Oscar 2020 Adayları Belli Oldu!

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
9 Şubat 2020 tarihinde gerçekleşecek olan 92.Oscar Ödüllerinde bu senenin adayları belli oldu.

-Jp7J7Zou0mkQ9Q6uwMqMg.jpg

Adaylıklara 11 dalla Joker damgasını vururken, The Irishman, 1917 ve Once Upon a Time in Hollywood 10’ar adaylık alarak dikkat çektiler.

MV5BMjFiMDY1ZmQtNTY3MS00NzliLThlZDAtMmU0NGJiOGQ2YTZhXkEyXkFqcGdeQXVyNTU0OTM5NTk@._V1_CR36,0,2208,1242_AL_UY393_CR11,0,698,393_AL_.jpg

En İyi Film Adayları:
  • “Once Upon a Time in Hollywood”
  • “Ford V Ferrari”
  • “The Irishman”
  • “Parasite”
  • “1917”
  • “Marriage Story”
  • “Jojo Rabbit”
  • “Joker”
  • “Little Women”
En İyi Yönetmen Adayları:
  • Martin Scorsese, “The Irishman”
  • Quentin Tarantino, “Once Upon a Time in Hollywood”
  • Bong Joon-ho, “Parasite”
  • Sam Mendes, “1917”
  • Todd Phillips, “Joker”
En İyi Erkek Oyuncu Adayları:
  • Joaquin Phoenix, “Joker”
  • Adam Driver, “Marriage Story”
  • Leonardo DiCaprio, “Once Upon a Time in Hollywood”
  • Antonio Banderas, “Pain and Glory”
  • Jonathan Pryce, “The Two Popes”
En İyi Kadın Oyuncu Adayları:
  • Charlize Theron, “Bombshell”
  • Scarlett Johansson, “Marriage Story”
  • Saoirse Ronan, “Little Women”
  • Cynthia Erivo, “Harriet”
  • Renee Zellweger “Judy”
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Adayları:
  • Brad Pitt, “Once Upon a Time in Hollywood”
  • Al Pacino, “The Irishman”
  • Joe Pesci, “The Irishman”
  • Tom Hanks, “A Beautiful Day in the Neighborhood”
  • Anthony Hopkins, “The Two Popes”
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Adayları:
  • Margot Robbie, "Bombshell"
  • Laura Dern, "Marriage Story"
  • Kathy Bates, "Richard Jewell"
  • Florence Pugh, "Little Women"
  • Scarlett Johansson, "Jojo Rabbit"
En İyi Özgün Senaryo Adayları:
  • Marriage Story”
  • “Once Upon a Time in Hollywood”
  • “Parasite”
  • “Knives Out”
  • “1917”
En İyi Uyarlama Senaryo Adayları:
  • “Little Women”
  • “The Two Popes”
  • “Joker”
  • "The Irishman"
  • "Jojo Rabbit"
En İyi Yabancı Film Adayları:
  • “Parasite” | Güney Kore
  • “Pain and Glory” | İspanya
  • “Les Misérables” | Fransa
  • “Honeyland” | Kuzey Makedonya
  • “Corpus Christi” | Polonya
En İyi Animasyon Adayları:
  • "How to Train Your Dragon: The Hidden World"
  • "I Lost My Body"
  • "Klaus"
  • "Missing Link"
  • "Toy Story 4"

Bütün adaylıklar: https://oscar.go.com/news/nominations/oscar-nominations-2020-list-nominees-by-category

Kaynak: nytimes.com

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Son yılların en acayip film yılı oldu. Adaylar da şahane. Çoğu yıl en iyi film kategorisine kötünün iyisi kazansın diye bakıyorduk ama bu sene izlediğim 7 adaydan hangisi kazanırsa kazansın sevinirim. (1917 ve Little Women daha izlemedim) Tabii gönlüm Parasite veya Jojo Rabbit'ten yana. :) Fakat Once Upon a Time in Hollywood veya 1917 kazanacak gibi.

