OzaN'dan Yabancı Dizi Önerileri 5: Unutulmayanlar

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
@OzaN benim geçen yazıda söylediğim polisiye Twin Peaks'ti. Eski dizileri izleme etkinliğinde de vardı ama seçilmemişti sanırım. İzlemeyi düşünüyor muydun sen? :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
@OzaN benim geçen yazıda söylediğim polisiye Twin Peaks'ti. Eski dizileri izleme etkinliğinde de vardı ama seçilmemişti sanırım. İzlemeyi düşünüyor muydun sen? :D
Tahmin etmiştim zaten. :D

Listemde olan dizilerden biri, ilerleyen zamanlarda izleyeceğimiz dizilerden biri olması muhtemel. :):)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Tahmin etmiştim zaten. :D

Listemde olan dizilerden biri, ilerleyen zamanlarda izleyeceğimiz dizilerden biri olması muhtemel. :):)
The Wire'ı izleyemem gibi zaten ben. :D

29 bölümmüş. Sen ayarlarsın bir şekilde. Yaz bitince başlayabiliriz. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
The Wire'ı izleyemem gibi zaten ben. :D

29 bölümmüş. Sen ayarlarsın bir şekilde. Yaz bitince başlayabiliriz. :D
The Wire'a konu nereden geldi anlamadım. :D

Yaz bitince hemen olur mu bilmiyorum, Eylül ayı büyük ihtimal herkes yeni dizilerden dizi seçme telaşında olacak. Şöyle Ekim-Kasım gibi daha uygun olur herhalde etkinliğe girişmek için ama yine oylama yaparız birkaç tane daha var böyle az bölümlü sağlam dizi. :):)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Friends'i sık olmasa da elimden geldiğince izliyorum gerçekten çok kaliteli bir komedi dizisi.

The Sopranos bana göre tek kelimeyle müthiş bir dizi. Bu seviyeyi bozmadan devam edeceğine de güvenim tam.

Prison Break ve Lost dizilerini sevebileceğimi düşünsem de başlamak istemediğim diziler. Büyük ihtimalle de hiç başlamam. :D

Seinfeld aslında ilk başlamak istediğim komedi dizisiydi ama kısmet değilmiş. İlerde mutlaka bir gün izlemeyi düşünüyorum ama şu an daha Friends'e zor vakit bulurken Seinfeld'ı izlemem pek mümkün değil. :)

Aralarından şu anlık sanırım sadece izleyebileceğim Six Feet Under var. Başrolde de Micheal C. Hall'ın olması da benim gibi bir Dexter izleyicisi açısından iyi haber. Ama Michael C. Hall'ı iki farklı karakterde aynı zamanda izlemek beni olumsuz etkiler gibi. :D O yüzden o da şimdilik kalsın. Belki Dexter'dan sonra. :D

YıldırıM

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
711
@OzaN Lostun son bölümünde ne oldu izledim ama anlamadım
uçaktakiler gerçekten öldümü?Jack bambuların arasında yatarken uçakla diğerleri adadan kaçtı.Ama başka bir sahnede ise babasıyla konuşmasında öldüğü ile ilgili kon uşmalar geçti.Ben anlamadım öldüler mi ölmediler mi?

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Friends'i sık olmasa da elimden geldiğince izliyorum gerçekten çok kaliteli bir komedi dizisi.

The Sopranos bana göre tek kelimeyle müthiş bir dizi. Bu seviyeyi bozmadan devam edeceğine de güvenim tam.

Prison Break ve Lost dizilerini sevebileceğimi düşünsem de başlamak istemediğim diziler. Büyük ihtimalle de hiç başlamam. :D

Seinfeld aslında ilk başlamak istediğim komedi dizisiydi ama kısmet değilmiş. İlerde mutlaka bir gün izlemeyi düşünüyorum ama şu an daha Friends'e zor vakit bulurken Seinfeld'ı izlemem pek mümkün değil. :)

Aralarından şu anlık sanırım sadece izleyebileceğim Six Feet Under var. Başrolde de Micheal C. Hall'ın olması da benim gibi bir Dexter izleyicisi açısından iyi haber. Ama Michael C. Hall'ı iki farklı karakterde aynı zamanda izlemek beni olumsuz etkiler gibi. :D O yüzden o da şimdilik kalsın. Belki Dexter'dan sonra. :D
sfu ve dexter ı kısa bir süre olsa birlikte izlemiştim hatta hemen ard arda :D beni pek olumsuz etkilemedi ama dexter karizmasının bozulmayacağından eminsen bir bak, yetiş bize derim :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Six Feet Under'ı izleyip izlememek zor karar tabii ama şu an baya kalabalık izliyoruz, sonra tek başına aynı tadı bulamayabilirsin. :)

Dexter ile bu dizideki rolleri baya farklı. Bence aynı kişinin oynadığını unutursun bir süre sonra, ilk başta tuhaf gelse de. :D Yine de aynı gün iki diziyi birden izlemek tuhaf olur mesela. :D

