Netflix'ten Flaş 'Türkiye' Kararı!

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1580886854812.png

Dijital yayın platformu Netflix'ten flaş karar!

Bilindiği üzere Netflix, kullanıcılarına 30 günlük ücretsiz deneme süresini sunuyordu. Fakat bu ücretsiz deneme süresi ülkemizde kaldırıldı. Netflix Türkiye internet sitesine girip deneme süresini başlatmak isteyen kullanıcılar, “Şu anda ülkenizde ücretsiz deneme sunulmamaktadır. Yeni üyeliğinizi başlatmak için Netflix.com adresine gidin, size en uygun planı ve ödeme seçeneğini seçin, e-posta adresinizi girin, bir parola belirleyin ve izlemeye başlayın.'' uyarısıyla karşılaşıyor.

Netflix Türkiye'den bu konu hakkında herhangi bir açıklama gelmedi.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Zaten 1 aylık deneme süresi çoktu ve bu yüzden suistimale uğruyordu. Sanal kredi kartıyla sürekli üyelik açanlar bir yana, bir de bu işi ticarete dökenler türemişti o yüzden olması gereken olmuş. Ancak sembolik olarak 3 günlük deneme hakkı getirilmeli yine de, cihazlarında ilk defa kullanacak olanların önce görüp denemeleri gerekir.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Yaklaşık 6 ay ücretsiz kullanmıştım şu anda ücretli kullanıyorum :D

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,197
Puanı
860
haklılar aslında kimse dürüst değil çok fazla kullanıcı hesap açıp kullananlar açısından önlem alınmış :D

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Hiç de flaş değil aslında çok da iyi yapmışlar ama tüm sitelerde flaş diye geçmesi saçma geldi. :F

Her ay farklı mail adresi ve kartla uygulamaya üye olmak resmen saçmalık. Gayet de iyi olmuş. Biz ne güzel kullanıyoruz böyle, keşke herkes bedavaya alışmasa. :)

• Beğendim
Reactions: Harunnn60

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Bence paylaşıma çözüm bulsunlar..1 kişi ödüyor,aynı şifeyi 10 kişi kullanıyor...
Bizim ülkemizde kalkmasına HİÇ şaşmadım....Kimbilir ne hinlikler yapıldıda en sonunda kaldırma kararı aldılar.
Ama RTÜK le alakalı olarak;yetişkin içerikli dizi ve filmlere çocukların yada yaşı yetmeyenlerin üye olup,izlemelerini engellemek içinde olabilir.

• Beğendim
Reactions: bazinga

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Türkiye gibi görmemiş ve kurnazların kaynadığı bir ortamda bu gelişme kaçınılmaz oldu. Gereken yapılmış. :)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bence paylaşıma çözüm bulsunlar..1 kişi ödüyor,aynı şifeyi 10 kişi kullanıyor...
Bizim ülkemizde kalkmasına HİÇ şaşmadım....Kimbilir ne hinlikler yapıldıda en sonunda kaldırma kararı aldılar.
Ama RTÜK le alakalı olarak;yetişkin içerikli dizi ve filmlere çocukların yada yaşı yetmeyenlerin üye olup,izlemelerini engellemek içinde olabilir.
Doğru bir bakış açısı. RTÜK ile de ilgili olabilir cidden.

Gerçi ücretsiz kullanımda bile kredi kartı bilgisi gerekiyor.