En iyi yardımcı erkek oyuncu kategorisi tarihin en güçlü kategorisi oldu sanırsam. Hepsi birbirinden dev oyuncular. Tom Hanks'in 19 sene aradan sonra nihayet hak ettiği adaylığı alması sevindirdi. Al Pacino, Joe Pesci ve Anthony Hopkins de çok çok uzun yıllar sonra aday oldular. Tabii onlar pek aktif olarak iyi filmlerde oynamadıklarından normal durum...

11 adaylık alan Joker de tebriği hak ediyor. Joaquin Phoenix'e Oscar'ı hayırlı olsun. :)

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Netflix düşmanlığı had safhada olduğu için The Irishman malesef tek tük ödül alacaktır, sıfır çekerse bile şaşırmam. Halbuki adalet varsa, doğruca o ödül Irıshman’e gider.

Bence de en güçlü 2 aday 1917 ve Bir Zamanlar Hollywood. İkisi en kaliteli olduğu için değil, tam Akademinin unsurlarına hitap ettiği için. Hele ki Hollywood nostaljisi yapan Bir Zamanlar Hollywood dururken salon lobisine meydan okumuş Irıshman’in şansı gerçekten çok zayıf.

Fakat Irıshman kazananamayacaksa Hollywood’ın sa kazanmasına üzülmem Tarantino söz konusu olduğu için. Yine de en zayıf filmlerinden birinin en iyi film ödül alması ilginç olacak.

Öte yandan Robert de Niro’yu aday göstermemiş olmaları da tam bir skandal...

• Beğendim
Reactions: MEnes and bazinga

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Gerçekten beklentilerimizin çok çok üstünde bir yıl oldu, son yılların en iyisi kesinlikle. Birçok iddialı film var ve hepsi kazanabilir. İşin en güzel yanı ise hangisi kazanırsa kazansın üzülmem muhtemelen. (Once Upon hariç...)

Ödülü 1917 veya Once Upon a Time in Hollywood kazanacak bence de. Özellikle Once Upon a Time in Hollywood çok sevildi, “En İyi Film” dalı dışındaki diğer dallarda da ödül/ödüller alabilir gibi duruyor.

1917 için ön yargılı değilim hatta beğeneceğimi düşünüyorum, keşke ülkemizde geç vizyona girmese ama yapacak bir şey yok. Imdb Top250’ye de hızlı ve iddialı bir giriş yaptı. Kaliteli bir film izleyeceğimize eminim. Bu arada film tek planmış, bu bile heyecanlandırıyor...

“Yardımcı Erkek Oyuncu” resmen Şampiyonlar Ligi gibi, gerçekten inanılmaz isimler bir araya gelmiş. Burada en geri planda kalan isim Brad Pitt bence ama ödülün en büyük adayı da o bence. Ancak şahsen ben Al Pacino veya Joe Pesci’nin kazanmasını isterim ödülü.

Parasite’in de bol bol ödül alması dileği ile, çekik gözlü kardeşlerim... seviliyorsunuz.

Joaquin Phoenix ise hak ettiği ödüle -sadece Joker’den dolayı demiyorum bunu- kavuşacak gibi. Hayırlı olsun, sonuna kadar helaldir...

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Netflix düşmanlığı had safhada olduğu için The Irishman malesef tek tük ödül alacaktır, sıfır çekerse bile şaşırmam. Halbuki adalet varsa, doğruca o ödül Irıshman’e gider.

Bence de en güçlü 2 aday 1917 ve Bir Zamanlar Hollywood. İkisi en kaliteli olduğu için değil, tam Akademinin unsurlarına hitap ettiği için. Hele ki Hollywood nostaljisi yapan Bir Zamanlar Hollywood dururken salon lobisine meydan okumuş Irıshman’in şansı gerçekten çok zayıf.

Fakat Irıshman kazananamayacaksa Hollywood’ın sa kazanmasına üzülmem Tarantino söz konusu olduğu için. Yine de en zayıf filmlerinden birinin en iyi film ödül alması ilginç olacak.

Öte yandan Robert de Niro’yu aday göstermemiş olmaları da tam bir skandal...
Irishman o kadar kusursuz bir film değildi ya. Netflix olmasa da kazanamayabilirdi. Gerçi hala kazanma şansı da var az da olsa.