@OzaN Lostun son bölümünde ne oldu izledim ama anlamadım
uçaktakiler gerçekten öldümü?Jack bambuların arasında yatarken uçakla diğerleri adadan kaçtı.Ama başka bir sahnede ise babasıyla konuşmasında öldüğü ile ilgili kon uşmalar geçti.Ben anlamadım öldüler mi ölmediler mi?
Öncelikle spoiler butonunu kullanmaya alışalım. :)

Ben izleyeli çok oldu net hatırlamıyorum ama hatırladığım kadarıyla net bir cevap yoktu, senin yorumuna kalıyordu her şey. :)

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Lost: Dizinin ilk sezonunun ortasına kadar izledim, diğer bilgisayarımda ki hdd'ye ulaşana kadar izleyemeceğim malesef. :(

Prison Break, televizyonda bir kaç bölümünü izledim, haliyle o diziye başlama gibi bir durum söz konusu değil. :(

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Lost: Dizinin ilk sezonunun ortasına kadar izledim, diğer bilgisayarımda ki hdd'ye ulaşana kadar izleyemeceğim malesef. :(

Prison Break, televizyonda bir kaç bölümünü izledim, haliyle o diziye başlama gibi bir durum söz konusu değil. :(
Birkaç bölüm izlemen niye engel olsun ki başlamana? :):)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
sfu ve dexter ı kısa bir süre olsa birlikte izlemiştim hatta hemen ard arda :D beni pek olumsuz etkilemedi ama dexter karizmasının bozulmayacağından eminsen bir bak, yetiş bize derim :D
Six Feet Under'ı izleyip izlememek zor karar tabii ama şu an baya kalabalık izliyoruz, sonra tek başına aynı tadı bulamayabilirsin. :)

Dexter ile bu dizideki rolleri baya farklı. Bence aynı kişinin oynadığını unutursun bir süre sonra, ilk başta tuhaf gelse de. :D Yine de aynı gün iki diziyi birden izlemek tuhaf olur mesela. :D

Öncelikle spoiler butonunu kullanmaya alışalım. :)

Ben izleyeli çok oldu net hatırlamıyorum ama hatırladığım kadarıyla net bir cevap yoktu, senin yorumuna kalıyordu her şey. :)
Evet aynı gün iki farklı karakterde izlemek farklı olacak ama bu iyi mi olur, kötü mü olur denemeden bilemeyiz. :D

O zaman ben bayramdan sonra 1-2 bölüm şans vereyim diziye. Eğer diziyi ve Micheal C. Hall'ın canlandırdığı karakteri beğenirsem devam ederim. :D

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Evet aynı gün iki farklı karakterde izlemek farklı olacak ama bu iyi mi olur, kötü mü olur denemeden bilmeyiz. :D

O zaman ben bayramdan sonra 1-2 bölüm şans vereyim diziye. Eğer diziyi ve Micheal C. Hall'ın canlandırdığı karakteri beğenirsem devam ederim. :D
aynen, denemekten bir zarar gelmez. :D

Reytinger

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,255
Puanı
460
Eline sağlık adminim.:D

İçinden pek izleyemek istediğim yok şu sıralar. Belki ileride Friends olabilir.:)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
The Wire'a konu nereden geldi anlamadım. :D

Yaz bitince hemen olur mu bilmiyorum, Eylül ayı büyük ihtimal herkes yeni dizilerden dizi seçme telaşında olacak. Şöyle Ekim-Kasım gibi daha uygun olur herhalde etkinliğe girişmek için ama yine oylama yaparız birkaç tane daha var böyle az bölümlü sağlam dizi. :):)
O da polisiye ve biten bir dizi ya. :D

Olur ama çok gecikmesin. :D

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,094
Puanı
1,061
pb ve lostu izledim
freaks and geeks yarda kaldım devam edicem
sopranos ve firends e başladım pek sarmadı
seinfield hakkında fikrim yok

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
prison break ilk sezonu harikaydı, ikinci sezon yine çok iyiydi üç ve dördüncü sezonlarda aksiyon olarak iyi ama mantıktan uzalaşılan bölümler izledik , tempo düşmedi ama ne neden nasıl sorularına mantıklı cevaplar bulamadığım bölümlerdi ? @OzaN lost için sonunda bozdu demiş ama bence prison break de ikinci sezondan sonra mantık olarak hafiften bozanlardan :)
lost izledim güzel diziydi sonlarda gizemini yitirmiştir
sopranos benden uzak olsun
friends i hem @berkann hem @OzaN tavsiye ediyor bakacağım mutlaka :)

six feet under dan bahsetmeyi unuttum :) izliyorum ve de harika bir dizi izlemeyen arkadaşlara tavsiye ederim izlemeyen kalmasın :)

bu arada @OzaN deadwood dan bahsetmeyi yine unutup etkinliği sonlandırmış :)
DeadwoodSeason1_DVDcover.jpg

bugüne kadar izlediğim en güzel ve özel dizilerden biridir DeadWood, izlemeyen arkadaşlar bir ilk bölümlerine bakarlarsa eminim bırakamayacaklar ...

Son düzenleme: