Yeme-İçme Pringles

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Geçmişten günümüze cipslerin kralı, lezzet harikası. Silindir şeklindeki karizmatik ve kullanışlı kutusuyla birlikte ve çoğu zaman içinin tamamen dolu olması dürüstlüğüyle bilinen ve yedikçe yedirten, bağımlılık yaratan bir lezzettir. Sayısız üründe olduğu gibi bu ürün de seneler içerisinde Türkiye'de eski lezzetinden uzaktır ama buna rağmen piyasada rakiplerinin çok önünde bir kaliteye sahiptir. Şu an itibariyle 165 Gramlık fiyatı 15 TL civarındadır.

ce324c43340fbf4b3f6753b45c1bc3d0

aae45c81f90bcf99220904c2768c4719.jpg

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Sürekli zamlanan enfes yiyecek. Fiyatı dışındaki en büyük sorun ise normal cipslerden bile çok daha zararlı olması. :(
Zarar konusunda diğerleriyle çok büyük farkı olduğunu düşünmüyorum, belki daha bile az zararlıdır özellikle çeşnili olmayan klasik versiyonu tabi. Ama en büyük zararı bağımlılık yaratan bir tadı; bir şeyi olması belki kullandıkları madde. Mesela Ruffles, Lays gibi cipsleri yerken bir süre sonra doygunluk hissi oluşuyor ama bu cips öyle değil. Çoğu zaman kutuyu tek oturuşta bitiriyorum ve pişman oluyorum hatta hem fiyatı hem de tek oturuşta bitirmekten dolayı...

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Sürekli zamlanan enfes yiyecek. Fiyatı dışındaki en büyük sorun ise normal cipslerden bile çok daha zararlı olması. :(
Zarar konusunda diğerleriyle çok büyük farkı olduğunu düşünmüyorum, belki daha bile az zararlıdır özellikle çeşnili olmayan klasik versiyonu tabi. Ama en büyük zararı bağımlılık yaratan bir tadı; bir şeyi olması belki kullandıkları madde. Mesela Ruffles, Lays gibi cipsleri yerken bir süre sonra doygunluk hissi oluşuyor ama bu cips öyle değil. Çoğu zaman kutuyu tek oturuşta bitiriyorum ve pişman oluyorum hatta hem fiyatı hem de tek oturuşta bitirmekten dolayı...

Pringles’ın içerisinde lezzetini uçurmasını sağlayan MSG (Çin Tuzu) var diye biliyorum, hatta bir ara baya gündeme gelmişti. Bazı ülkelerde satışı yasaklanmıştı falan diye hatırlıyorum kesin ve net emin olmamakla birlikte. Ancak diğer cipsler de patates değil, yağ cipsi. İnanılmaz yağlı oluyorlar, hatta öyle ki cipsin aromasını bile alamıyoruz çoğu zaman o yüzden. Bu yüzden evet, daha zararlı olabilir ancak tadı, lezzeti, tasarımı her açıdan diğer cipslerden daha çekici olduğu da kesin. @Tolstoyevski gibi bir oturuşta bir kutu rahatlıkla yenilebiliyor... Diğer cipsler ise bir süre sonra bayıyor.

En sevdiğiniz hangisi peki? Benim Paprika... Hem dilimleri biraz daha ince, ağızda eriyor resmen hem de hafif acılı hoşuma gidiyor. :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Pringles’ın içerisinde lezzetini uçurmasını sağlayan MSG (Çin Tuzu) var diye biliyorum, hatta bir ara baya gündeme gelmişti. Bazı ülkelerde satışı yasaklanmıştı falan diye hatırlıyorum kesin ve net emin olmamakla birlikte. Ancak diğer cipsler de patates değil, yağ cipsi. İnanılmaz yağlı oluyorlar, hatta öyle ki cipsin aromasını bile alamıyoruz çoğu zaman o yüzden. Bu yüzden evet, daha zararlı olabilir ancak tadı, lezzeti, tasarımı her açıdan diğer cipslerden daha çekici olduğu da kesin. @Tolstoyevski gibi bir oturuşta bir kutu rahatlıkla yenilebiliyor... Diğer cipsler ise bir süre sonra bayıyor.

En sevdiğiniz hangisi peki? Benim Paprika... Hem dilimleri biraz daha ince, ağızda eriyor resmen hem de hafif acılı hoşuma gidiyor. :A
Sade (original), paprika, ekşi krema soğanlı ve texas barbekü sıralaması var bende de ama hepsi canım ciğerim, çok ayırt etmiyorum birbirlerini. :A

Geçtiğimiz aylarda sirkeli-tuzlu versiyonunu yemiştim o bile çok güzeldi ama bir yerden sonra daha fazla tüketilemiyor belki sirke tadından olsa gerek üsttekiler kadar akıcı olmamıştı. :A

pringles-sirkeli-165-gr-553d62.jpg

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Sade (original), paprika, ekşi krema soğanlı ve texas barbekü sıralaması var bende de ama hepsi canım ciğerim, çok ayırt etmiyorum birbirlerini. :A

