Orange Is the New Black, Yine Kategori Değiştirdi!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,741
Puanı
1,061
thumbnail_1426970295.jpg

Bilindiği gibi geçtiğimiz haftalarda ATAS (Televizyon Akademisi), kurallarında birtakım radikal değişiklik yapmıştı. Bunlardan biri de 45 dakika ve üstü dizilerin drama, yarım saatlik işlerin ise komedi olarak değerlendirilmesine karar verilmesiydi.

Fakat, Akademi komedi olarak yarışan 45 dakikalık dizilere itiraz hakkı da vermişti. Geçtiğimiz yıl dramadan komediye geçen Shameless yeni yuvasında ikamet etmeye devam ederken dün akşam ekranlara veda eden Glee ise yine komedi olarak değerlendirilecek. Altın Küre ödüllü Jane the Virgin de komedi dallarında şansını arayacak.

Ancak Orange Is the New Black, bu hakkı doğru değerlendiremedi ve dramaların arasına yollandı. Yani dizinin 2. sezonu, Emmy Ödülleri'nde drama kategorilerinde kendine yer bulmaya çalışacak. House of Cards, Game of Thrones, Mad Men, The Good Wife, Downton Abbey gibi klasiklerin yanı sıra yeni dizilerin de şansını arayacağı drama kategorilerinde OITNB'in, dişli rakiplerinin arasından nasıl sıyrılacağı ise şimdiden merak konusu.

Netflix'te yayınlanan dizi, 12 Haziran Cuma günü 13 bölümün aynı anda internete sürüleceği 3. sezonuyla geri dönecek.

Çok iyi oldu çok da güzel oldu. :)

Dramada da ilk 7'ye almazlarsa işte o zaman komedi olur. :D

Zaten böyle olacağı belliydi. Bu kuralları da sırf Orange Is the New Black için çıkardılar...

Jane the Virgin'in komedi olması doğru karar. Dizinin komedi tarafı bariz daha ağır. :)

Shameless için ise kararsızım. Mesela karakter olarak düşünüyorum Frank çok bariz komedi ama tam tersi Fiona bariz drama karakteri komediyle hiç alakası yok. Günün birinde dramedi diye bir kategori gelirse şaşırmamak lazım. :):)

Bu arada drama kategorisi çok karıştı. Umarım Empire aday olmayı başarır. :)

Çok iyi oldu çok da güzel oldu. :)

Dramada da ilk 7'ye almazlarsa işte o zaman komedi olur. :D

Zaten böyle olacağı belliydi. Bu kuralları da sırf Orange Is the New Black için çıkardılar...

Jane the Virgin'in komedi olması doğru karar. Dizinin komedi tarafı bariz daha ağır. :)

Shameless için ise kararsızım. Mesela karakter olarak düşünüyorum Frank çok bariz komedi ama tam tersi Fiona bariz drama karakteri komediyle hiç alakası yok. Günün birinde dramedi diye bir kategori gelirse şaşırmamak lazım. :):)

Bu arada drama kategorisi çok karıştı. Umarım Empire aday olmayı başarır. :)
Empire'ın işi pek kolay değil, aday olması için çok uğraşması lazım. :)

Empire'ın şansı HTGAWM'ye göre biraz daha yüksek gibi, diğerinin tek ve önemli kozu ise Viola Davis. Gerçi neler olacağı hiç belli olmaz. Belki de bambaşka bir dizi öne çıkacak. :)
genelde popüler işlere adaylık vermiyorlar empire daha popi o yüzden bence şansı daha az:X

Empire'ın işi pek kolay değil, aday olması için çok uğraşması lazım. :)
Kolay değil ama zor da değil. 10 tane iddialı dizi var 7 tane kontenjan var. :)

Game of Thrones, House of Cards, Downton Abbey ve Mad Men banko.

Geri kalan üçlü Better Call Saul, Orange Is the New Black, Empire, Bloodline, The Good Wife ve The Affair arasından çıkacak. Bence Bloodline ve The Good Wife şansı az olanlar. The Affair ve Empire arasında olur asıl çekişme. :)

Geri kalan üçlü Better Call Saul, Orange Is the New Black, Empire, Bloodline, The Good Wife ve The Affair arasından çıkacak. Bence Bloodline ve The Good Wife şansı az olanlar. The Affair ve Empire arasında olur asıl çekişme. :)
OITNB için hala umutlar bitmiş değil aslında. Ana kategoriye girer büyük ihtimalle, ama oyunculuk dallarında işi çok zor. Bu yılın yarışı çok sürprizli geçecek, anlaşıldı. :)
genelde popüler işlere adaylık vermiyorlar empire daha popi o yüzden bence şansı daha az:X
Bekleyip göreceğiz hep beraber. :)

Ozan Mad Men final sezonu olduğu için ödülleri kapabilir.
Better Caul Saul'da ödül alabilir.
Thé Affair zannetmiyorum Empire daha şanslı ama popüler diziler ( reytingi iyi olan ) nedense ödüllerde pek iyi değiller Game Of Thrones bile zar zor alıyor :/

Thé Affair zannetmiyorum Empire daha şanslı ama popüler diziler ( reytingi iyi olan ) nedense ödüllerde pek iyi değiller Game Of Thrones bile zar zor alıyor :/
Bakalım final sezonu beğenilecek mi ona bağlı. Aslında Breaking Bad istisnası dışında finaliyle ödülleri süpüren pek dizi yok. :)

Popüler dizilerle ilgili genelleme yapmak doğru mu bilmiyorum. Komedide en yüksek reytingli iki dizi Modern Family ve The Big Bang Theory hep aday. Dramalarda son yıllarda hiç Empire gibi büyük hit çıkmadı. Geçmişte Lost ilk sezonuyla ödülü almış. Grey's Anatomy ilk sezonuyla aday olmuş...

