TVen Oyun Of The Forum 2. Bölüm

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
NOnj2N.png

Oyun Of The Forum
2.BÖLÜM (Gören Yanar)
Dizide yer alan kişi ve kurumlar gerçek tarihi unsurlara ait değildir, olay 1900 yıllarında Favonuşka adlı hristiyan bir krallıkta geçmektedir.
Aserat: Bunları giyin, güzelce dinlen. Deniz kralımızın yanına götürüldü, gerekenin yapılacağından eminim.
sokak sanati: Teşekkürler... Çok yardımcı oldun.
Aserat: Belki bir gün sen de bana yardımcı olursun. (Gülümser)
sokak sanati: Ne demek istediniz anlayamadım?
Aserat: Tolstoyevski adında bir oğlum var, işi gücü saçma sapan bilimsel kitaplar okumak yani kısacası inek, ben biraz gözü açılsın istiyorum...
sokak sanati: Yine anlayamadım...
Aserat: Anla işte ya illa açık açık söyleyemem ki bunu, temiz bir hatunsun. (sokak sanati'nın kulağına yaklaşarak fısıldar, sokak sanati'nın gözleri kocaman olur. Aserat yine gülümseyerek uzaklaşır.)
sokak sanati: Yüce İsa!
Aserat odadan çıkarken kapıyı tamamen kapatmayı unutur, kapı yarım açık kalmıştır.
destere: Popom geliyor!! popom geliyor! popoma yer açın! yer açınnnn! (Koluna xBUGRAx ve Çiğdem- girmiştir, arkalarından xemrexxx geliyordur)
xBUGRAx: Geç destere efendi geç, ha gayret az kaldı!
destere: Offff çok yoruldum!
Aserat: (Kapıdan çıkar) Biraz kilo versen iyi olur, yürüyemiyorsun bile artık!
destere: Bana bak yılan, tek sıkmalık canın var konuşma benle!
Çiğdem-: Çocuk haklı ayol, seni taşımaktan bi hal olduk.
destere: Bırakın o zaman, bırakın! (Bağırır) Hadi hepiniz işinize, ben kendim yürürüm! (xBUGRAx Çiğdem'i dürter "siz gidin işareti yapar, o sırada iç geçirir")
xBUGRAx: Geberse de kurtulsak şundan insan değil adeta bir çamış! (xemrexxx omuzunu okşar)
destere: Sen de git kıvırcık! İstemiyorum kimseyi, defol!
xBUGRAx: Ama, yürüyemezsin ki sen..
destere: Git dedim! (Bağırır)
xBUGRAx: Sana iyilik yapanda kabahat, ne halin varsa gör!
destere: Offff yürümek çok zor, biraz şurada soluklanıyım bari. (O sırada sokak sanati soyunmaya başlar, kapı aralığından destere görmektedir)
-----
Kral mrt-06'ın odasına denizz19 getirilir...
denizz19: Kralım ne olursunuz beni affedin, ben bir şey yapmadım! Yüce İsa adına ben bir şey yapmadım!
mrt-06: Kes! (Üzerine yürür)
denizz19: Aşık oldum kralım tüm suçum bu sadece, ben masumum oyun oynadı bana...
mrt-06: Çok büyük yanlış yaptın Deniz ama senin gibi bir devlet adamına ihtiyacım varken kelleni şu süreçte alamam... O hatun... (sözünü keser)
denizz19: sokak sanati!
mrt-06: Yarın gece klisede nikahınız olacak, bu olayı büyütmeden kapatacağız!
denizz19: Kralım çok yaşayın, canımı bağışladığınız için size sonsuz minnettarım...
mrt-06: Gözüm bir süre seni görmesin, çık!
------
destere:
Aman aman! Ooo ooo oooo!! (Gözleri kocaman olur) O şey! Şeyyy! Hayatımda bu kadar bü bü....
sokak sanati: (Doğrulurken destere'yi görür) Kapı açıkmış! (Üstünü düzeltip koşarak destere'nin yanına gider)
destere: Bu nasıl olur? Sen?!
sokak sanati: Bana bak dombili ağzını açarsan öldürürüm seni! Çeneni kapayacaksın!
destere: Hayır! Ben yalan söylemem, gerçeği herkes bilecek! (Doğrulmaya çalışır)
sokak sanati: Bunca oyun bunca emeğimi senin yüzünden çöp edemem, edemem! (destere'nin üzerine gelerek var gücüyle iter, destere'nin ayağı kayarak merdivenlerden yuvarlanmaya başlar)
sokak sanati: Zamanında hadım olmaktan kaçmasam bir sorun olmayacaktı ama kıyamadım işte!
destere kanlar içerisinde yere yığılır. sokak sanati ise hızla odasına girerek kapıyı kilitler, uyuyormuş gibi yatağa geçer. Kısa sürede sesi duyan saray hizmetkarları koşarak gelir.
xemrexxx: Tanrım bu ne?!
Çiğdem-: destere!
xemrexxx: Kız... kız... abovvvv! Büyük resmi gördün mü?
Çiğdem-: Ne resmi ayol...
xemrexxx: Hatırlasana!
-Flasback-
"destere: Bırakın o zaman, bırakın! (Bağırır) Hadi hepiniz işinize, ben kendim yürürüm! (xBUGRAx Çiğdem'i dürter "siz gidin işareti yapar, o sırada iç geçirir")
xBUGRAx: Geberse de kurtulsak şundan insan değil adeta bir çamış! (xemrexxx omuzunu okşar)"
Çiğdem-: Buğra en sonunda dayanamadı demek! (O sırada sarayın en yetkilelerinden yatutarsa gelir)
yatutarsa: Ne oluyor burada! (Hızla elini destere'nin bileğine götürür nabzı atıyordur) Çabuk destere'yi hekime götürün, yaşıyor! Siz... siz durun! Kim yaptı bunu, nasıl oldu?!
Çiğdem-: Ayy biz bilmi... (sözünü xemrexxx keser)
xemrexxx: xBUGRAx destere'yi merdivenlerden itti, ayy engel olamadık efendim!
yatutarsa: (Çok sinirlenir) Çabuk getirin onu odama, çabuk! (Hızla odasına gider)
Çiğdem-: Neden yaptın bunu, görmedik bile!
xemrexxx: Ah saftirik Çiğdem-, Buğra en gözdeleriydi sessiz, sinsi ama bir o kadar da çocuksu suratıyla göz boyuyordu. Önümüzde engeldi yani! Böylece engelden kurtulmuş olacağız!
Çiğdem-: Vay canına kızz sen ne fenasın...
xemrexxx: Eeeee burası Favonuşka kızım burada herkes yılan!​
2.BÖLÜM SONU
bLVrJY.png
Fav10'da bir ilk! mrt-06'ın sesli anlatımıyla Oyun Of The Forum çok yakında!