Akademi'nin politik doğruculuk sevgisinden gına geldi Hollywood sevgilerini tercih ederim. Ben de bayılmadım OUATIH'a ama kazanırsa son yıllarda ödülü kazanan en iyilerden biri olacak. Atladığım film yoksa Birdman'den beri en iyisi olacak ki o da bir Hollywood filmiydi. :)

• İlginç
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Irishman o kadar kusursuz bir film değildi ya. Netflix olmasa da kazanamayabilirdi. Gerçi hala kazanma şansı da var az da olsa.

Akademi'nin politik doğruculuk sevgisinden gına geldi Hollywood sevgilerini tercih ederim. Ben de bayılmadım OUATIH'a ama kazanırsa son yıllarda ödülü kazanan en iyilerden biri olacak. Atladığım film yoksa Birdman'den beri en iyisi olacak ki o da bir Hollywood filmiydi. :)

15 senelik bir projenin ve bir daha gelmeyecek efsane isimlerim bence oldukça güzel bir vedasıydı Irishman. Bence Netflix filmi olmasaydı ödül her türlü ona giderdi, ama bu haliyle çok zor. Hatta sürpriz yapıp Parasite kazanırsa bile şaşırmam, fakat Irishman ve Marriage Story’nin Netflix faktörü nedeniyle şansları Parasite’den daha az. Çünkü Eğer bir Netflix filmi en iyi film ödülünü alırsa bu bir milat olur ve artık birçok ödül filmi Netflix’e uğrar, bu da sinema salonlarına zarar olarak döner ve elbette ki akademinin de üyeleri sinema salonları sahipleri ya da yakınları oldukları için, haliyle imkansız. :D

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Joker kudurtucu modu açtıysa çatır çatır kazanır ödülleri. Yakışır.

Joker’i şampiyon yaptırmayacağız. Şampiyon olamayacaksın Joker Er-Ryan*...

*Er Ryan’ı Kurtarmak filmine atıf yapılmıştır*

• Güldürdün
Reactions: DarkLegenD

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Joker’i şampiyon yaptırmayacağız. Şampiyon olamayacaksın Joker Er-Ryan*...

*Er Ryan’ı Kurtarmak filmine atıf yapılmıştır*
Atıfı anlamadım fakat Joker gibi bir başyapıtın ödülleri silip süpürmesinden rahatsız olmak için kültürsüz bir sinema izleyicisi olmak lazım. :A

• Güldürdün

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
15 senelik bir projenin ve bir daha gelmeyecek efsane isimlerim bence oldukça güzel bir vedasıydı Irishman. Bence Netflix filmi olmasaydı ödül her türlü ona giderdi, ama bu haliyle çok zor. Hatta sürpriz yapıp Parasite kazanırsa bile şaşırmam, fakat Irishman ve Marriage Story’nin Netflix faktörü nedeniyle şansları Parasite’den daha az. Çünkü Eğer bir Netflix filmi en iyi film ödülünü alırsa bu bir milat olur ve artık birçok ödül filmi Netflix’e uğrar, bu da sinema salonlarına zarar olarak döner ve elbette ki akademinin de üyeleri sinema salonları sahipleri ya da yakınları oldukları için, haliyle imkansız. :D
Aslında Akademi üyeleri dediğimiz kişilerin büyük çoğunluğu oyuncular, yönetmenler vs. Tabii yapımcılar da önemli sayılabilecek bir grup ve anca onların çıkarı olabilir.

Netflix karşıtlığının asıl sebebi Akademi'deki muhafazakar kesimin sinemanın zamanla öleceği endişesi. Klasik sinemanın yeri de gerçekten ayrı. Sinema kültürünü sadece bir film izlemek olarak düşünmemek lazım. Büyük ekranda topluluk halinde, sosyal aktivite olarak film izlemenin yeri ayrı. Zamanla Netflix vb platformlarla bu ölebilir ve sinemanın içindeki insanları da bu düşünce çok korkutuyor...

