M TV Profesör | 4.Bölüm

STAR

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,946
Puanı
610
PROFESÖR

------ 4.BÖLÜM ------

Güneş yine tüm güzelliği ve aydınlığıyla odamın içine doğmuş gözlerime doğru çarpıyordu. Gözümü yavaşça açtım.Yine güneşliği çekmeyi unutmuştum.Yatağımın yanındaki ahşap komidinin üzerinde duran eski model telefonuma saat kaç olmuş diye baktım.Saat daha 7.30'du.Telefonu yerine bırakıp yavaşça yerimden kalktım.Dün yaşadıklarım aklıma geldi.Acaba Nur rahat yatabilmişmiydi. Saat daha erken olduğu için rahatsız etmek istemiyordum.Dolabımın kapağını yavaşça ses çıkarmadan açtım.İçinden en sevdiğim mavili kazağımı ve siyah pantolunumu çıkardım.Belim ağrıdığı için yavaşça giydim.Sonra sessiz bir şekilde odamdan çıkıp lavaboda elimi yüzümü yıkadım ve mutfağa geçtim.

Nur'u rahatsız etmemek için sessiz bir şekilde kahvaltıyı hazırlamaya başladım.Peynirden zeytine , baldan reçele her şeyi masaya koydum.En son tabakları , çatalları , bıçakları da koyduktan sonra içerden bir tıkırtı geldi.Belli ki Nur uyanmış evde beni arıyordu.Mutfağa geldi.Uyku ne kadar da iyi gelmişti ona..Kısa sarı saçları dağınık , gözleri o dünkü yorgunluğunda çıkmış biraz yüzüne renk gelmişti..Yanıma yaklaştı.

Nur : Günaydın Sebahattin Amca ...

Sebahattin : Günaydın Nur..Nasıl rahat uyudun mu?

Nur : Evet çok rahattı...Çok teşekkür ederim bana evinizi açtınız..

Sebahattin : Bir şey değil kızım..Hem bak benim için de iyi oldu.Evde hep tek kalmaktan sıkılmıştım..

Biraz gülümsedikten sonra gözü masaya çarptı.Kahvaltıyı hazırladığımı fark edince biraz sıkıldı..

Nur : Sebahattin Amca sen tek mi hazırladın..Keşke beni uyandırsaydın birlikte hazırlardık.

Sebahattin: Hazırladım işte hadi sen git elini yüzünü yıka da gel yiyelim.

Nur hızlıca elini yüzü yıkayıp geldi.Yemeye başladık.Sanki uzun süre sonra ilk defa yemek görmüş gibi iştahla kahvaltısını yaptı.Ben de hızlıca kahvaltımı yaptım.Kahvaltı bittikten sonra tam ben kaldıracakken Nur izin vermedi.

Nur : Sebahattin Amca hadi sen içeri git otur ben de bulaşıkları halledip bir de kahve yaparım karşılıklı içeriz.

Sebahattin : Tamam olur kızım ben içeri geçiyorum..

Salona girdim.Pencerenin önünde iki berjer ve ortasında da krem renkli bir sehpa vardı. Berjerlerden birine oturdum dışarıyı bir süre izledim.Çocuklar ne güzelde oynuyorlardı.Ordan oraya koşturuyor hayatın tadını çıkartıyorlardı.Çok dalmış olsam gerek Nur kahveleri yapmış getirmiş.

Sebahattin : Sağol kızım eline sağlık hadi geç otur.

Nur : Afiyet olsun...

Nur ne hakkında konuşacağımızı anlamıştı. O gülen yüzü biraz solmuştu.Eliyle önüne gelen saçını kulağının arkasına attı.

Sebahattin : Kızım artık iyiysen her şeyi bana en baştan anlat.

Nur derin bir nefes aldıktan sonra anlatmaya başladı.

Nur : Sebahattin Amca ben o ev de hiç rahat değilim.Babamın bana olan baskıları.Çocuğu değilde sanki bir robot gibi sadece onun dediklerini yapmamı istemesi beni çok sıktı...

Sebahattin : Peki neden evden kaçtın o gün..Nereye gidiyordun.

Nur : Benim arkadaşlarımla konuşmamı sosyal hayatım olmasını hiç istemiyordu.Ben de o gün ondan izinsiz arkadaşlarımla okuldan sonra sinemaya sonra da bir kafeye gitmiştik.Babam eve erken gelmiş üvey annem de dışarıda olduğumu söyleyince çok kızmış.Ben eve geldiğimde tartıştık.Bana vurmaya başladı.

Sebahattin : Peki baban neden bu kadar öfkeliydi kızım..Senin yaptığını şu anda zaten bir çok genç yapıyor..

Nur utanarak konuşmasına devam etti.

Nur : Çünkü benim annem ben küçükken bizi bırakıp başka bir adamla kaçmış. Bana da her zaman 'anan gibi mi olacan' diyerek döverdi.

'Ne kadar kötü bir tabirdi.Bunu kızına söylerken hiç mi utanmıyordu'

Nur : İşte babam beni dövdükten sonra odama gittim.Çantamın içine ne bulduysam koydum ve babamlar salondayken sessizce evden çıktım.Ondan sonrada kaçırdılar biliyorsunuz.

Sebahattin : Peki sen kaçıran kişileri tanıyormusun?

Nur biraz heyecanlıydı belli ki tanıyordu..

