Oynamaktan çok yazmaktan keyif alıyorum

BesaleT

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
5,684
Puanı
1,061
[h=2]
688356795750.jpg

atv'nin sevilen dizisi 'Aşağı Yukarı Yemişlililer'de temizlikçi 'Emine' karakterini oynayan Gülhan Tekin, oyunculuktan çok yazarlıktan keyif aldığını ve diğer rol arkadaşlarını daha öne çıkarmak için kendini geride tuttuğunu söyledi[/h]
Çok Güzel Hareketler Bunlar' isimli programdaki skeçlerle ünlenen Büşra Pekin, Bülent Parlak, Şahin Irmak, Murat Eken ve Gülhan Tekin; atv ekranlarında yayınlanan 'Aşağı Yukarı Yemişlililer' isimli diziyle 7'den 70'e herkesi kahkaha krizine sokuyor. İnşaat işiyle uğraşan aynı köylü iki ailenin çatışmasını anlatan dizide Gülhan Tekin 'Emine' karakterini canlandırıyor. Yazarlık da yapan Tekin, diziyle ilgili samimi açıklamalarda bulundu.

BİZ ZOR OLANİ SEÇTİK
* Aslında biz bir gençlik sit com'u hazırlıyorduk. Ama özgür olmak ve alanımızı daha da genişletmek için farklı bir şey yapmak istemiştik. Sit com yapmak bundan daha kolaydı ama biz zor olanı seçtik. İnşaat fikri de Murat Eken'den çıktı. 'Amelelerin hayatını anlatalım' diye bir konu attı ortaya... Biz de çok beğendik ve üzerine bir sürü konu ürettik. Derken, 'Aynı köyden inşaatla uğraşan iki kavgalı ailenin hikayesini anlatalım' diye konuştuk.
* Ben 9 Eylül Üniversitesi'nin dramatik yazarlık bölümünden mezunum. 'Çok Güzel Hareketler Bunlar' isimli programımızdan önce de 'Yadigar', 'Estağfurullah Yokuşu' ve 'Bebeğim' isimli pek çok dizinin senaryo ekibinde çalıştım.
* Oyunculuk yapmaya Yılmaz Erdoğan'ın ısrarıyla başladım. Benim esas işim senaristlik... Atölyeye de yazar olarak girmiştim. Ama iyi ki de oyunculuk yapmaya başlamışım. Yazarlıkoyunculuk iç içe meslekler.
ROL ÇALMAYIZ!
* Bizim ekipte rol çalma, çekememezlik hiç olmuyor. Ben hem yazım kısmında daha çok olabilmek hem de diğer arkadaşlarımı ön plana çıkarmak için oyunculuk anlamında özellikle kendimi geri planda tutuyorum. 'Çok Güzel Hareketler Bunlar'da 'Hıyarlı Baba', 'Havuçlu Anne' ve 'Tabutçu Recep' gibi karakterler daha ön plana çıktı. Hal böyleyken ben Büşra'nın (Pekin), Murat'ın (Eken), Şahin'in (Irmak) ve Bülent'in (Parlak) yeteneğini neden kullanmayayım? Yazar olarak böyle bir kadroyla çalıştığım için kendimi gerçekten şanslı hissediyorum.

ZİHNİ HOCA'YA ROL YAZMAK RÜYA GİBİ
* Diziyle ilgili aldığımız ilk eleştiri dizimizin skeçvari oluşuydu. Biz, bu eleştiriyi bekliyorduk açıkçası... Dört sezon 'Çok Güzel Hareketler Bunlar' yaptık ve bizi hep skeçlerde görmeye alıştılar. Doğal olarak seyirci de aynı duyguyla izledi. 8-9 dakikalık bir skeç yazıyorduk. Şimdi 90 dakikalık senaryo yazıyoruz. Skeçte durumu kısaca özetliyorduk, ama şimdi 90 dakikaya yaydığımız bir hikaye anlatıyoruz.

DİZİMİZE SKEÇVARİ DEDİLER, BAŞTA ÇOK ELEŞTİRDİLER
* Diziyle ilgili aldığımız ilk eleştiri dizimizin skeçvari oluşuydu. Biz, bu eleştiriyi bekliyorduk açıkçası... Dört sezon 'Çok Güzel Hareketler Bunlar' yaptık ve bizi hep skeçlerde görmeye alıştılar. Doğal olarak seyirci de aynı duyguyla izledi. 8-9 dakikalık bir skeç yazıyorduk. Şimdi 90 dakikalık senaryo yazıyoruz. Skeçte durumu kısaca özetliyorduk, ama şimdi 90 dakikaya yaydığımız bir hikaye anlatıyoruz.
* Dizinin ilerleyen bölümlerinde Betül Arım gibi ünlü isimler de konuk olacak.. Arım, temizliğe gittiğim evin sahibi olarak izleyiciyle buluşacak. Diziye ünlüler misafir olacak.

Kaynak : Sabah