Tabii ki işin maddi boyutu da var. Zamanla filmlerin değeri iyice düşerse film bütçeleri düşer ve oyuncular vs bugün kazandıkları kadar iyi kazanamaz hale gelebilirler. Yani sinema filmiyle tv filmi arasındaki ayrım kalmayabilir...

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Modern 1994 yılına yakışır bir adaylık listesi olmuş. En iyi filme aday olan 9 film de gerçekten iyi ve orada bulunmayı hak eden filmler. 1917 ve Little Women'ı henüz izlemedim ama hissiyatım yüzünden bu minvalde konuştum. Tabi Once Upon yerine başka filmler de gelebilirdi o bambaşka bir mesele...

Tarantino'nun en kötü filminin bu kadar göz önüne alınması gerçekten beni çok üzüyor. Diğer mükemmel filmler için de üzüyor. Alabileceği veya favori olduğu tüm dallarda daha iyi olan başka filmler var ve bu durum diğer film için 'stolen' yorumu yapmamı sağlayacak. Çünkü gerçekten ama gerçekten ne bu kadar adaylığı hak eden bir film ne de bunlarda favori olmayı...

Joker'in aldığı adaylıklar, Parasite'in aldığı adaylıklar, Jojo Rabbit'in aldığı adaylıklar, Marriage Story'nin aldığı adaylıklar, Ford v. Ferrari'nin aldığı adaylıklar sonuna kadar hak edilmiş adaylıklardır. Bazı aday olmadığına üzüldüğüm filmler de oldu.

Eskiye saygı yılı olmuş biraz tabi. Yoksa yardımcı erkekte Willem Dafoe adaylığı net hak ediyordu. Ama çok itiraz edemiyorum oradaki efsane isimleri görünce. Christian Bale'ın da adaylığı es geçilmiş Banderas yerine girebilirmiş.

Daha komple yok sayılan filmler de var onlara değinemedim bile. Ne kadar mükemmel bir sinema yılı olduğunu gerçekten kanıtlıyor bu durum. Portrait of a Lady on Fire, The Lighthouse komple yok sayılmış. Özellikle Portrait çok başarılı bir filmdi, The Lighthouse zor ve çılgın bir filmdi. Teknik olarak muazzam bir filmdi ikisi de. Portrait 0 Lighthouse 1 adaylık almış ve bu yine (stolen) dedirtti. Ama eldeki filmler de hak etmedi diyemediğimiz için çok itiraz edemiyorum. (Once Upon hariç...)

Adam Driver da çoook iyiydi bana göre, Joaquin Phoenix net favori denmesi canımı sıkıyor. Bence sonuna kadar ikisi arasında git gel olan bir yarış olmalıydı. Tamam Joaquin muazzam bir şey yaptı ama Adam da öyle ondan aşağı kalmadı yani. Yine de kim alırsa alsın sevineceğim.

Scarlett da 2 adaylık aldı. Ana dalda Marriage'de muazzam oynamış. Film boyu gerçekten mükemmeldi. Aslında ödülü alması gerekirken veya adının geçmesi gerekirken Renee Zweller topladı ödülleri. Tamam Judy'yi izlemedim ama yine de o kadar da büyük iş çıkarıp, tüm ödülleri tek başına alıp hiç rekabet edilemeyecek kadar iyi olduğunu, Scarlett'tan iyi olduğunu hiç mi hiç düşünmüyorum. Yine bir stolen vakası yaşayacağız sanırım. Umarım bir sürpriz olur da Scarlett alır ödülü...

Sonlara doğru her ödül için ayrı bir tahmin yaparız zaten eksik filmleri de izleyince ama şuan ana dallar için bir şeyler söyleyip noktalayayım bari. Benim için yılın en iyi filmi hangisi konusunda Parasite, Joker, Jojo Rabbit arasında gidip geliyorum kafamda. 1917'nin o kadar da efsane olduğunu düşünmüyorum, hissetmiyorum. Gönlüm saydığım filmlerden yana tabi ama gidişat ödülü 1917 veya Once Upon'dan biri alacak gibi gösteriyor yukarıda da dendiği gibi. Umarım Once Upon orjinal senaryoyu ve en iyi filmi almaz... Ve umarım 1917 en iyi filmi alırsa da en azından filmi sevmiş olurum. Ve umarım Parasite toplayabildiği kadar ödül toplar buna yönetmen ve orjinal senaryo dahil...