Nur : Sebahattin Amca ben bir lavaboya gidebilir miyim?

Sebahattin : Tamam kızım.Bekliyorum..

Acaba neden lavaboya bahane etti..Ne oldu.. Kaçıranlar kimlerdi.Tanıdığı belliydi..
Birkaç dakika gelmeyince ayağı kalktım salon kapısına tam gelmişken Nur da geldi.Ikimizde ahşap işlemeli konsolun önünde duruyorduk.Gözü yine siyah çerçeveli fotoğrafa gitti.Bu sefer o sormadan ben başladım anlatmaya.

Sebahattin : Ne kadar genç mişim değil mi.Biliyormusun bu bizim çekildiğimiz son fotoğrafımız.

Nur son fotoğrafım dediğimden sonra bana üzüldüğünü anladım..

Nur : Nasıl yani son mu?

Sebahattin : Evet ..Güneşli bir Cumartesi günü..Güle oynaya evden çıktık sonra...

Ben tam konuşurken kapım hızlıca çalınmaya başladı.Nur bir an korktu.Acaba kimdi?
Hızlıca kapının yanına geldik.Kapının deliğinden baktım.Gelen Nur'un babası Arif'ti..Nur Babasının olduğunu anladı , bana 'beni ona verme ' dercesine bakıyordu.Ben de elimle Nur'un odasına gitmesini gösterdim ve kapıyı açtım.

4. BÖLÜM SONU

Son düzenleme:

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,218
Puanı
1,060
Nur : Çünkü benim annem ben küçükken bizi bırakıp başka bir adamla kaçmış. Bana da her zaman 'anan gibi mi olacan' diyerek döverdi.

Çok iyi bağlamışın ; neden-sonuç ilişkisini beğendim.

Gene keyifle okudum; özenle,detaylı anlatımın dikkat çekmeye devamn ediyor dostum.

Bazı şeyleri dizi izler gibi merak etmeye başladım; Nurun hikayesi,Amca ile biryerden birleşecekler mi vb.,

Emeğine sağlık.

• Harika
Reactions: Angelica and STAR

STAR

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,946
Puanı
610

Çok iyi bağlamışın ; neden-sonuç ilişkisini beğendim.

Gene keyifle okudum; özenle,detaylı anlatımın dikkat çekmeye devamn ediyor dostum.

Bazı şeyleri dizi izler gibi merak etmeye başladım; Nurun hikayesi,Amca ile biryerden birleşecekler mi vb.,

Emeğine sağlık.
Teşekkür ederim abi @The_Erinch .. Gerçekten yorumun benim için çok değerli..Keyifle okuyorsanız ne mutlu bana...

Bakalım Nur ve Sebahattin Amca hikayesi nerelere gidecek.
Keyifli okumalar.

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,353
Puanı
1,060
Teşekkür ederim abi @The_Erinch .. Gerçekten yorumun benim için çok değerli..Keyifle okuyorsanız ne mutlu bana...

Bakalım Nur ve Sebahattin Amca hikayesi nerelere gidecek.
Keyifli okumalar.
Nur ve Sebahattin Amca hikayesi nasıl gidecek acaba?
bölüm çok akıcı.
giderek usta oldun sen de yazmada, tebrikler. :bhr::Z

• Harika
Reactions: STAR

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Okurken Kırmızı Oda edası hissetim hatta heyecanlandım o duyguyu çok güzel verdi. Eline sağlık @Staran

• Harika

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,093
Puanı
1,060
@Staran harika bir bölüm olmuş sebahattin bey elinden geldiğince Nuru koruyacak anlaşılan bakalım babaya ne diyecek

• Harika

STAR

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,946
Puanı
610
@Staran harika bir bölüm olmuş sebahattin bey elinden geldiğince Nuru koruyacak anlaşılan bakalım babaya ne diyecek
Teşekkür ederim abla. @Angelica
Evet bakalım nereye kadar koruyacak...
Sebahattin Amca 'ın hikayesinede haftaya değineceğim.. Son fotoğraf demesinin sebebi ne acaba...

• Beğendim
Reactions: Angelica

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,093
Puanı
1,060
Teşekkür ederim abla. @Angelica
Evet bakalım nereye kadar koruyacak...
Sebahattin Amca 'ın hikayesinede haftaya değineceğim.. Son fotoğraf demesinin sebebi ne acaba...

Sanırım ailesi ile bir fotoğraf o fotodan sonra birşey olmuş aileden birini kaybetmiş öyle anladım ben

• Harika

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,998
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
2, 3 ve 4'ü şimdi okuyabildim. Etiketlerden bildirim gelmemiş, ana sayfamda da sadece kendi konularım gözüküyor fark etmedim. Kusura bakma.

Eline, emeğine sağlık. :D Çok güzel bir hikaye çıkmış ortaya, yeni bölümleri bekliyorum. @Staran

• Beğendim

STAR

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,946
Puanı
610
2, 3 ve 4'ü şimdi okuyabildim. Etiketlerden bildirim gelmemiş, ana sayfamda da sadece kendi konularım gözüküyor fark etmedim. Kusura bakma.

Eline, emeğine sağlık. :D Çok güzel bir hikaye çıkmış ortaya, yeni bölümleri bekliyorum. @Staran
Çok Teşekkür ederim..Beğenmene sevindim.
Keyifli okumalar @Emre Ozansoy

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy