Osmaniye 2014 Yerel Seçim Tahminleri ve Sonuçları

Yakamoz-Asi

Emekli
8 Ocak 2013
47,190
20,088
1,061

Bahçe, Düziçi, Hasanbeyli, Kadirli, Sumbas ve Toprakkale ilçeleri ve merkezde yapılacak seçimlerde Osmaniye belediye başkanı ve ilçe belediye başkanları seçilecek.

Geçtiğimiz seçimlerde Osmaniye'de seçimler oldukça çekişmeli geçmişti. 2 partinin yakın yakına gittiği seçimlerde ipi göğüsleyen ise MHP'li Kadir Kara oldu. AKP adayı ise az farkla seçimi kaybetti. Geçen seçimin sonuçları:

[xtable=bcenter|268x@]
{tbody}
{tr}
{td=39x@}PARTI{/td}
{td=130x@}ADAY{/td}
{td=50x@}%{/td}
{td=49x@}OY{/td}
{/tr}
{tr}
{td}MHP{/td}
{td}KADIR KARA{/td}
{td}48.80%{/td}
{td}47.384{/td}
{/tr}
{tr}
{td}AKP{/td}
{td}SUAT ÖNAL{/td}
{td}38.80%{/td}
{td}37.716{/td}
{/tr}
{tr}
{td}CHP{/td}
{td}HAYDAR AKTÜRK{/td}
{td}6.30%{/td}
{td}6.098{/td}
{/tr}
{tr}
{td}DTP{/td}
{td}KAMURAN BAGBURAK{/td}
{td}2.20%{/td}
{td}2.104{/td}
{/tr}
{tr}
{td}SP{/td}
{td}MEHMET FATIH KINAY{/td}
{td}1.70%{/td}
{td}1.660{/td}
{/tr}
{/tbody}
[/xtable]

Osmaniye 2009 yerel seçimleri sonucunda 2 ilçede Adalet ve Kalkınma Partisi ve 4 ilçede Milliyetçi Hareket Partisi belediye başkanlıklarını kazanmıştır.

2011 genel seçim sonuçları:
  • 1.
    AKP 55.656 %44,7
  • 2.
    MHP 49.433 %39,7
  • 3.
    CHP 12.884 %10,4
  • 4.
    KAMURAN BABRAK 1.561 %1,3
  • 5.
    SP 1.354 %1,1
  • 6.
    BBP 1.061 0.9%

2014 adayları ise şöyle;

Kadir Kara - MHP
Mehmet Gürbüz - AKP
Haydar Aktürk - CHP
Osman Eroğlu - SP
Fuat Arıkan - BBP

Siz FavoriForumum üyelerinin tahmin ve görüşlerini de bekliyoruz.​

Arslan Bey

Emekli
25 Temmuz 2011
29,414
7,646
1,060
Aydın
Osmaniye, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin memleketi. MHP için Osmaniye bu sayede ayrı bir önem kazanıyor ve bu önemi Kadir Kara'nın belediye başkanı seçilmesiyle göstermiş. Osmniye'de MHP adına aday olan Kadir Kara'nın yeniden seçileceğini düşünüyorum.

berkann

Favori Üye
22 Aralık 2011
24,262
7,387
1,060
MHP alacaktır. AKP'nin şansının olduğunu düşünmüyorum. CHP'yi konuşmaya bile gerek yok. :D

Aslında bu konulara anket de eklenebilir? @Yakamoz-Asi

berkann

Favori Üye
22 Aralık 2011
24,262
7,387
1,060
@berkann ile @Reytinger memnun mu acaba Osmaniye'deki MHP ve yönetiminden? Belediye başkanı nasıl sizce? Yorumlarınız nasıl bu yönde, bir bakalım. :)
Pek bir şey yaptıkları yok. Bir AVM'yi açıldı. (Belediye mi açtı fikrim yok.) Altyapı, mimari, yollar kötü. Çarpık bir şehirleşme var. Her yere apartman yapılıyor ama sosyal aktive yapılabilecek hiç bir şey yapılmıyor. Ha iki meydan yapıldı ama küçük bir şey. Meydan denmez. Kapalı otopark falan da yok sanırım. :D

Bir de Osmaniye büyüyen bir şehir. Sanırım üniversitenin olduğu yerler daha düzenli ve daha çok gelişiyor. Görmedim ama oraları. :D

@Reytinger daha farklı şeyler söyler Osmaniye hakkında. :D

Sonuç olarak Osmaniye iklimi, küçük şehir olmasıyla yaşanabilecek bir şehirken, diğer özellikleri bakımından çekilecek bir yanı yok. Gideceğim günü merakla bekliyorum ama her ne kadar sevmesem de seviyorum yine de Osmaniye'yi. :D

Artı olarak böyle bir şehirde dolmuş parası öğrenciye 1,5 olur mu ya? Resmen soygun. :D

mrt-06

Admin
5 Ocak 2013
89,404
50,169
1,061
Ankara
Pek bir şey yaptıkları yok. Bir AVM'yi açıldı. (Belediye mi açtı fikrim yok.) Altyapı, mimari, yollar kötü. Çarpık bir şehirleşme var. Her yere apartman yapılıyor ama sosyal aktive yapılabilecek hiç bir şey yapılmıyor. Ha iki meydan yapıldı ama küçük bir şey. Meydan denmez. Kapalı otopark falan da yok sanırım. :D

Bir de Osmaniye büyüyen bir şehir. Sanırım üniversitenin olduğu yerler daha düzenli ve daha çok gelişiyor. Görmedim ama oraları. :D

@Reytinger daha farklı şeyler söyler Osmaniye hakkında. :D

Sonuç olarak Osmaniye iklimi, küçük şehir olmasıyla yaşanabilecek bir şehirken, diğer özellikleri bakımından çekilecek bir yanı yok. Gideceğim günü merakla bekliyorum ama her ne kadar sevmesem de seviyorum yine de Osmaniye'yi. :D

Artı olarak böyle bir şehirde dolmuş parası öğrenciye 1,5 olur mu ya? Resmen soygun. :D
Ankara'da da 1.5 TL, yuh yani. :D Belki her yerde 1.5 TL'dir. (b)