Netflix'in Türkiye Macerası Sona Erecek mi? Resmi Açıklama!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
16c1d36b-4c4d-45dd-9537-5a67723a21b7.jpg

Şimdiki Aklım Olsaydı'nın yaşadığı sansür ve iptalin ardından gündemin bir numaralı maddesi haline gelen Netflix'ten beklenen resmi açıklama geldi.

Önce 'Aşk 101' hakkında çıkarılan yalan iddialar, ardından çekimlerine başlanan dizinin iptali, Netflix-RTÜK gerginliğinin basına yansımasının ardından diğer yerli projelerin de iptal olabileceği ve Türkiye'den çekilme dedikoduları dolaşırken Netflix bu iddiaları yalanladı:
"Netflix olarak Türkiye’deki üyelerimize ve kreatif camiaya derinden bağlılığımızı sürdürüyoruz. Birlikte çalıştığımız birbirinden yetenekli isimlerle gurur duyuyoruz. Şu anda yapım aşamasında olan ve yakında çekimlerine başlanacak projelerimiz için çok heyecanlıyız ve bu hikayeleri dünyanın her köşesindeki üyelerimizle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”

Yerli projelerden 'Bir Başkadır'ın çekimleri geçtiğimiz aylarda sona ermişti. '50 Metrekare'nin çekimleri devam ederken 'Atiye' ve 'Aşk 102'nin de kısa zamanda sete çıkması bekleniyor. Açıklanan diğer projelerin hazırlıkları da sürüyor.

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Bu kadar çok kazanç sağladığı ülkeden kolay kolay çekileceğini düşünmüyordum zaten. Şimdiki Aklım Olsaydı iptali dışında başka bir şey görünmüyor. :Z

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,597
Puanı
860
Kardeşim ben demiştim çekilme işi olmaz diye. Adamlar zaten biz girdiğimiz ülkeden çıkmayız demişti. Dünkü haberlerden de anladığım kadarıyla ülkenin değerlerine de saygı duyuyorlar. Bundan sonra etliye sütlüye karışmadan da devam edeceklerdir. Birde Atiye'nin 2. sezonunu yayınlasalar artık canını yediklerim.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Çekileceğine hiç ama hiç inanmamıştım zaten. İçeriklerinin katlanarak devam etmesi dileğiyle. :X

• Harika
Reactions: Gizmen

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Bu kadar çok kazanç sağladığı ülkeden kolay kolay çekileceğini düşünmüyordum zaten. Şimdiki Aklım Olsaydı iptali dışında başka bir şey görünmüyor. :Z
Daha yeni Charlize Theron gibi dünyaca ünlü bir oyuncu baklava övdü. Atiye'nin Göbeklitepe, Muhafız'ın da İstanbul'u ne kadar iyi tanıttığı ortada. :A Hükümet de istese istemese de Netflix'e muhtaç. :A

• Harika

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Daha yeni Charlize Theron gibi dünyaca ünlü bir oyuncu baklava övdü. Atiye'nin Göbeklitepe, Muhafız'ın da İstanbul'u ne kadar iyi tanıttığı ortada. :A Hükümet de istese istemese de Netflix'e muhtaç. :A
Aynen öyle. :Z Projelerin devamı her türlü gelecek. :A

Ben dün Ece Yörenç’in açıklamasından sonra dizinin Netflix tarafından iptal edilmesine sevindim açıkçası. Başta Ece Yörenç olmak üzere dizi ekibinin sansürü kabul edip karakteri çıkarıp sete başlayacak olmaları yanlış geldi bana. :D

• Beğendim
Reactions: Aserat

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,884
Puanı
360
16c1d36b-4c4d-45dd-9537-5a67723a21b7.jpg

Şimdiki Aklım Olsaydı'nın yaşadığı sansür ve iptalin ardından gündemin bir numaralı maddesi haline gelen Netflix'ten beklenen resmi açıklama geldi.

Önce 'Aşk 101' hakkında çıkarılan yalan iddialar, ardından çekimlerine başlanan dizinin iptali, Netflix-RTÜK gerginliğinin basına yansımasının ardından diğer yerli projelerin de iptal olabileceği ve Türkiye'den çekilme dedikoduları dolaşırken Netflix bu iddiaları yalanladı:

Yerli projelerden 'Bir Başkadır'ın çekimleri geçtiğimiz aylarda sona ermişti. '50 Metrekare'nin çekimleri devam ederken 'Atiye' ve 'Aşk 102'nin de kısa zamanda sete çıkması bekleniyor. Açıklanan diğer projelerin hazırlıkları da sürüyor.
Güzel bir haber sevindim. Çekilmemeleri iyi olmuş. Bu platform çekilseydi herkes heralde amazon izlerdik filan sanıyor ama bundan sonra sıra ona gelirdi. Fakat benim anlamadığım olay neydi. Konu neydi ben bir anlayamadım.

Klaus

Favori Üye
Reaksiyon puanı
513
Puanı
135
Çekileceklerini düşünen var mıydı cidden :A

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,884
Puanı
360
Kardeşim ben demiştim çekilme işi olmaz diye. Adamlar zaten biz girdiğimiz ülkeden çıkmayız demişti. Dünkü haberlerden de anladığım kadarıyla ülkenin değerlerine de saygı duyuyorlar. Bundan sonra etliye sütlüye karışmadan da devam edeceklerdir. Birde Atiye'nin 2. sezonunu yayınlasalar artık canını yediklerim.
umarım bu bidiğimiz dizilerin yanında yeni orijinal diziler yapmaya devam ederler.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Zaten Türkiye’den çekilmelerinin mümkün olmadığı belli bir şeydi ama keşke çekilselerdi.

Yine yanlış anlaşılmışız. :A

Netflix’in çekilmiyor olması sansüre boyun eğdiğini, ceza almamak adına ismini söyleyemediğim oluşumun istediği tarza uygun içerikler üreteceğini gösterir. Keşke Netflix ülkemizden çekilseydi ve iyice dibe vursaydık, hatta sosyal medya da yasaklansın ki insanlar bir şeylere uyansınlar artık.

• Beğendim

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Aynen öyle. :Z Projelerin devamı her türlü gelecek. :A

Ben dün Ece Yörenç’in açıklamasından sonra dizinin Netflix tarafından iptal edilmesine sevindim açıkçası. Başta Ece Yörenç olmak üzere dizi ekibinin sansürü kabul edip karakteri çıkarıp sete başlayacak olmaları yanlış geldi bana. :D
Aslında karakterler o kadar kolay çıkarılabiliyorsa demek ki senaryoda çok etkileri yok ve kenarda dursun diye yazılmış öyle çalakalem olacağına hiç olmaması bu durumda daha mantıklı aslında. :A

• Güldürdün
Reactions: Özgür

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
  • Güldürdün
Reactions: Aserat