AMC Preacher 1. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
AMC'nin iddialı yeni dizisi Preacher bu gece başlıyor.

Bir din adamının doğadışı bir olay sonrası tanrıyı aramasını konu alan dizi bir çizgi roman uyarlaması. Seth Rogen ve Evan Goldberg'ün yapımcıları arasında olduğu ve ilk bölümü birlikte yönettikleri dizinin ses getirmesi bekleniyor.

İlk sezonu 10 bölümden oluşacak diziyle ilgili yorumları bu başlıktan yapabilirsiniz...

Preacher-Trailer.jpg

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Beklediğimiz özlemini duyduğumuz o seviyede bir dizi olma ihtimali çok yüksek. Merakla beklediğim bir proje. Artık saatler kaldı izlemeye, çıksın da bir an önce izleyelim. :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
"garth ennis ve steve dillon'ın yarattığı, vertigo comics'den çıkan çizgi roman. tanrı cenneti terketmiştir. cennette kaos sırasında, bir melek ve bir şeytanın ilişkisinden en az tanrı kadar güçlü bir varlık doğar ve yeryüzüne kaçar. esas oğlanımız olan mutsuz vaiz jesse custer*' ın içine giren bu güç onun ve karşılaştığı herşeyin yaşamını tamamen değiştirir. jesse, eski bir kiralık katil olan kız arkadaşı tulip ve kankası vampir cassidy ile birlikte tanrıyı bulup ona sebep olduğu kaos için hesap sürmek üzere yola düşer.
fazla "amerikan" olmasına rağmen, kesinlikle "tarzı" olan bir çizgi roman, özellikle karakterler çok başarılı verilmiş, metafizik-bilimkurgu-fantastik-gotik-parapsikoloji-voodo-mitler-gore vs vs... blasphemy had safhada..."

(Ekşi sözlükte 1999 yılında girilmiş entryden alıntıdır)

Konusu ilgi çekici fakat bunu tamamen sadık kalarak uyarlamak imkansız. Umarım Supernaturel gibi ergenlere ve bilhassa ergen kızlara hitap eden bir dizi olmaz, dört beş bölümün ardından olumlu yorumlar gelirse 26 haziran'dan sonra bir iki bölümüne bakabilirim sanırım.

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
İlk 4dk'sını yayınlamişlar beğendim esas adamımıza gelmeden kestiler :( ülkemize ahil edilmemiş sınırlandırılmış.

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
"garth ennis ve steve dillon'ın yarattığı, vertigo comics'den çıkan çizgi roman. tanrı cenneti terketmiştir. cennette kaos sırasında, bir melek ve bir şeytanın ilişkisinden en az tanrı kadar güçlü bir varlık doğar ve yeryüzüne kaçar. esas oğlanımız olan mutsuz vaiz jesse custer*' ın içine giren bu güç onun ve karşılaştığı herşeyin yaşamını tamamen değiştirir. jesse, eski bir kiralık katil olan kız arkadaşı tulip ve kankası vampir cassidy ile birlikte tanrıyı bulup ona sebep olduğu kaos için hesap sürmek üzere yola düşer.
fazla "amerikan" olmasına rağmen, kesinlikle "tarzı" olan bir çizgi roman, özellikle karakterler çok başarılı verilmiş, metafizik-bilimkurgu-fantastik-gotik-parapsikoloji-voodo-mitler-gore vs vs... blasphemy had safhada..."

(Ekşi sözlükte 1999 yılında girilmiş entryden alıntıdır)

Konusu ilgi çekici fakat bunu tamamen sadık kalarak uyarlamak imkansız. Umarım Supernaturel gibi ergenlere ve bilhassa ergen kızlara hitap eden bir dizi olmaz, dört beş bölümün ardından olumlu yorumlar gelirse 26 haziran'dan sonra bir iki bölümüne bakabilirim sanırım.
Kanalı itibarıyla çok daha sert olacağı kesin bence. Pek çekineceklerini, çizgi romandan aşırı derecede sapacaklarını sanmıyorum. Supernaturel'e oranla çok daha sağlam bir iş olacaktır. Ben biraz baktım nasıl olacak diye falan. Senaristleri ve diziyi oluşturanlar Seth Rogen'la Evan Goldberg geçmişten bugüne hep bu projeyi yapmak istemişler. Hatta diğer işlerde bile bu diziyi yapabilecek duruma gelmek için çalışmışlar. Kendi açıklamış bunu Seth Rogen. Adamların her şeyi yani bu proje. Senaryoda çizgi romandan bazı yerleri es geçmişler ama çizgi romanda olmayıp da okurların da seveceği ayrıntılar eklemişler. Kısaca üzerinde çok durulan bir proje. Ben merakla bekliyordum. Bakalım ilk bölümü görüp yorumlayacağız artık nasıl olduğunu.

