Netflix'in Türkiye'deki Kaderi Ne Olacak?

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,792
Puanı
1,061
1335844.jpg

Netflix, BluTV ve PuhuTV gibi platformlar üzerinde denetim hakkı tanıyan yasa bugün itibariyle devreye girdi.

Öte yandan uzun süredir sansür tartışmalarının merkezinde olan ve ülkemizde 170 binden fazla kullanıcısı bulunan, Türkiye için 'Hakan: Muhafız', 'Atiye' ve 'Aşk 101' isimli 3 adet yerli dizi de hazırlayan dünya devi Netflix ise Türkiye'deki kaderiyle ilgili merakla beklenen açıklamayı yarın (3 Eylül) yapacak.

İnternet üzerinden yayın yapan platformların lisans başvuru süresi bugün sona ererken belirlenen lisans ücretleri de birkaç gün önce RTÜK tarafından açıklanmıştı.

UCRET.jpg

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Netflix'in lisans başvurusu yaptığını da bilmiyoruz, bakalım ne açıklaması yapacak. :(

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Keyifleri bilir, eğer Türk yetkililere uyacağız sansür gelecek tarzı bir açıklama yaparlarsa anında binlerce üyelik iptal edilir ve Türkiye’den çekilmek zorunda kalırlar. Kaldı ki bu tür sansür olaylarına gidileceğini sanmıyorum, ücretli üyelik sistemi geçerli bir ortamda cinsellik ve küfür içeren sahneleri kesmeye kimse cesaret edemez. En fazla yetişkin profili ve sansürlü aile profili gibi şeyler eklenir. Aksi taktirde bhabv

• Beğendim
Reactions: mrt-06