Geçtiğimiz aylarda sirkeli-tuzlu versiyonunu yemiştim o bile çok güzeldi ama bir yerden sonra daha fazla tüketilemiyor belki sirke tadından olsa gerek üsttekiler kadar akıcı olmamıştı. :A

pringles-sirkeli-165-gr-553d62.jpg

Ben bir sıralama yapacak olsam ikinci sıraya peynir soğanı koyardım, hatta Paprika ile beraber yenildiği zaman inanılmaz bir lezzet ortaya çıkıyor öneririm. :A

Sade olan yanında içecek olmadan asla gitmiyor ya, yoksa onun da kendine has sade bir tadı var. Dediğin gibi hepsi belli bir standartın üzerinde zaten, tuzlu-sirkeli olan beni pek sarmadı ya. Dediğin gibi bir süre sonra zorluyor, bir de boyutu bir tık daha uzundu sanki diğerlerinden. :A

• Güldürdün

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Ben bir sıralama yapacak olsam ikinci sıraya peynir soğanı koyardım, hatta Paprika ile beraber yenildiği zaman inanılmaz bir lezzet ortaya çıkıyor öneririm. :A

Sade olan yanında içecek olmadan asla gitmiyor ya, yoksa onun da kendine has sade bir tadı var. Dediğin gibi hepsi belli bir standartın üzerinde zaten, tuzlu-sirkeli olan beni pek sarmadı ya. Dediğin gibi bir süre sonra zorluyor, bir de boyutu bir tık daha uzundu sanki diğerlerinden. :A
Peynirli ile ekşi kremalı soğanlı versiyonları çok benziyor aslında birbirlerine ama ikisi de taş gibidir, Türkiye'de eskisi gibi olmasalar bile yine de nazar değmesin. :A

Kesinlikle içecek + güzel bir film ya da dizi eşliğinde asıl tadı çıkıyor, öyle kuru kuru yenmiyor hiçbirisi. Tek oturuşta bitirince hem dudak iflas ediyor hem de pişmanlık veriyor ve ikinci kutu olsa onu da açsak diye bir yandan da vesvese oluşmasına neden oluyor. :A Çin tuzu olayındandır büyük ihtimalle, midyede de buna benzer bağımlılık etkisi var mesela, kölesi yapıyorlar adamı. :A

• Güldürdün

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Peynirli ile ekşi kremalı soğanlı versiyonları çok benziyor aslında birbirlerine ama ikisi de taş gibidir, Türkiye'de eskisi gibi olmasalar bile yine de nazar değmesin. :A

Kesinlikle içecek + güzel bir film ya da dizi eşliğinde asıl tadı çıkıyor, öyle kuru kuru yenmiyor hiçbirisi. Tek oturuşta bitirince hem dudak iflas ediyor hem de pişmanlık veriyor ve ikinci kutu olsa onu da açsak diye bir yandan da vesvese oluşmasına neden oluyor. :A Çin tuzu olayındandır büyük ihtimalle, midyede de buna benzer bağımlılık etkisi var mesela, kölesi yapıyorlar adamı. :A

Hepsi taş gibi ya, fiyatı da gitgide yükseliyor zaten. 5-6 liraya aldığımız günleri hatırlıyorum da... Güzel günlermiş. :A

Midye ile benzerliği konusuna da katılıyorum ya, hatta ıslak hamburgeri de bu kategoriye alabiliriz. Yiyorsun yiyorsun sonu yok, garip gerçekten. İşin güzel yanı ne kadar yersen ye, mideyi falan rahatsız etmiyorlar fazla. Mesela diğer yağlı dediğim cipsler çok daha fazla rahatsız edici...

• Harika

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Ben de paprikacıyım ama diğer türlerini de severiz sirke hariç. :A

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Gazetede kuponla verildiği günden beri favorim, sıralamam turuncu yani paprika, mor ve yeşil hepsi benim bebeklerimsssssss.
Ama fiyatı uçtukça uçtu o yüzden her zaman yemek mümkün olmuyor mlsf. Pringlestan sonra favorim doritostur. Doritosta sıralamam peynirli, baharatlı şeklinde :D Ama doritosun çakması olduğu halde a101'de satılan samba baharatlı doritos baharatlıdan hem daha ucuz hem daha lezzetli hem de gramaj olarak da kesinlikle daha fazla :A Keşke doritos peynirlinin de çakmasını çıkarsalar :D

alperuz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,351
Puanı
700
Diğer aşırı yağlı cipslere nazaran yemesi çok zevklidir ama fiyat konusunda biraz acımasızdır. :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Cips sevmiyorum, ne pringles ne diğerleri.

Nadiren şunları alıp ayran eşliğinde yiyorum :A
Bu hafta indirimdeydi büyük boy paketler (450gr) ve diğer cipsler yerine bunları aldım :A
IMG_20200831_045735.png