Novak Djokovic, Amerika Açık'tan İhraç Edildi!

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
5f5553fdae298b61c300b831.jpg

ABD Açık Tenis Turnuvasında rakibine puan kaptırması sonucu sinirlenen Novak Djokovic, fırlattığı topun hakeme isabet etmesi sonucu turnuvadan diskalifiye edildi.
558ff69a-40ba-4831-a9d9-99dd05589cc2.jpeg.jpg

İspanyol rakibi ile mücadele eden ve 4. turda kaybettiği puana sinirlenen Novak Djokovic, sinirlenerek vurduğu topun çizgi hakeminin boğazına gelmesi üzerine diskalifiye edilmesine karar verildi. Rakibi Pablo Carreño Busta ise çeyrek finale çıktı.

Tenis gazetecisi Ben Rothenberg'in haberine göre Djokovic karardan memnun kalmadı ve 'Bunun için hastaneye gitmesine gerek yok, beni bu durum yüzünden mi diskalifiye edeceksiniz?' sözlerinde bulunduğu ifade edildi.

İşte o görüntüler:

Kaynak: Aftonbladet

Son düzenleme:

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Video eklendi.

Çok talihsiz olmuş :T:

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Büyük talihsizlik olmuş, şampiyonluk yolu çok açıktı ve kolay bir kura ile gelmişti buraya. Böyle bir şekilde turnuvaya veda etmesi çok garip ama kuralların Atp'de ne denli katı uygulandığını görmüş olduk. 1 numara da olsan kural kuraldır. Aynı geçen yıl Nadal Medvedev maçında 20 saniye kuralı yüzünden Nadal'ın servisi kırılıp maçın final setinde bir tık uzaması gibi... 20 19 18 olacaktı Novak bu turnuvayı kazansaydı ama bir süre daha bekleyecek bu sanırım...

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Büyük talihsizlik olmuş, şampiyonluk yolu çok açıktı ve kolay bir kura ile gelmişti buraya. Böyle bir şekilde turnuvaya veda etmesi çok garip ama kuralların Atp'de ne denli katı uygulandığını görmüş olduk. 1 numara da olsan kural kuraldır. Aynı geçen yıl Nadal Medvedev maçında 20 saniye kuralı yüzünden Nadal'ın servisi kırılıp maçın final setinde bir tık uzaması gibi... 20 19 18 olacaktı Novak bu turnuvayı kazansaydı ama bir süre daha bekleyecek bu sanırım...
Haberde eklemedim ama bu turnuvada edinilen sıralama puanı silinecekmiş artı kazanılan paralar geri ödenecek.
Gece sayfasında bir özür mesajı paylaşmış.

Zamanında 1990 ve 2000 yıllarında erkekler tenis karşılaşmasında diskalifiye durumları olmuş, bu da 3.oldu.

• Beğendim
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Haberde eklemedim ama bu turnuvada edinilen sıralama puanı silinecekmiş artı kazanılan paralar geri ödenecek.
Gece sayfasında bir özür mesajı paylaşmış.

Zamanında 1990 ve 2000 yıllarında erkekler tenis karşılaşmasında diskalifiye durumları olmuş, bu da 3.oldu.
Evet biliyorum o durumu, diskalifiye olduğu için hiç bir şey elde edemeyecek. Tarihte çok az yaşanan bir şey zaten bu, 3. olmuş işte. Djokovic'in şanssızlığı diyebiliriz buna tabi...

• Beğendim
Reactions: Dosi

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Eğer böyle hışımla, hınçla topu fırlatıp da isabet etseydi o zaman bir nebze anlaşılırdı. Ama bu durumda diskalifiye biraz abartılı ve ayrımcı olmuş. Yani söz konusu hakem eğer erkek ve siyahi olsaydı ve aynı durum yaşansaydı da diskalifiye olur muydu, hiç sanmıyorum..

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Eğer böyle hışımla, hınçla topu fırlatıp da isabet etseydi o zaman bir nebze anlaşılırdı. Ama bu durumda diskalifiye biraz abartılı ve ayrımcı olmuş. Yani söz konusu hakem eğer erkek ve siyahi olsaydı ve aynı durum yaşansaydı da diskalifiye olur muydu, hiç sanmıyorum..
Olaya Nerden yaklaştın öyle :A
Ama evet izledikçe ben de garipsedim. O anın heyecanı ile atmış ve bilerek isteyerek değil halbuki.

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
20 19 18 olacaktı, çok büyük korku vardı ama şimdi rahatladık... Ve çok yakın gelecekte RG'nin geleceği gerçeği önümüzde. 20 20 17 olmasına çook az kaldı... :A
Sen de mi bu olaya sevindin :eek: gerçi şuan düşünüyorum da GS'nin başına böyle bir şey gelse ben de sevinirdim galiba. @Bully 'i an itibari ile garipsemeyi bıraktım :A

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Ben Djokovic'in Nadal'a çok yaklaşacağı ihtimalinden kurtulduğumuz için sevindim evet... :A
Tabi ya Nadal!
Nadal ve Federer 2017 Ocak ayında oynarken @MasacRE size karşı tek yorum yapıyordu sonra bende izleyip Federer'i desteklemiştim ve kaznamıştı. O geldi aklıma :A
Geçen yaz kaybetmişti ama :T: son 1 senedir uzağım tenisten, daha oynuyor mu Federer ve

Nadal varmı bu turnuvada?

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Tabi ya Nadal!
Nadal ve Federer 2017 Ocak ayında oynarken @MasacRE size karşı tek yorum yapıyordu sonra bende izleyip Federer'i desteklemiştim ve kaznamıştı. O geldi aklıma :A
Geçen yaz kaybetmişti ama :T: son 1 senedir uzağım tenisten, daha oynuyor mu Federer ve

Nadal varmı bu turnuvada?
Keşke o kara günü hatırlatmasaydın... :A Geçen yaz toprakta yok ettik ama çimde gene yenildik dede Federer'e... :A

Ne Federer ne Nadal yok bu turnuvada. Federer sakat sezonu kapattı, Nadal covid yüzünden Abd'ye gitmedi. Ama önümüzdeki haftalarda Rolland Garros başlayacak, Nadal orada tekrar dönecektir tenise. Kendini toprak korta hazırlıyor kralım. :A

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Keşke o kara günü hatırlatmasaydın... :A Geçen yaz toprakta yok ettik ama çimde gene yenildik dede Federer'e... :A

Ne Federer ne Nadal yok bu turnuvada. Federer sakat sezonu kapattı, Nadal covid yüzünden Abd'ye gitmedi. Ama önümüzdeki haftalarda Rolland Garros başlayacak, Nadal orada tekrar dönecektir tenise. Kendini toprak korta hazırlıyor kralım. :A
Aaaa demek öyle bir galibiyet daha oldu, ben nerelerdeydim be :eek:
Federer'in olmadığı bir turnuvada belki Nadal'ı desteklerim :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Aaaa demek öyle bir galibiyet daha oldu, ben nerelerdeydim be :eek:
Federer'in olmadığı bir turnuvada belki Nadal'ı desteklerim :A
Sen desteklemesen bile Rolland Garros (Paris) bizim evimiz... Nadal o turnuvayı tam 12 kez kazandı... :A 13 yolda, alırsak Federer ile eşitliyoruz Grand Slam sayısını. Tarih yeniden yazılıyor... :A

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Sen desteklemesen bile Rolland Garros (Paris) bizim evimiz... Nadal o turnuvayı tam 12 kez kazandı... :A 13 yolda, alırsak Federer ile eşitliyoruz Grand Slam sayısını. Tarih yeniden yazılıyor... :A
Siz şuan nasıl Novak'a sevinip Nadal'a yetişmesin dediyseniz ben de Federer'e yetişmesin diye desteklemeyeceğim :A . Zamanı gelince belirtt izleyeyim (tabi gece yarıları olmazsa :T:)

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Siz şuan nasıl Novak'a sevinip Nadal'a yetişmesin dediyseniz ben de Federer'e yetişmesin diye desteklemeyeceğim :A . Zamanı gelince belirtt izleyeyim (tabi gece yarıları olmazsa :T:)
Ama kaçınılmaz son olacak ve Nadal Federer'e yetişecek, bunun önüne geçemeyecek kimse... :A

21 Eylül'de başlayacakmış Rolland Garros tam 2 hafta sonra. :A Saatleri geç olmuyor öğleden sonra başlıyor ve Fransa ile çok saat farkı yok zaten. Hatırlatırım zamanı gelince. :A

• Olmamış
  • Beğendim
Reactions: Dosi and 12.Adam