislerine de geldi. :A @bazinga @Tolstoyevski @Sherlock
 
  • Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Harunnn60

Süper Mod.
15 Eylül 2013
53,087
47,121
1,061
İstanbul
Detroit, Last of Us’tan sonra oynadığım en iyi oyundu benim için fakat 2018’de çok iyi ve gösterişli başka oyunlar da çıktığı için değeri bilinmedi ve arkaplanda kaldı. Umarım PC’ye geçtiğinde hak ettiği değeri görür bu oyun ve bu şirketin diğer oyunları. :) @Harunnn60
Aynen değeri bilinmedi haklısın. :) Bende oynarım bu sayede güzel oldu bu olay. :D
 
  • Beğendim
Reactions: Tolstoyevski