Okullar Ne Zaman ve Nasıl Açılacak? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Konuya İlişkin Açıklama Geldi!

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
ZC.jpg

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, virüs sebebiyle ne zaman ve nasıl açılacağı belli olmayan okullarla alakalı açıklamalarda bulundu.

Buna göre 21 Eylül'de eğitime sadece okul öncesi ve 1. sınıflar başlayacak. 21 Eylül'den itibaren geçecek 3 haftanın sonunda ise diğer kademelerde ve sınıflarda eğitim-öğretime başlama konusu yeniden değerlendirilecek.

1. sınıf öğrencileri okula ilk hafta, haftada bir gün; sonraki haftalarda ise iki gün gidecek.

Ayrıca, veliler isterlerse öğrenciyi yüz yüze eğitime göndermeme konusunda mazeret beyan edebilecek. Bu durumda öğrenciler devamsız sayılmayacak.

• Beğendim
Reactions: Dosi and Gerekli24

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Biz zaten 12 olarak Ağustos'tan beri okul kursuna gidiyoruz. Kurs imkanı tanımıştı bizlere MEB

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Ayrıca, veliler isterlerse öğrenciyi yüz yüze eğitime göndermeme konusunda mazeret beyan edebilecek. Bu durumda öğrenciler devamsız sayılmayacak.

Ben 7 yaşında bir çocuğu okula yollarken tedirgin olurum....O çocuk nasıl hijyen koşullarını sağlayacak...Gerçekten takip edilecek mi,kontrol nasıl olacak?
Oyun oynayacaklar,sarılcaklar,bilmez ki daha........

• Harika
Reactions: Zeyno