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Sınavlar başlıyorrrrr.!! :( İlk bölüme bakarım ama sonra ki bölümleri ne yaparım bilmiyorum. :/

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Güzel açılış yaptı dizi, beklediğimi aldım. Çizgi roman konusunda kültürlü insanlardan Preacher çizgi romanının harika bir çizgi roman olduğunu duymuştum. Beklentilerimi arttırmıştı bu yorumlar. Hikaye zaten merak uyandırıcı cinsten ve oldukça ilginç eğer iyi işlenirse uzun soluklu ve güzel bir dizi izleriz diye düşünüyorum.

Dominic Cooper çok tanıdığım bir aktör değil ama role yakışmış bence. Jesse Custer karakterini sevdim. Diğer 2 başrol karakterlerinden İrlandalı vampir olan Cassidy'yi sevdim ama Tulip O'Hare'ye pek ısınamadım çizgi romanda beyaz tenli, sarışın karakteri niye esmer yapmışlar anlamadım. Arseface karakterini Allah çarpmış zaten. :) O karakterin ne yaşadığını biliyorum ama spoiler olur ilerleyen bölümlerde açıklanır zaten.

Preacher ilk bölümde yeteneklerine kavuştu. Söylediği her şeyi karşıdakine yaptırabiliyor sanırım. Adam kalbini açıp verdi şaka gibiydi oralar. :) Kavga sahneleri oldukça iyiydi özellikle bar kavgasını beğendim. Bizim Preacher'ın geçmişini merak ediyorum. Tulip O'Hare ile olan geçmişini ilerleyen bölümlerde görürüz.

Şans verilmesi gereken bir dizi ilerleyen bölümler için merakım yüksek.

8/10

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Birlikte başlayalım :A

@Harunnn60 Buraya da mı aynı şeyi yazdın arkadaş bir diziye de başla artık :A Ben ilk bölümü izlemiştim. Biraz karakterleri tanımak ve olayı anlamakla geçmişti ama sonra okumuştum bir yerden hikayeyi. Fena değil gibi dizi, gideri var tavsiye ederim :D

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
@Harunnn60 Buraya da mı aynı şeyi yazdın arkadaş bir diziye de başla artık :A Ben ilk bölümü izlemiştim. Biraz karakterleri tanımak ve olayı anlamakla geçmişti ama sonra okumuştum bir yerden hikayeyi. Fena değil gibi dizi, gideri var tavsiye ederim :D
O zaman finallerim vardı izleyemezdim, büte kalırım diye korktum. :F Şimdi sınavlar bitti rahatım artık. :A

Mr.At

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,080
Puanı
461
Web Sitesi
gecmisinmizikacisi.blogspot.com.tr
Çok @Çiğdem- tarzı değildir inşallah :F ah aklıma Lost geldi şimdi hani uyuşturucu buldukları bölüm.ss

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Çok @Çiğdem- tarzı değildir inşallah :F ah aklıma Lost geldi şimdi hani uyuşturucu buldukları bölüm.ss

Biraz Çiğdem tarzı ama basit bir dizi değil kesinlikle. Diziyi izleyecekseniz benim gibi bodoslama atlamayın hikaye hakkında bilgi edinip öyle izleyin derim. Ağır başlıyor hiçbir şey anlaşılmıyor çünkü.

@Çiğdem- Sana da tavsiye ederim vampir falan da var dizide senin de ilgi alanına girer belki :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Biraz Çiğdem tarzı ama basit bir dizi değil kesinlikle. Diziyi izleyecekseniz benim gibi bodoslama atlamayın hikaye hakkında bilgi edinip öyle izleyin derim. Ağır başlıyor hiçbir şey anlaşılmıyor çünkü.

@Çiğdem- Sana da tavsiye ederim vampir falan da var dizide senin de ilgi alanına girer belki :A
ben bakıcaktım ama fırsat bulamadım evet benim tarzım bu arada :A

ama süpernatural çakması butür diziler süpernatural varken buna çok gerek yok :F

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061

Ne tür bilgiler öğrenmek gerek. (b)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Etkili bir dizi. Ben karakterleri işleyişi sevdim şimdilik. Diğer 4 bölümüde izlerim:D

Karakterler bir araya toplandı olay şimdi başlıyor. O içine giren şey ile Tanrı savaşacak. İlginç olacak. Hayal gücü yüksek bir iş. Şimdiden meraklandım.:D

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Ayrıca son sahnede çalan şu güzel müziğide koyalım son sahne demişken. Kalbini soktuğu sahne komikti. Amca olayı çok yanlış anlamış.:F

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Dizi iyi gidiyor bence. Arada sıkıyor ama iyi şuanlık. Son sahnede Vaiz olayı kısmen idrak etti. Vampir efendi değişik bir arkadaş olmaya devam ediyor.:F

@destere dizi de hiç kız yok ama sen izle bu diziyi bence.:F