Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
1995 yılından bu yana bilgisayar ve konsol platformlarında futbol denilince akla gelen iki oyundan biri olan PES serisi 25 sene sonra ilk kez yeni oyun çıkarmama kararı aldı!

maxresdefault.jpg

PES 2020'ye ''güncelleme'' olarak yayınlanacak olan PES 2021 Güncellemesi 15 Eylül 2020 tarihinde PS4, Xbox One ve PC platformları için yayınlanacak. Güncelleme, güncel kadro değişiklikleri ve belli başlı teknik değişikliklikler ile birlikte aynı zamanda UEFA EURO 2020 Modu ve içeriğini de beraberinde getirecek.

Geçtiğimiz dönemde Epic Games tarafından tanıtılan akıl almaz gerçekçiliğe sahip oyun motoru olan Unreal Engine 5'in kullanılacağı PES 2022 ile devrimsel bir geri dönüşe imza atmayı hedefleyen Konami, yeni nesile geçiş için zamana ihtiyaç duyduklarından dolayı PES 2021'in sadece güncelleme olarak yayınlanacağını açıklarken Messi'nin de yer aldığı 25.yıl özel videosu ile PES 2021 Güncellemesini duyurdu.

Öte yandan verilen bu kararın ekonomik sebeplerden dolayı değil, gelmekte olan Playstation 5 ve XBOX Series X nesillerine ayak uydurabilmek adına PES 2022 için zaman kazanmak ve Unreal Engine 5 oyun motoruna geçiş yaparak daha sağlam bir şekilde EA Sports FIFA ile ile rekabet edebilmek için verildiği öğrenildi.

EFOOTBALL-PES-202-900x503.jpg

PES oyununda yıllardır kullanılmakta olan Fox oyun motoru böylelikle PES 2021 güncellemesi ile son kez kullanılmış olacak. Unreal Engine 5 oyun motoruna sahip olacak olan PES 2022'de futbolcuların görünüşüne dair ilk görüntüler de yayınlandı:

Geçtiğimiz Mayıs ayında Epic Games tarafından tanıtılan Unreal Engine 5'in yeni nesil oyun konsollarına vaat ettiği gerçekçilik hissiyatı ise şu video ile birlikte duyurulmuştu:

• Beğendim
Reactions: xdragxx

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
İlginç karar ama ben bunu Ea Sports'tan bekliyordum.
FIFA da aynı PES gibi sadece güncelleme yapacak bu sene ama EA Sport kötü niyetli bir firma olduğu için böyle dürüstlüğe girişmezler. Konami en azından dürüstçe davranmış, isteseler PES 2021 olarak çıkarırlardı kadro güncellemeleri ile. FIFA ise kendi yolundan devam edecek... Umarım 2022'de PES kalite olarak yaklaşır FIFA'ya.

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
FIFA da aynı PES gibi sadece güncelleme yapacak bu sene ama EA Sport kötü niyetli bir firma olduğu için böyle dürüstlüğe girişmezler. Konami en azından dürüstçe davranmış, isteseler PES 2021 olarak çıkarırlardı kadro güncellemeleri ile. FIFA ise kendi yolundan devam edecek... Umarım 2022'de PES kalite olarak yaklaşır FIFA'ya.
Evet,umarım ben pesciyim ama son zamanlar fifa daha tercih edilen oldu gibi.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Oyun değişebilir ya bakalım belli olmaz :D

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060

EA’in kötü niyetliliğinden değil ya hangi oyun firmasının elinde Ultimate Team (FUT) gibi bir nimet olsa, her sene çıkarır yeni oyun. :A Konami doğru düzgün oyun satabiliyor olsa onlar da çıkarır bundan eminim. :A Bu kötü niyetlilikten ziyade ticaret olayı birazcık. :A

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
EA’in kötü niyetliliğinden değil ya hangi oyun firmasının elinde Ultimate Team (FUT) gibi bir nimet olsa, her sene çıkarır yeni oyun. :A Konami doğru düzgün oyun satabiliyor olsa onlar da çıkarır bundan eminim. :A Bu kötü niyetlilikten ziyade ticaret olayı birazcık. :A
Yok EA gerçekten kötü niyetli bir firma sadece bu konu özelinde değil, bu konuda stratejik hareket ediyor olabilirler ona bir şey diyemem ama EA is devil. :A

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
FİFA'nın fiyatı ile PES'in fiyatı arasında bayağı bir fark oynuyor.