Opera'nın Eski CEO'sundan Yeni Tarayıcı 'Vivaldi'

Titanium

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
vivaldi-screenshot-tabs.jpg

Opera'nın eski CEO'su jon von tetzchner'dan yeni tarayıcı Vivaldi adıyla tanıtılan tarayıcı için Tetzcher:"bütün sekmelerini tek ekrana sığdırmakta zorlanan ve yeni teknoloji tutkunlarını kullanıcıları hedelediğini'' belirtti.

Şuan hala geliştirilmekte olan Vivaldi, Windows,Linux, Mac sistemlerinde ön izleme amacıyla indirilebiliyor.

2015-01-26_1315.png

vivaldi-1024x560.jpg

vivaldispeeddial-100565087-orig.png

Titanium

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Açıkcası daha önce operayı kullanmadım. Ama haberi ilk gördüğümde, isminin güzelliği ilgimi çekti ve sadece o sebepten okudum haberi. :D

Fakat içeriğini çok beğendiğimi söylemeliyim, uzun zamandır Mozilla kullanıyorum ve sıkılmaya başladım gibi. Vivaldi'nin görünüşüde güzel bunu tuttum en çok eğer hızı mozilla ile aynıysa sözleşmeyi hemen imzalarım. :)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Şimdi baktım biraz ama pek sevmedim. Bazı iyi özellikleri var ama Opera'ya benziyor, sadelik yok. Tarayıcıda en önemli şey sadelik, sekme geçişleri bile rahatsız ediyor. Sık kullanılanlar kısmı diğer tarayıcılara göre daha kullanışlı gibi. Resim kapatabilme özelliği bazen işe yarayabilir. Mail özelliği de iyi düşünce. :)

Titanium

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Biraz geliştirsinlerde ben öyle denerim, şuan uğraşasım yok nasılmış diye. :D