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,935
Puanı
1,061
Güzel bölüm olmuş eline sağlık. Rolüm de fena görünmüyor en azından Yürüyen Ölüler'e göre daha fazla ağırlığım var. Yeni bir fenomene dönüşebilir doğru kullanırsan. :A @mrt-06

Yalnız sokak kadın mı erkek mi anlayamadım. Yani hem kadın deniliyor, hem hadımdan kaçmasam diyor. (b)

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Güzel bölüm olmuş eline sağlık. Rolüm de fena görünmüyor en azından Yürüyen Ölüler'e göre daha fazla ağırlığım var. Yeni bir fenomene dönüşebilir doğru kullanırsan. :A @mrt-06

Yalnız sokak kadın mı erkek mi anlayamadım. Yani hem kadın deniliyor, hem hadımdan kaçmasam diyor. (b)
Kestirmemiş işte, olayı anlatıyor orda. Kadın kılığına girmiş bir erkek. :A

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,356
Puanı
1,061
:F:F Baya güldüm :F Destere oscarlık oynuyor kafamda :A 6 @mrt-06 ellerine sağlık :D Ama biraz şey konusu fazla mı oldu ne :A

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061

xBUGRAx

Emekli
Reaksiyon puanı
19,807
Puanı
1,060
sokak sanati Eğreti Gelin mi olacak teklif onu çağrıştırdı. :A

Niye sesli düşündüm ki.. Casttaki tip mi çocuksu surat. :A Eline sağlık. :bhr: @mrt-06

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060
Ben kendime torpil geçtim en yakışıklısını koydum GoT'tan olan sadece benim. :F
hiç bir karakteri tanımıyorum.
Torpil geçtiğin belli :A en parlayan sensin. Deniz karakterininde gideri varda ben kafayı bıyığa taktım :F komik

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060

resimde de belli değil gibi :F ama erkekmiş :A

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061