M TV Profesör | 8.Bölüm

STAR

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,887
Puanı
610

PROFESÖR

8.BÖLÜM
"GÖNÜL BAĞI"

Hastanedeki tedavim bittikten sonra beni taburcu ettiler.Artık ağrılarım artmaya başlıyordu yeni verilen ilaçları saatinde içmesem daha kötü olacağımı biliyordum.İsmail beni ve Nuru eve bıraktı.Yavaş adımlarla binanın merdivenlerinden çıktık.Nur kelebek motifli anahtarlığı montunun cebinden çıkarıp kapıyı açtı.İkimizde montumuzu vestiyere asıp içeri geçtik.Pencerinin önündeki berjere oturduk.

Nur : Sebahattin amca sen bayılmadan önce bir şey mi oldu?

Sebahattin : Niye ki ?

Nur : Çünkü ben senin yanına geldiğimde "o benim kızım " diye sayıklıyordun.

Sebahattin : Evet kızım bir şey oldu..Dün beni eski eşimin kız kardeşi Feride aradı.

O sırada olayı hatırlayınca yine kötü olmuştum.

Sebahattin: Bana eski eşimin öldüğünü ve bir sırrı olduğunu söyledi.

Nur : Bir sır mı?

Sebahattin : Evet.. Benim kayboldu sandığım kızım kayıp değilmiş.

Nur : Nee..Bu nasıl olur.

Sebahattin : Eski eşim beni aldatmış.O kız benim kızım değilmiş.Beni aldattığı adamla kızı birlikte büyütmek için kayıp oyunu oynamışlar.Beni suçlu göstererek de benden boşanmış.

Nur : Bunlar nasıl olur..Eşiniz ne kadar kötü bir insanmış.Yıllarca siz suçluluk duygusuyla yaşarken ; o kızı ve kocasıyla mutlu mesut yaşamış..

Sebahattin : Malesef kızım...İşte ben bunları duyunca kötü oldum ve bayılmışım..

Nur : Canım Sebahattin amcam... Sen tek değilsin..Bundan böyle ben senin hem kızınım hem torununum hem de komşunun kızıyım..

Sebahattin : Sağol kızım.Iyiki varsın..Ama..

Nur : Ama .. Ne oldu Sebahattin amca..

Sebahatin : Kayboldu sandığım kız ne kadar benim kızım olmasada ben ona 5 yaşına kadar babalık ettim..Onu görmek çok istiyorum..Feride bana adresini de atmıştı.

Nur : Haklısın ... Bence git ... Hatta birlikte gidelim istersen..

Sebahattin : Olur gidelim..Hadi kalk montumuzu giyip gidelim.

Kapıya doğru yönelmişken kapı çalındı. Ben yavaşça kapıyı açtım.Gelen Arif'ti..

Sebahattin : Ne oldu Arif.. Ne için geldin?

Arif : Ben çok pişmanım Sebahattin abi..Dünkü olaydan sonra anladım..Hayat çok kısa iken benim kızıma yaptıklarım büyük hataymış.Af diliyorumm..Beni affedin.

Demekki dün alt komşunun kızının öldüğünü görünce Arif yumuşamış.

Sebahattin : Benden değil kızından dile..Geç içeri sen.

Nur babasının ağzından dökülen lafları heyecanla dinliyordu.

Sebahattin : Siz baba kız içeri geçin konuşun.Benim işim var.

Montumu giydikten sonra yavaşça kapıyı kapattım.İsmail aşağıda beni bekliyordu.Hemen arabaya binip İsmaile adresi gösterdim.Oraya gidene kadar kızın nasıl biri olduğunu düşünüyordum.Şimdi 35 yaşında bir kadındır.Sonunda adresi verilen yere ulaştık.Arabadan hızlıc inip eve koşmak istiyordum ama bedenim el vermiyordu. Kendimce hızlı adımlarla kapının önüne geldim..Kapıyı tam çalacakken kalbim hızlıca çarpmaya başladı..Sonuçta ona 5 yaşına kadar babalık yapmıştım..Yıllar sonra ilk defa görecektim.O benim de kızımdı..Sonunda kapıyı çaldım.Kapı yavaşça açıldı.Kapıyı açan Aysel'di..Onu görünce şok oldum..

Sebahattin : Aysel... Burası senin evin mi?

Aysel : Evet Sebatlhattin abi.. Siz ne için gelmiştiniz..Hem siz benim adresimi nerden buldunuz.

Sebahattin : Bana bu adresi Feride gönderdi.

Aysel : Feride mi.. Benim teyzem Feride mi..O sizi nerden tanıyor..

Senahattin : Beni hatırlamadın mı..Ben seni 5 yaşına kadar büyüten baban...Ama sonra annen gerçek babanla evlenmiş.

Aysel : Nee..Sebahattin abi sen ne diyorsun..Ben biraz hatırlıyorum..Yıllarca anneme seni sorup durdum..Seni hatırlıyordum ama kim olduğunu bir türlü anlayamıyordum..

İçeri girdim.Olup biten her şeyi anlattım..

Sebahattin : Kızım...Ne olursa olsun sen benim de kızımsın..Geçmiş geçti biz önümüze bakalım..Herkes elbet cezasını çekecektir..

Aysel : Ben seni ilk gördüğüm andan anlamıştım..Sanki hep seni tanıyor gibiydim..Şimdi anlıyorum.

Sebahattin : Gel kızım gel de sana sıkıca bir sarılayım.

Aysel bana yaklaştı.Sıkıca kokusunu içime çekerek sarıldım. Onu çok özlemiştim..

Sebaahattin : Peki sen neden Nur'u annesiz bırakıp gittin.

Aysel yutkundu sakladığı bazı şeyler olduğunu anlamıştım.

Sebahattin : Aysel ne olur benden bir şey saklama..

Aysel : Çünkü benim gerçek babam pisliğin tekiydi.Beni kumar borcundan dolayı sattı..Hem de ben yeni doğum yapmışken..Ben bu pis yaşantıma Nur'u dahil etmek istemedim.Onun için babasının yanında bıraktım..

Bu nasıl olurdu..Bir baba kendi öz evladını böyle pis işlere sürükleyebilirdi.

Sebahattin : Ne..Peki şimdi evli olduğun adam.

Aysel : Onunla orda tanıştım.Beni o pis yerden kutardı.Evlendik bir kızımız oldu.1 yaşında.Işte kendimi toparlayınca ilk işim Nur ' a kendimi anlatmaya geldim.Ama işte olanları biliyorsunuz.

Sebahattin : Evet ..Keşke hep benim yanımda olsaydın..

Bu da demek oluyorki Babalık kan bağıyla olmuyor Gönül bağı ile oluyormuş...O sırada diğer odadan kocası , kızını kucağına almış bir şekilde odaya girdi.Onlarlada biraz muhabbeet ettikten sonra evden çıktım.Arabaya bindim.İsmail sürmeye başladı.Daha 1 km gitmemişken karşıdan süraatle bir arabanın bize yaklaştığını gördüm.Ismail direksiyonu sola kırdı.O sırada karşıda yürümekte olan 20'li yaşlardaki bir delikanlıya hızlıca çarptık.

Sebahattin : Hayır....

8.BÖLÜM SONU

Son düzenleme:

STAR

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,887
Puanı
610

STAR

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,887
Puanı
610
@Staran harika bir bölümdü keyifle okudum valla bakalım haftaya neler olacak

@The_Erinch abi Sebahattin amcayı sana benzettim ben ya :D
Hikayenin gidişatını nasıl buluyorsun abla..Artık nur ve babasıda barıştı.
Son kısımda bir kaza oldu...Genc çocuğa çarptılar.Sence nasıl bir şekilde devam edecek.

• Beğendim
Reactions: Angelica

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
nur ve babası hemen barışmaz sandım :D @Staran
kaza oldu:eek: bölüm çok akıcı. :D
dram şeklinde devam eder sanki kaza sonrası.
emeğine sağlık.

• Beğendim
Reactions: STAR

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,829
Puanı
1,060
Hikayenin gidişatını nasıl buluyorsun abla..Artık nur ve babasıda barıştı.
Son kısımda bir kaza oldu...Genc çocuğa çarptılar.Sence nasıl bir şekilde devam edecek.

Bence çok iyi gidiyor sanırım durumlar değişecek gibi bakalım o genç çocuk kim çıkıcak

• Beğendim

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Teşekkür ederim abla...
Evet benziyor babacan tavrı...
------

Haklısın sakin kafa ile daha anlaşılıyor..:bhr:
Gece uykum vardı yatmam gerekiyordu ondan dolayı.

Nedense en iyi bölüm bu gibi geldi bana diyaloglar güzel ve önceki bölümlerden daha açık bir anlatım gibi geldi. Olay derinliğin iyi her bölüm sonu da şok bir olay ile kapatıyorsun.

• Beğendim

STAR

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,887
Puanı
610
nur ve babası hemen barışmaz sandım :D @Staran
kaza oldu:eek: bölüm çok akıcı. :D
dram şeklinde devam eder sanki kaza sonrası.
emeğine sağlık.
Teşekkür ederim haluk..
------

Gece uykum vardı yatmam gerekiyordu ondan dolayı.

Nedense en iyi bölüm bu gibi geldi bana diyaloglar güzel ve önceki bölümlerden daha açık bir anlatım gibi geldi. Olay derinliğin iyi her bölüm sonu da şok bir olay ile kapatıyorsun.
Bölümü beğenmene sevindim..
Evet bakalım kaza sonraki olaylar nasıl gelişecek...

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Bende sürekli eleştiren taraf, çok biliyorusan sen yaz diyorsundur içinden....

Baba-Kız kavga etmiş iki kişiyi hadi siz içeride konuşun deyip,kendi evinde bıraktı gitti.... Orası bir muamma...

Birde çok hızlı olup bitiyor herşey, merhaba ben baban,bende kızın,hadi sarılalım......

Onun dışında hep diyorum; anlatış biçimim,detayları verişin,türkçeye özen göstermen çok güzel.

Eline,düşüncelerine sağlık,
Bakalım çarptıkları kız,hangi akrabası çıkacak :)

• Beğendim
Reactions: Angelica and STAR

STAR

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,887
Puanı
610
Bende sürekli eleştiren taraf, çok biliyorusan sen yaz diyorsundur içinden....

Baba-Kız kavga etmiş iki kişiyi hadi siz içeride konuşun deyip,kendi evinde bıraktı gitti.... Orası bir muamma...

Birde çok hızlı olup bitiyor herşey, merhaba ben baban,bende kızın,hadi sarılalım......

Onun dışında hep diyorum; anlatış biçimim,detayları verişin,türkçeye özen göstermen çok güzel.

Eline,düşüncelerine sağlık,
Bakalım çarptıkları kız,hangi akrabası çıkacak :)
Estağfurullah abi senin yorumun benim için çok değerli...

Evet bu bölümde olaylar biraz hızlı gelişti.Baba kızı evde bırakıp gitmesi onlara olan güvenine verelim..Ayrıca Aysel'e her şeyi anlattıktan sonra sarılıyorlar(Orayı biraz hızlı geçmişim.)
Bu arada çarptığı kişi kız değil erkek..

Çok teşekkür ederim abi...Keyifli okumalar...:bhr:

• Beğendim
Reactions: The_Erinch