Netflix'e 'Ek Şifreleme' mi Geliyor?

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
71118

RTÜK'ün denetimi altına gelen ve lisans başvurusunda bulunarak Türkiye yayınlarına devam edeceği açıklanan Netflix'ten flaş adım!

T24'ün edindiği bilgiye göre, Netflix "ebeveyn kontrollerini güçlendirmek" ifadesi ile, genel ahlak ve Türk aile yapısı gibi RTÜK yayın ilkeleri kapsamına alınabilecek dizi, film ve benzeri içerikleri ayrıca bir şifre ile kategorize etmeyi kastediyor. Bu uygulama ile aboneler o tür dizi, film vb yapımlara ek şifreyi kullanarak girecek, çocukların erişimi ise kısıtlanmış olacak. Aynı uygulamayı BluTV, PuhuTV gibi diğer dijital platformların da yapması bekleniyor.

Netflix, sosyal medya üzerinden ''Çocukları yaşlarına uygun olmayan içeriklerden korumak ekipçe önceliğimiz. Bunu yaparken senin istediğini özgürce izlemen de bizim için bir o kadar önemli. Ayrıca sansür gibi bir taleple karşılaşmadık.'' açıklamasını yaparak ebeveyn kontrollerini güçlendireceklerinin sinyallerini verdi.

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,883
Puanı
360
Sansür gelirse o za.an sorarım bwn size ve RTÜK ! belasına. Umarım bu şekilde sansürü getirmezler ve ondan uzaklaşmış olur.

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Sansür gelirse o za.an sorarım bwn size ve RTÜK ! belasına. Umarım bu şekilde sansürü getirmezler ve ondan uzaklaşmış olur.
Sansür olmayacakmış, ben zaten pek olacağını da sanmıyordum. 18 yaş ve üstü insanlar özgürce içeriği izleyebilecek. Fakat 18 yaş altındakiler için ebeveyn kontrolü gelecek, onda da sana bana bir sakıncası yok. Olabilir, bunda kötü bir durum olmaz. :X