Game of Thrones ve The Walking Dead'in durum fantastik olmakla alakalı daha çok. Yine de Game of Thrones her sene aday. :)

Empire'ın tek sıkıntısı biraz pembe diziye kayık olması. Bu sorun olur mu göreceğiz. :)

OITNB için hala umutlar bitmiş değil aslında. Ana kategoriye girer büyük ihtimalle, ama oyunculuk dallarında işi çok zor. Bu yılın yarışı çok sürprizli geçecek, anlaşıldı. :)

Bekleyip göreceğiz hep beraber. :)
Umutlar bitmedi tabii ki ama işi birazcık zorlaştı. Bence yine aday çıkaracak bol bol. :)

Yalnız Taylor Schilling adaylığı kaçırabilir. Drama kadın oyuncu kategorisi acayip bir hal aldı. :)

Bakalım final sezonu beğenilecek mi ona bağlı. Aslında Breaking Bad istisnası dışında finaliyle ödülleri süpüren pek dizi yok. :)

Popüler dizilerle ilgili genelleme yapmak doğru mu bilmiyorum. Komedide en yüksek reytingli iki dizi Modern Family ve The Big Bang Theory hep aday. Dramalarda son yıllarda hiç Empire gibi büyük hit çıkmadı. Geçmişte Lost ilk sezonuyla ödülü almış. Grey's Anatomy ilk sezonuyla aday olmuş...

Game of Thrones ve The Walking Dead'in durum fantastik olmakla alakalı daha çok. Yine de Game of Thrones her sene aday. :)

Empire'ın tek sıkıntısı biraz pembe diziye kayık olması. Bu sorun olur mu göreceğiz. :)

Umutlar bitmedi tabii ki ama işi birazcık zorlaştı. Bence yine aday çıkaracak bol bol. :)

Yalnız Taylor Schilling adaylığı kaçırabilir. Drama kadın oyuncu kategorisi acayip bir hal aldı. :)
Zaten 2. sezonda (1. sezona göre) biraz düşüş vardı performansında, aday olmaması doğru olur. Bence de çok zor sayılmaz işi, ama rakipleri çok fazla. :)

dramdada yarışsa benim için farketmez favoriler arasında olacaktır daima :) piper ım çok yaşa :)

yine @aserat54 ın sessizce açıp forumun derinlerine gömmeye çalıştığı favori dizilerimden biriyle alakalı konulardan biri :))

Orange is New Black yazık oldu. :/
neyi yazık oldu ya ? mesajını okuyan dizi bitti zanneder :) ödül bizim için sorun değilki devam etsin her sezon yeterli :)

dramdada yarışsa benim için farketmez favoriler arasında olacaktır daima :) piper ım çok yaşa :)

yine @aserat54 ın sessizce açıp forumun derinlerine gömmeye çalıştığı favori dizilerimden biriyle alakalı konulardan biri :))
Forumun derinliklerine falan gömmeye çalıştığım yok, ana sayfada nal gibi duruyor işte. :)

Forumun derinliklerine falan gömmeye çalıştığım yok, ana sayfada nal gibi duruyor işte. :)
dün açmışsın yeni gördüm demekki nal yeterince gözükmüyor :)

mad men ödülleri toplasa haketmiş olur sadece final sezonu olduğu için değil 7 sezondur kalitesini bozmadan devam eden nadir dizilerden biri keşke ödülleri toplasa :)
the affair de ruth wilson ödül alsın yeterli benim için :)
game of thrones ödül konusunda şansız yine alırsa bişeyler cüce alır
empire ın kaderi birazda got a benziyor popüler olan diziler pek ödül konusunda şanslı değil ?

Son düzenleme:

neyi yazık oldu ya ? mesajını okuyan dizi bitti zanneder :) ödül bizim için sorun değilki devam etsin her sezon yeterli :)
Orange bu saatten sonra zor ödül alır ona üzüldüm :/

dün açmışsın yeni gördüm demekki nal yeterince gözükmüyor :)

mad men ödülleri toplasa haketmiş olur sadece final sezonu olduğu için değil 7 sezondur kalitesini bozmadan devam eden nadir dizilerden biri keşke ödülleri toplasa :)
the affair de ruth wilson ödül alsın yeterli benim için :)
game of thrones ödül konusunda şansız yine alırsa bişeyler cüce alır
empire ın kaderi birazda got a benziyor popüler olan diziler pek ödül konusunda şanslı değil ?
Mad Men alsın gerçekten sevinirim :)
The Affair alacağını hiç hiç zannetmiyorum :D Empire'nin kaderi senin dediğin gibi olacak bencede

Orange bu saatten sonra zor ödül alır ona üzüldüm :/

Mad Men alsın gerçekten sevinirim :)
The Affair alacağını hiç hiç zannetmiyorum :D Empire'nin kaderi senin dediğin gibi olacak bencede
ruth wilson boş dönmez mutlaka bir ödül çıkarır? geçen sezonda kadına kimse şans vermemişti kimse derken (kadın ödül aldığında @OzaN la @sürgünüm ün yaşadığı şaşkınlığı hatırladım :) ) bu senede boş dönmeyecektir :)

ruth wilson boş dönmez mutlaka bir ödül çıkarır? geçen sezonda kadına kimse şans vermemişti kimse derken (kadın ödül aldığında @OzaN la @sürgünüm ün yaşadığı şaşkınlığı hatırladım :) ) bu senede boş dönmeyecektir :)
Altın Küre'ydi o. Emmy'de kazanması daha zor. :):)