2013 Philomena (2013) Film Bilgileri & Yorumları

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
2431286.jpg

Philomena (2013)

Türü: Dram
Yönetmen: Stephen Frears
Senaryo: Steve Coogan

Oyuncular:
Steve Coogan
Judi Dench
Michelle Fairley
Sophie Kennedy Clark
Mare Winningham

IMDb Sayfası

Filmin Özeti
Oğlunu arayan bir kadının hikâyesi Dünyaca tanınmış bir politika yazarının dikkatini çeker. Oğlu küçük yaştayken kendisinden koparılan kadın yıllarca, bir manastırda yaşamaya zorlanmıştır ve şimdi oğlunu bulmaya kararlıdır…
Martin Sixsmith (The Lost Child of Philomena Lee"/ Philomena Lee’nin Kayıp Çocuğu) adlı kitaptan Steve Coogan ve Jeff Pope tarafından uyarlanan filmin yönetmenliğini ise Stephen Frears üstleniyor. Yaşanmış bir hikayeyi anlatan filmin başrolünde ise ödüllü oyuncu Judi Dench yer alıyor.

Filmin Fragmanı

[/CENTER]

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,812
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sonunda filmi izledim ve Oscar öncesi son önemli filmi de izlemiş oldum. En iyi film, en iyi kadın oyuncu ve en iyi uyarlama senaryo kategorileri de tamamlandı ve böylece ana kategorilerde izlemediğim film kalmamış oldu. :)

Filmi maalesef Türkçe altyazı bir yana düzgün bir İngilizce altyazı bile olmadığı için çok kötü bir İngilizce altyazıyla izlemek zorunda kaldım. O nedenle ilk dakikalarda bu duruma alışana kadar zor oldu fakat sonrasında tamamen alıştım ve pek farketmedi. Umarım filme yorumumu olumsuz etkilememiştir bu durum. :)

Filmin farklı bir konusu var ve bu konuyu da bence oldukça iyi bir şekilde işlemişler. Filmden beklediğimi buldum genel anlamda. Özellikle orta kısımlarından itibaren gayet sürükleyici bir şekilde devam etti. En iyi film adayı olmayı hakediyor mu? İşte orada biraz şüpheliyim. Sanırım İngiliz torpili adaylıkta biraz etkili oldu. Fakat Dallas Buyers Club, Saving Mr. Banks, Inside Llewyn Davis, The Butler, Philomena hepsi de yakın seviyedeki filmlerdi ve herhangi birinin adaylığı yadırganmazdı bence.

Filmin en güçlü noktası senaryoydu. Oradaki adaylığı kesinlikle hakediyor. Bence kazanabilir de sürpriz bir şekilde. En azından kazanma ihtimali bulunan tek kategorinin o kategori olduğunu söyleyebilirim.

Judi Dench fazla gösterişli bir rol olmasa da gayet iyi oynamış. Adaylığı için haketmediğini söyleyemem ama Cate Blanchett'ın yanına yaklaşamayacak bir performans daha. :)

Genel olarak iyi bir film ama benim bu yılki en iyilerim arasına girmez. :)

7/10

ehsan7000

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,059
Puanı
284
Philomena - 2013 yapimi.
- tabiki film 2013in en iyi filmlerinden biri.
- filmdeki cast çok iyidi, bi çok rol beni filmde etkiledi, hatta kuçuk çocuklar.
- filmin yildizlari: Judi Dench - Steve Coogan - Sophie Kennedy
- filmin en buyuk puani, başarili bir senaryo ve gerçek hikayesi.
- filmi izlerken bir saniye bile sikilmadim (evdeki herkes)
- filmin sahnesi: restoranda anthony'in olumunu ogerenmek.
- muzikler çok guzel ve yerindeydi.
- yonetmenlik ve ozelikle kullaninlan renkler ve işik çok iyidi.
- beni uzen bu filminde bi çok dram filmi gibi orta gişe yapmasi, aguest: osage countyde ayni durumdaydi.
- sonuç olarak film harikaydi, benim IMDB puanim 8.

Forum İstatistikleri

Konular
170,366
Kullanıcılar
8,418
Son Üye
fefe