Ocak 2011 Kanalların Aylık Sıralamaları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
  • Merakla beklenen Ocak ayında kanalların aylık sıralamaları belli oldu.
  • Kanal D yine dört kategoride de zirvede. Fakat, eskisine göre sıkıntılı. Çünkü Show ve ATV aradaki farkı epey kapattılar. Şüphe'nin tutmaması, Cumartesi ve Pazar günlerindeki düşüş bu duruma neden oldu.
  • Show TV yeni dizileriyle çok önemli bir çıkışa geçti. Özellikle Prime-Time AB'de zirveye çok yaklaştı.
  • ATV az da olsa düşüşte. Show'un çıkışı bu duruma neden oldu.
  • Star, rakiplerinin epey gerisinde kaldı. Dört kategoride de dördüncü oldu. Bakalım yeni başlayacak Sırat, İzmir Çetesi ve Hayatım Dizi gibi yapımlar bu durumu değiştirebilecek mi ?
  • Fox da düşüş yaşayan kanallardan. Kanalın yeni iddialı projelere ihtiyacı var. Deniz Yıldızı, Unutma Beni ve Yer Gök Aşk dışında çok başarılı yapımları yok.

PRIME TIME TÜM KİŞİLER İZLENME PAYLARI (%)
KANAL D 20.3
ATV 16.6
SHOW 12.8
STAR 7.9
FOX 6.9
STV 4.9
KANAL7 3.1
FLASH 1.4

PRIME TIME A/B SES İZLENME PAYLARI (%)
KANALD 19.1
SHOW 17.8
ATV 15.9
STAR 8.5
FOX 4.4
STV 2.0
KANAL7 1.2
FLASH 0.6

TÜM GÜN TÜM KİŞİLER İZLENME PAYLARI (%)
KANAL D 15.5
ATV 13.3
SHOW 9.4
STAR 8.5
FOX 8.5
STV 4.1
KANAL7 3.1
FLASH 1.7

TÜM GÜN A/B SES İZLENME PAYLARI (%)
KANALD 14.8
ATV 12.8
SHOW 12.6
STAR 9.1
FOX 6.0
STV 2.0
KANAL7 1.3
FLASH 0.9

endgame

Favori Üye
Reaksiyon puanı
14
Puanı
259
Yarış Öyle bir geçer Zaman Ki ile Muhteşem Yüzyıl yarışına döndü,ilk ikiyi bu diziler belirliyor,hangisi öne çıkarsa o kanal birinci olacak bundan sonra...

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bütün bir ayı 8 günle bağdaştırmak doğru olmaz.
Kanal D'nin önde olmasını sağlayan daha bir çok dizi var. Örneğin Perşembeleri Show TV'ye çok büyük fark eden Fatmagül'ün Suçu Ne.
Show TV'nin de çıkışta olmasının tek sebebi Muhteşem Yüzyıl değil. Acun'un programları da önemli ölçüde etki ediyor. Adını Feriha Koydum ve Karadağlar'ı da unutmamak gerek.

endgame

Favori Üye
Reaksiyon puanı
14
Puanı
259
Hanımın Çiftliği'nin ve Öyle Bir Geçer Zaman Kİ'nin düşüşü nedeniyle şubatta Show'un prime-time A/B'de 1. olmasının çok çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Eskiden Kanal D bir A/B kanalıydı,şimdi ise tam tersi total kanalı oldu. Yayınladığı tüm diziler totalde A/B'ye göre çok daha fazla izleniyor. Show ise totalde pek izlenmeyen ama A/B'de 3 gün gün birincisi olan,2 günü de zirveye yakın kapatan bir kanal. Acaba A/B de mi başarılı olmak önemli,totalde mi ?

Nuri eğer çarşamba olsaydı Kanal D biraz olsun toparlanırdı tahminen,pazar günü Nuri başarılı olur ama Kanal D pazarları zaten kötü durumda değil ki,arada max 10 puan fark var,çarşamba ise 40 puana yakın.Taktik hatası yapılıyor gibi...

ATV ise ne uzar ne kısalır hep aynı yerde. Herkese direnmeyi başarabiliyor...

Şubatta A/B prime time 'da Show,diğerlerinde Kanal D birinci olur diyorum...

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bence Kanal D yine tüm alanlarda birinci olacaktır. Bu hafta Acun'un programlarının yayınlanmaması Show'u kötü etkiler. Karadağlar da düşüşe geçti.
Nuri bence bir gün yayınlanıyor. Çarşamba günü ezilirdi Muhteşem Yüzyıl ile Çocuklar Duymasın karşısında. Özellikle Çocuklar Duymasın'ın karşısında başka bir komedi dizisinin tutmasının çok zor olduğunu düşünüyorum.