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Modern 1994 yılına yakışır bir adaylık listesi olmuş. En iyi filme aday olan 9 film de gerçekten iyi ve orada bulunmayı hak eden filmler. 1917 ve Little Women'ı henüz izlemedim ama hissiyatım yüzünden bu minvalde konuştum. Tabi Once Upon yerine başka filmler de gelebilirdi o bambaşka bir mesele...

Tarantino'nun en kötü filminin bu kadar göz önüne alınması gerçekten beni çok üzüyor. Diğer mükemmel filmler için de üzüyor. Alabileceği veya favori olduğu tüm dallarda daha iyi olan başka filmler var ve bu durum diğer film için 'stolen' yorumu yapmamı sağlayacak. Çünkü gerçekten ama gerçekten ne bu kadar adaylığı hak eden bir film ne de bunlarda favori olmayı...

Joker'in aldığı adaylıklar, Parasite'in aldığı adaylıklar, Jojo Rabbit'in aldığı adaylıklar, Marriage Story'nin aldığı adaylıklar, Ford v. Ferrari'nin aldığı adaylıklar sonuna kadar hak edilmiş adaylıklardır. Bazı aday olmadığına üzüldüğüm filmler de oldu.

Eskiye saygı yılı olmuş biraz tabi. Yoksa yardımcı erkekte Willem Dafoe adaylığı net hak ediyordu. Ama çok itiraz edemiyorum oradaki efsane isimleri görünce. Christian Bale'ın da adaylığı es geçilmiş Banderas yerine girebilirmiş.

Daha komple yok sayılan filmler de var onlara değinemedim bile. Ne kadar mükemmel bir sinema yılı olduğunu gerçekten kanıtlıyor bu durum. Portrait of a Lady on Fire, The Lighthouse komple yok sayılmış. Özellikle Portrait çok başarılı bir filmdi, The Lighthouse zor ve çılgın bir filmdi. Teknik olarak muazzam bir filmdi ikisi de. Portrait 0 Lighthouse 1 adaylık almış ve bu yine (stolen) dedirtti. Ama eldeki filmler de hak etmedi diyemediğimiz için çok itiraz edemiyorum. (Once Upon hariç...)

Adam Driver da çoook iyiydi bana göre, Joaquin Phoenix net favori denmesi canımı sıkıyor. Bence sonuna kadar ikisi arasında git gel olan bir yarış olmalıydı. Tamam Joaquin muazzam bir şey yaptı ama Adam da öyle ondan aşağı kalmadı yani. Yine de kim alırsa alsın sevineceğim.

Scarlett da 2 adaylık aldı. Ana dalda Marriage'de muazzam oynamış. Film boyu gerçekten mükemmeldi. Aslında ödülü alması gerekirken veya adının geçmesi gerekirken Renee Zweller topladı ödülleri. Tamam Judy'yi izlemedim ama yine de o kadar da büyük iş çıkarıp, tüm ödülleri tek başına alıp hiç rekabet edilemeyecek kadar iyi olduğunu, Scarlett'tan iyi olduğunu hiç mi hiç düşünmüyorum. Yine bir stolen vakası yaşayacağız sanırım. Umarım bir sürpriz olur da Scarlett alır ödülü...

Sonlara doğru her ödül için ayrı bir tahmin yaparız zaten eksik filmleri de izleyince ama şuan ana dallar için bir şeyler söyleyip noktalayayım bari. Benim için yılın en iyi filmi hangisi konusunda Parasite, Joker, Jojo Rabbit arasında gidip geliyorum kafamda. 1917'nin o kadar da efsane olduğunu düşünmüyorum, hissetmiyorum. Gönlüm saydığım filmlerden yana tabi ama gidişat ödülü 1917 veya Once Upon'dan biri alacak gibi gösteriyor yukarıda da dendiği gibi. Umarım Once Upon orjinal senaryoyu ve en iyi filmi almaz... Ve umarım 1917 en iyi filmi alırsa da en azından filmi sevmiş olurum. Ve umarım Parasite toplayabildiği kadar ödül toplar buna yönetmen ve orjinal senaryo dahil...

En kötü haliyle 10 dalda adaylık kazanmış ağır efsanelerin filmi The Irishman o kadar yok sayıldı, o kadar küçümsendi ki, hani imkansız da, olur da en iyi film ödülünü kazanırsa artık gecenin kaçındaysa fark etmez bildiğin Jesse Pinkman’in mıknatıs işe yaradığında verdiği tepkiyi verecek duruma geldim. :A

• Güldürdün
Reactions: bazinga and MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
En kötü haliyle 10 dalda adaylık kazanmış ağır efsanelerin filmi The Irishman o kadar yok sayıldı, o kadar küçümsendi ki, hani imkansız da, olur da en iyi film ödülünü kazanırsa artık gecenin kaçındaysa fark etmez bildiğin Jesse Pinkman’in mıknatıs işe yaradığında verdiği tepkiyi verecek duruma geldim. :A
Güldüm bu yoruma... Aslında yorumu yaparken bu durumu düşündüm. The Irishman'e bir şeyler diyecektim lakin çok da bayılmadığımı biliyorsun. Zaten malum konuşmalar orada hala, işte film arada kaynadı gitti... :A Sonrasında ise yoruma tekrar bakıp o kadar filmden bahsedip ondan bahsetmeyince geleceği görüp senin böyle tepki vereceğini de düşündüm ve şaşırmadığım için mutluyum... :A

• Güldürdün

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Güldüm bu yoruma... Aslında yorumu yaparken bu durumu düşündüm. The Irishman'e bir şeyler diyecektim lakin çok da bayılmadığımı biliyorsun. Zaten malum konuşmalar orada hala, işte film arada kaynadı gitti... :A Sonrasında ise yoruma tekrar bakıp o kadar filmden bahsedip ondan bahsetmeyince geleceği görüp senin böyle tepki vereceğini de düşündüm ve şaşırmadığım için mutluyum... :A

Aslında yorumunu böyle okudum ve büyük ihtimalle ödül sonrası da böyle olacağım :A

E775D767-5C8C-4988-AE35-C1273EDDD559.jpeg

• Güldürdün
Reactions: bazinga and MEnes

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Şimdi fark ettim de izlediğim 7 adayın tümü bu yılki Top 10'umda yer alıyor. Top 5'imin biri hariç (Toy Story 4) tamamı en iyi film adayı. Böyle şeyler asla gerçekleşmezdi başka yıllarda. :A

Bugün de Reddit'te bir yorumda gördüm. Little Women'ın da IMDb Top 250'ye girmesiyle 9 adaydan 8'i Top 250'ye girmiş oldu. (OUATIH ve Irishman çıktı sonradan orası ayrı :D) Sadece Jojo Rabbit giremedi ve onun da puanı 8.0. Bir daha ömrümüzde benzer bir yıl görür müyüz dersiniz? :)

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Şimdi fark ettim de izlediğim 7 adayın tümü bu yılki Top 10'umda yer alıyor. Top 5'imin biri hariç (Toy Story 4) tamamı en iyi film adayı. Böyle şeyler asla gerçekleşmezdi başka yıllarda. :A

Bugün de Reddit'te bir yorumda gördüm. Little Women'ın da IMDb Top 250'ye girmesiyle 9 adaydan 8'i Top 250'ye girmiş oldu. (OUATIH ve Irishman çıktı sonradan orası ayrı :D) Sadece Jojo Rabbit giremedi ve onun da puanı 8.0. Bir daha ömrümüzde benzer bir yıl görür müyüz dersiniz? :)
Çok acayip bir yıl gerçekten. Bu kadar başarılı filmin bir arada geldiği ve hepsinin Oscar en iyi film adayı olduğu bir yıl. Ve kendi açımdan da çoğunu beğendiğim bir yıl. Bir daha böyle bir sinema yılı görmek çok zor gibi görünüyor. :)

• Harika
Reactions: bazinga

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
En iyi film ödülü konusunda